Wrocław Drzewieckiego 36A

Mieszkanie przy ul. Drzewieckiego 36A w Wrocławiu. Poniższy raport ma charakter poglądowy i prezentuje przybliżone informacje o przykładowym mieszkaniu w budynku. W celu uzyskania szczegółowych i aktualnych danych należy zamówić ekspertyzę nieruchomości.Położenie mieszkania


Mieszkanie położone jest przy ulicy Drzewieckiego w budynku numer 36A.

Gmina: Wrocław
Powiat: Wrocław
Województwo: dolnośląskie
Adres mieszkania: ul. Drzewieckiego 36A, Wrocław

Budynek: Mieszkanie połozone jest w budynku wielorodzinnymInformacje o stanie prawnym nieruchomości


Stan prawny mieszkania na ul. Drzewieckiego 36A w Wrocławiu jest uregulowany. Oznacza to, że prawa do tego mieszkania określone są w dokumencie o nazwie księga wieczysta. To właśnie księgi wieczyste prowadzone są dla potrzeb ustalenia stanu prawnego nieruchomości (art.1 ust.1 ustawy o księgach wieczystych i hipotece). Informacje o aktualnym stanie prawnym nieruchomości zawarte są w księgach wieczystych lub w przypadku ich braku braku - w zbiorach dokumentów.

Przez nieruchomość o nieuregulowanym stanie prawnym rozumie się nieruchomość, dla której ze względu na brak księgi wieczystej, zbioru dokumentów albo innych dokumentów nie można ustalić osób, którym przysługują do niej prawa rzeczowe. Za brak uregulowanego stanu prawnego można również uznać niezgodność pomiędzy stanem prawnym ujawnionym w KW a faktycznym stanem prawnym. Regulacja stanu prawnego nieruchomości sprowadza się do wykazania aktualnego stanu prawnego dotyczącego danej nieruchomości.
Nieuregulowany stan prawny nieruchomości to nic innego jak niezgodność zapisów w księdze ze stanem faktycznym. Może być też tak, że księga zaginęła lub została częściowo lub całkowicie zniszczona.Numer księgi wieczystej


Przedmiotowe mieszkanie przy Drzewieckiego w Wrocławiu ma założoną księgę wieczystą. Księgę wieczystą prowadzi Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Krzyków we Wrocławiu, IV Wydział Ksiąg Wieczystych (Podwale 30). Mieszkanie nie zostało wyodrębnione z budynku jako osobna nieruchomość. W związku z tym nie ma oddzielnej niż budynek księgi wieczystej.
Numer księgi wieczystej mieszkania na ul. Drzewieckiego 36A w Wrocławiu to WR1K / 00******/ 6*.
*Po złożeniu zawiówienia na ustalenie numeru księgi wieczystej otrzymasz pełny numer księgi wieczystej dla tej nieruchomości (bez gwiazdek).


Jak zamówić ustalenie numeru księgi wieczystej?


Ustalimy dla Ciebie księgę wieczystą mieszkania przy ul. Drzewieckiego 36A. To w księdze wieczystej znajdują się wszystkie informacje dotyczące stanu prawnego nieruchomości. Księgi wieczyste zawierają najważniejsze dane o właścicielu mieszkania, powierzchni, kredycie hipotecznym, roszczeniach i prawach innych osób. W księgach wieczystych przedstawiono imię i nazwisko właściciela i współwłaścicieli. Z ksiąg wieczystych dowiesz się wszystkiego co należy wiedzieć przed zakupem mieszkania. Jeżeli chcesz otrzymać informacje o mieszkaniu przy ul. Drzewieckiego 36A , Wrocław lub innym to zamów księgę wieczystą za jedyne 25,99 zł. Wystarczy podać adres nieruchomości.Przeznaczenie i powierzchnia mieszkania


Lokal przy Drzewieckiego w Wrocławiu przeznaczony jest do celów mieszkalnych. W księdze wieczystej istnieje zapis ze przeznaczeniem tej nieruchomości jest lokal mieszkalny.

Przeznaczenie na cele mieszkalne oznacza, że lokal nie może być wykorzystywany na inne cele niż jako mieszkanie. Według § 3. Rozporządzenia Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie - przez mieszkanie należy rozumieć zespół pomieszczeń mieszkalnych i pomocniczych, mający odrębne wejście, wydzielony stałymi przegrodami budowlanymi, umożliwiający stały pobyt ludzi i prowadzenie samodzielnego gospodarstwa domowego.

Mieszkanie na ul. Drzewieckiego 36A posiada powierzchnię 30.6 m2. Jest to powierzchnia najczęściej poszukiwana na rynku. Badania na rynku mieszkaniowym wskazują, że zdecydowana większość popytu koncentruje się wokół mieszkań określanych mianem małych lub średnich, co oznacza metraż między 30 a 60 m2. Zarówno na rynku pierwotnym, jak i wtórnym rośnie popyt na małe i średnie mieszkania.


Właściciel mieszkania


Mieszkanie posiada tylko jednego właściciela. To kto jest właścicielem tego mieszkania można sprawdzić w księdze wieczystej w dziale drugim. Po zamówieniu numeru księgi wieczystej lub ekspertyzy otrzymasz pełne informacje o nieruchomości przy ul. Drzewieckiego 36A w Wrocławiu w tym informacje o właścicielu tego mieszkania.Kredyt hipoteczny


Mieszkanie jest obciążone hipoteką (kredytem hipotecznym). W celu uzyskania szczegółowych informacji o kredycie hipotecznym należy zamówić ustalenie numeru księgi wieczystej lub ekspertyzę nieruchomości przy ul. Drzewieckiego 36A w Wrocławiu.
Informacje o kredycie hipotecznym znajdują się w dziale IV księgi wieczystej. Dowiesz się z tego działu jaka jest wysokość kredytu hipotecznego i waluta, jaki bank udzielił kredytu, jaki jest okres kredytowania.

Jeżeli szukasz kredytu hipotecznego nasi niezależni specjaliści znajdą najlepszą ofertę dla mieszkania, ktróre chcesz kupić.

Poinformujemy Cię jaki bank udzieli najlepszego kredytu hipotecznego. Jaki bank da najlepsze warunki i zaoferuje najniższe oprocentowanie. Otrzymasz bezpłatną pomoc eksperta w wyborze najtańszej oferty kredytowej.Dowiesz się jaki bank ma najtańszą dla Ciebie ofertę kredytu hipotecznego i jakie są warunki przyznawania kredytu hipotecznego. Nie musisz już samodzielnie studiować ofert banków. Skorzystaj z pomocy specjalisty - niezależnego Doradcy Kredytowego. Pomoc doradcy jest całkowicie darmowa. Doradca obliczy Twoją zdolność kredytową i porówna ratę kredytu we wszystkich bankach, w których możesz otrzymać kredyt hipoteczny. Doradca pomoże Ci również w formalnościach i wypełnianiu dokumentów, a także w uzyskaniu najlepszych warunków w danym banku. Zostaw nam dane kontaktowe, a doradca oddzwoni do Ciebie!Przedmiotowa nieruchomość a otoczenie


Otoczenie jest bardzo istotnym atrybutem nieruchomości i często decyduje o akceptacji danego mieszkania. Na podstawie przeprowadzonej analizy niektóre sąsiedztwo cechuje się wysoką uciążliwością. Niepożądanymi sąsiadami mieszkań są hostele, dyskoteki, puby, całodobowe sklepy monopolowe i restauracje. Część mieszkańców Wrocławia nie akceptuje także takiego sąsiedztwa jak szkoły podstawowe, akademiki, przedszkola, kluby fitness i siłownie a nawet banki.
Bez wątpienia trzema najbardziej pożądanymi przez potencjalnych nabywców obiektami w sąsiedztwie kupowanej nieruchomości są: przystanek komunikacji miejskiej (ok. 77% wskazań), tereny zielone, czyli lasy, parki, łąki oraz sklep spożywczy. Wszystkie trzy z wyżej wymienionych podwyższają komfort codziennego życia mieszkańców Wrocławia – ułatwiają dojazd do pracy/szkoły, zapewniają miejsce do spacerów oraz kojarzą się ze spokojem i zwiększają wygodę codziennych zakupów (tych drobnych, dla których nie warto jechać do centrum handlowego czy hipermarketu). Powyższe sąsiedztwo jest preferowane przez klientów w każdej fazie cyklu życia. Dla klientów posiadających dzieci w odpowiednim wieku bardzo duże znaczenie miały ponadto bliskość przedszkola, szkoły podstawowej, przychodni oraz apteki – czyli obiektów, bez których ciężko wyobrazić sobie bieżące funkcjonowanie rodziny z dzieckiem.

Sąsiedztwo mieszkania przy ul. Drzewieckiego 36A


Do najbliższego otoczenia mieszkania przy Drzewieckiego 36A należy:

SKOK - 348 m (ul. Horbaczewskiego 20) ,
Play - 444 m (ul. Horbaczewskiego 4) ,
Neonet - 444 m (ul. Horbaczewskiego 4) ,
Orange - 444 m (ul. Horbaczewskiego 4) ,
Skoda - 452 m (ul. Horbaczewskiego 75) ,
Eurokiosk - 482 m (ul. Lotnicza 24) ,
Raiffeisen Bank - 488 m (ul. Horbaczewskiego 4-6) ,
T-Mobile - 488 m (ul. Horbaczewskiego 4/6) ,
Bank Pekao - 488 m (ul. Horbaczewskiego 4-6) ,
Poczta Polska - 488 m (ul. Horbaczewskiego 4-6) ,
Plus GSM - 488 m (ul. Horbaczewskiego 4-6) ,
ING - 488 m (ul. Horbaczewskiego 4-6) ,
BOŚ - 488 m (ul. Horbaczewskiego 4-6) ,
Netto - 574 m (ul. Szybowcowa 23) ,
Poczta Polska - 617 m (ul. Bajana 65) ,
InPost Paczkomat - 683 m (ul. Bajana 1) ,
Astar - 683 m (ul. Bajana 1) ,
Poczta Polska - 683 m (ul. Bajana 1)


Preferencje mieszkańców Wrocławia


Mieszkańcy Wrocławia najczęściej szukają mieszkań małych lub średnich o powierzchni między 30-60 m2. Tych transakcji jest najwięcej na rynku mieszkaniowym w Wrocławiu. Mieszkania powyżej 78 metrów kwadratowych są relatywnie rzadziej przedmiotem poszukiwań. Poza metrażem mieszkania, mieszkańcy Wrocławia zwracają również uwagę na liczbę pokoi w mieszkaniu. Najczęściej poszukiwane są mieszkania 2-pokojowe oraz 3-pokojowe.
Nabywcy z Wrocławia za niezbędne elementy mieszkań uznają piwnice i drzwi antywłamaniowe. Coraz częściej klienci z Wrocławia szukają wind i udogodnień dla osób niepełnosprawnych. Dziwić może niskie zainteresowanie parkingami podziemnymi. Być może jest to związane z wciąż wysoką ceną początkową oraz dalszymi opłatami.
Najważniejszym kryterium selekcji podczas poszukiwania mieszkania pozostaje cena – mieszkańcy Wrocławia kupują po prostu takie mieszkania, na jakie ich stać. Większość potencjalnych nabywców wskazywało ten czynnik jako decydujący przy wyborze lokalu mieszkalnego. Zdolność kredytowa to znaczące ograniczenie przy podejmowaniu decyzji o zakupie mieszkania. Funkcjonalność mieszkania, otoczenie, standard wykończenia, rozkład mieszkania, położenie na piętrze oraz usytuowanie względem stron świata to czynniki, które w najmniejszym stopniu decydują o wyborze mieszkania choć są często wymieniane przez nabywców mieszkań.


Ceny mieszkań
           przy ul. Drzewieckiego 36A w Wrocławiu oraz okolicyPo przeanalizowaniu aktualnych ofert mieszkań w okolicy przedmiotowego mieszkania wynika, że średnia cena ofertowa jednego metra kwadratowego podobnych mieszkań w otoczeniu mieszkania przy ul. Drzewieckiego 36A w Wrocławiu kształtuje się na poziomie 5 544 zł/ m2. Przy takiej cenie jednostkowej oferta za te mieszkanie powinna wynieść 171 864 zł. Ceny ofertowe są zazwyczaj nieco zawyżone gdyż pozostawiają pole do negocjacji. Statystycznie cena ofertowa jest o 4% - 9% wyższa od ostatecznej ceny transakcyjnej. Wskaźnik ten różni się w zależności od powierzchni mieszkania i lokalizacji oraz miasta.
Sugerowana cena transakcyjna mieszkania w budynku przy ul. Drzewieckiego 36A w Wrocławiu o powierzchnii 30.6 m2 wynieść powinna 159 834 zł dając jednostkową cenę metra kwadratowego na poziomie 4 795 zł/ m2.

Nie posiadamy informacji aby jakieś mieszkanie w tym budynku było na sprzedaż lub wynajem. Jeżeli jesteś zinteresowany sprzedażą, wynajmem lub kupnem mieszkania w tym budynku napisz do nas a dodamy darmowe ogłoszenie.Zestawienie najważniejszych danych
          o mieszkaniu przy ul. Drzewieckiego 36A, Wrocław


Gmina: Wrocław
Województwo: dolnośląskie
Powiat: Wrocław
Przeznaczenie: mieszkanie
Adres mieszkania:

ul. Drzewieckiego 36A , Wrocław

Informacje o budynku: Mieszkanie połozone jest w budynku wielorodzinnym
Powierzchnia przykładowego mieszkania w budynku: 30.6 m2
Średnia cena ofertowa jednego metra kwadratowego mieszkań w sąsiedztwie 5 544 zł/ m2
Sugerowana cena ofertowa mieszkania
Statystycznie cena ofertowa jest o 4% - 9% wyższa od ceny transakcyjnej
171 864 zł
Sugerowana cena transakcyjna 159 834 zł ( 4 795 zł/ m2 )

Właściciel mieszkania:

Dowiedz się kto jest właścicielem nieruchomości
Czy istnieją współwłaściciele: Mieszkanie posiada tylko jednego właściciela
Odrębność lokali w budynku: Mieszkanie nie zostało wyodrębnione z budynku
Data założenia księgi wieczystej: Brak informacji o dacie założenia księgi wieczystej
Czy mieszkanie posiada udział w gruncie: Lokal posiada udziały w działce, na której jest położony
Czy istnieją roszczenia, ograniczenia lub prawa osób trzecich: Brak wpisów w dziale III księgi wieczystej
Kredyt hipoteczny: Nieruchomość jest obciążona hipoteką

Kod wydziału sądu rejonowego:

WR1K
Numer księgi wieczystej
WR1K / 00******/ 6
Po złożeniu zamówienia otrzymasz numer księgi wieczystej mieszkania lub innej nieruchomosci

Sąd prowadzący księgę wieczystą

Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Krzyków we Wrocławiu
Podwale 30
50-040 Wrocław
IV Wydział Ksiąg Wieczystych

Aktualność danych:

Uwaga!
Powyższe dane mogą być nieaktualne. Aby sprawdzić aktualne dane ustal numer księgi wieczystej

Najbliższe sąsiedztwo:

SKOK - 348 m
Play - 444 m
Neonet - 444 m
Orange - 444 m
Skoda - 452 m
Eurokiosk - 482 m
Raiffeisen Bank - 488 m
T-Mobile - 488 m
Bank Pekao - 488 m
Poczta Polska - 488 m
Plus GSM - 488 m
ING - 488 m
BOŚ - 488 m
Netto - 574 m
Poczta Polska - 617 m
InPost Paczkomat - 683 m
Astar - 683 m
Poczta Polska - 683 m
Wykres
  Inne mieszkania i lokale w Wrocławiu


Przejazdowa 10, 16.1 m2
Mieszkanie ul. Przejazdowa 10 / 5, Wrocław
Księga wieczysta numer WR1K / 00*****5 / 3
Trawowa 65, 73.4 m2
Mieszkanie ul. Trawowa 65 / 9, Wrocław
Księga wieczysta numer WR1K / 00*****1 / 4
Kotsisa 13, 37.7 m2
Mieszkanie ul. Kotsisa 13 / 5, Wrocław
Księga wieczysta numer WR1K / 00*****0 / 6
Wolbromska 5, 99.9 m2
Mieszkanie ul. Wolbromska 5 / 3, Wrocław
Księga wieczysta numer WR1K / 00*****7 / 0
Sowińskiego 14, 51.8 m2
Mieszkanie ul. Sowińskiego 14 / 3, Wrocław
Księga wieczysta numer WR1K / 00*****6 / 8
Drukarska 35, 38 m2
Mieszkanie ul. Drukarska 35 / 65, Wrocław
Księga wieczysta numer WR1K / 00*****1 / 0
Bobrza 42, 43.1 m2
Mieszkanie ul. Bobrza 42 / 22, Wrocław
Księga wieczysta numer WR1K / 00*****6 / 3
Bujwida 34A, 66.8 m2
Mieszkanie ul. Bujwida 34A / 20, Wrocław
Księga wieczysta numer WR1K / 00*****7 / 2
Świdnicka 9, 37.1 m2
Mieszkanie ul. Świdnicka 9 / 14, Wrocław
Księga wieczysta numer WR1K / 00*****7 / 2
Wieczysta 91, 40 m2
Mieszkanie ul. Wieczysta 91 / 14, Wrocław
Księga wieczysta numer WR1K / 00*****0 / 7
Bajana 50, 51.7 m2
Mieszkanie ul. Bajana 50 / 20, Wrocław
Księga wieczysta numer WR1K / 00*****5 / 5
Wejherowska 9, 66.8 m2
Mieszkanie ul. Wejherowska 9 / 8, Wrocław
Księga wieczysta numer WR1K / 00*****7 / 5
Rakietowa 11, 97.9 m2
Mieszkanie ul. Rakietowa 11 / 2, Wrocław
Księga wieczysta numer WR1K / 00*****6 / 9
Popowicka 30, 39.1 m2
Mieszkanie ul. Popowicka 30 / 3, Wrocław
Księga wieczysta numer WR1K / 00*****7 / 2
Swobodna 4, 33 m2
Mieszkanie ul. Swobodna 4 / 26, Wrocław
Księga wieczysta numer WR1K / 00*****2 / 6
Niemczańska 38, 16.9 m2
Mieszkanie ul. Niemczańska 38 / 0, Wrocław
Księga wieczysta numer WR1K / 00*****9 / 9


Zobacz wszystkie mieszkania Wrocław

Posiadamy informacje o mieszkaniach oraz lokalach użytkowych w tych budynkach przy Drzewieckiego w Wrocławiu:

Drzewieckiego 21
Drzewieckiego 22
Drzewieckiego 36
Drzewieckiego 36A
Drzewieckiego 42
Drzewieckiego 56
Drzewieckiego 60B
Drzewieckiego 9
Drzewieckiego 10
Drzewieckiego 11
Drzewieckiego 12
Drzewieckiego 13
Drzewieckiego 14
Drzewieckiego 15
Drzewieckiego 16
Drzewieckiego 17
Drzewieckiego 18
Drzewieckiego 19
Drzewieckiego 20
Drzewieckiego 23
Drzewieckiego 24
Drzewieckiego 25
Drzewieckiego 26
Drzewieckiego 27
Drzewieckiego 28
Drzewieckiego 29
Drzewieckiego 3
Drzewieckiego 30
Drzewieckiego 31
Drzewieckiego 32
Drzewieckiego 33
Drzewieckiego 34
Drzewieckiego 35
Drzewieckiego 4
Drzewieckiego 40
Drzewieckiego 43
Drzewieckiego 44
Drzewieckiego 45
Drzewieckiego 46
Drzewieckiego 47
Drzewieckiego 48
Drzewieckiego 49
Drzewieckiego 5
Drzewieckiego 50
Drzewieckiego 51
Drzewieckiego 52
Drzewieckiego 53
Drzewieckiego 54
Drzewieckiego 55
Drzewieckiego 57
Drzewieckiego 58
Drzewieckiego 6
Drzewieckiego 60
Drzewieckiego 61
Drzewieckiego 62
Drzewieckiego 63
Drzewieckiego 64
Drzewieckiego 65
Drzewieckiego 67
Drzewieckiego 69
Drzewieckiego 7
Drzewieckiego 71
Drzewieckiego 8


  Budowa księgi wieczystej

Księga wieczysta składa się z okładki i czterech działów. Okładka zawiera podstawowe informacje o księdze wieczytej. Jej numer, nazwę i adres sądu prowadzącego daną księgę wieczystą, datę założenia. Odpowiednio do różnorodności praw, które mogą zostać ujawnione w księdze wieczystej, ustalona dla niej została ściśle określona struktura, na którą składają się cztery działy podzielone na łamy. Pole księgi wieczystej oznacza się niepowtarzalnym numerem składającym się z czterech części określających odpowiednio: dział księgi wieczystej, rubrykę, podrubrykę i numer kolejny pola w ramach podrubryki. Jeżeli dana rubryka nie jest podzielona na podrubryki, trzecią częścią numeru jest cyfra "0". Podpola danego pola oznacza się kolejnymi literami alfabetu.

Poniższa tabelka nie jest oryginałem księgi wieczystej nieruchomości przy ul. Drzewieckiego 36A w Wrocławiu lecz jedynie jej przybliżoną imitacją. Prezentowane wpisy służą jedynie do celów poglądowych i edukacyjnych. Poniższa prezentacja ma za zadanie ułatwienie zrozumienia budowy księgi wieczystej i przedstawienie danych w niej zawartych. W celu uzyskania wglądu do oryginalnej i aktualnej księgi wieczystej przedmiotowej nieruchomości należy zamówić ustalenie numeru księgi wieczystej lub ekspertyzę nieruchomości. Jeżeli numer KW jest znany wglądu można dokonać poprzez przeglądarkę ksiąg wieczystych.

OKŁADKA

Rubryka 0.1 - Informacje podstawowe
-
Numer i nazwa pola Treść pola
1. Numer księgi WR1K / 0000**** / 6
2. Oznaczenie wydziału ---
A: nazwa sądu SĄD REJONOWY DLA WROCŁAWIA-KRZYKÓW WE WROCŁAWIU
B: siedziba sądu WROCŁAW
C: kod wydziału WR1K
D: numer wydziału IV
E: nazwa wydziału WYDZIAŁ KSIĄG WIECZYSTYCH
-
Numer i nazwa pola Indeks zmiany Treść pola
3. Typ księgi --- ---
-
-
Rubryka 0.2 - Dane o założeniu księgi wieczystej
-
Numer i nazwa pola Indeks zmiany Treść pola
1. Stan w czasie założenia --- ZAŁOŻENIE KSIĘGI WIECZYSTEJ DLA NIERUCHOMOŚCI, DLA KTÓREJ NIE BYŁA PROWADZONA KSIĘGA WIECZYSTA
2. Chwila zapisania księgi --- ---
3. Chwila ujawnienia księgi --- ---
4. Data założenia dotychczasowej księgi wieczystej --- ---
Rubryka 0.3 - Dane o zamknięciu księgi wieczystej
-
Numer i nazwa pola Indeks zmiany Treść pola
1. Chwila zamknięcia księgi --- ---
2. Podstawa zamknięcia księgi --- ---
Rubryka 0.4 - Podstawa zmiany
Brak wpisu

WNIOSKI I PODSTAWY WPISÓW W KSIĘDZE WIECZYSTEJ
Nr Zestawienie rubryk - podstaw wpisów
Brak wpisu


Dział I

- dział I-O 'Oznaczenie nieruchomości' – znajdują się tutaj dane, które pochodzą z ewidencji gruntów, a które pozwalają na dokładne oznaczenie danej nieruchomości Dział ten składa się z dwóch części: Pierwsza część pierwszego działu księgi wieczystej, oznaczana jako I-O zawiera więc określenie danych faktycznych, czyli powierzchni, położenia czy też sposobu korzystania.

Poniższa tabelka nie jest oryginałem księgi wieczystej nieruchomości przy ul. Drzewieckiego 36A w Wrocławiu lecz jedynie jej przybliżoną imitacją. Prezentowane wpisy służą jedynie do celów poglądowych i edukacyjnych. Poniższa prezentacja ma za zadanie ułatwienie zrozumienia budowy księgi wieczystej i przedstawienie danych w niej zawartych. W celu uzyskania wglądu do oryginalnej i aktualnej księgi wieczystej przedmiotowej nieruchomości należy zamówić ustalenie numeru księgi wieczystej lub ekspertyzę nieruchomości. Jeżeli numer KW jest znany wglądu można dokonać poprzez przeglądarkę ksiąg wieczystych.

DZIAŁ I-O

Rubryka 1.1 - Wzmianki w dziale I-O

Rubryka 1.2 - Numer nieruchomości
-
Numer i nazwa pola Indeks Treść pola
Wpisu ---
1. Numer bieżący nieruchomości 1, 3, 4 1

Rubryka 1.3 - Położenie
-
Lp. Numer i nazwa pola Indeks Treść pola
Wpisu ---
1. 1. Numer porządkowy 1, 3, 4 1
2. Województwo 1, 3, 4 DOLNOŚLĄSKIE
3. Powiat --- WROCŁAW
4. Gmina 1, 3, 4 WROCŁAW
5. Miejscowość 1, 3, 4 WROCŁAW
6. Dzielnica --- ---
Rubryka 1.4 - Oznaczenie
-
Podrubryka 1.4.1 - Działka ewidencyjna
Brak wpisu

Podrubryka 1.4.2 - Budynek
Brak wpisu

Podrubryka 1.4.3 - Urządzenie
Brak wpisu

Podrubryka 1.4.4 - Lokal
-
Lp. Numer i nazwa pola Indeks Treść pola
Wpisu ---
1. 1. Identyfikator lokalu --- ---
2. Ulica 1, 3, 4 DRZEWIECKIEGO
3. Numer budynku 1, 3, 4 36A
4. Numer lokalu 1, 3, 4 **
5. Przeznaczenie lokalu 1, 3, 4 LOKAL MIESZKALNY
6. Opis lokalu 1. A: rodzaj izby 1, 3, 4 POKÓJ
B: liczba izb 1, 3, 4 *
2. A: rodzaj izby 1, 3, 4 KUCHNIA
B: liczba izb 1, 3, 4 1
3. A: rodzaj izby 1, 3, 4 ŁAZIENKA
B: liczba izb 1, 3, 4 1
4. A: rodzaj izby 1, 3, 4 WC
B: liczba izb 1, 3, 4 1
5. A: rodzaj izby 1, 3, 4 PRZEDPOKÓJ
B: liczba izb 1, 3, 4 1
7. Opis pomieszczeń przynależnych 1. A: rodzaj pomieszczenia 1, 3, 4 PIWNICA
B: liczba pomieszczeń 1, 3, 4 1
8. Kondygnacja 1, 3, 4 3
9. Przyłączenie - numer księgi wieczystej Numer księgi 1. 1, 3, 4 ---
10. Nieruchomość zabudowana budynkiem 1. A: numer księgi wieczystej --- ---
B: numer obrębu ewidencyjnego --- ---
C: numer działki ewidencyjnej --- ---
11. Odrębność 1, 3, 4 TAK

Rubryka 1.5 - Obszar
-
Numer i nazwa pola Indeks Treść pola
Wpisu ---
1. Obszar 1 30.6

Rubryka 1.6 - Zgodność z danymi ewidencji gruntów i budynków
Brak wpisu

Rubryka 1.7 - Podstawa oznaczenia (sprostowania)
Informacje znajdują się w zestawieniu rubryk podstaw wpisów umieszczonym na końcu treści księgi

Rubryka 1.8 - Dane o wniosku i chwili wpisu
Informacje znajdują się w zestawieniu rubryk danych o wnioskach i chwil wpisów umieszczonym na końcu treści księgi

Rubryka 1.9 - Komentarz
Brak wpisu

WNIOSKI I PODSTAWY WPISÓW W KSIĘDZE WIECZYSTEJ
Nr Zestawienie rubryk - podstaw wpisów
-
1 Dane o wniosku ----
Rubryka - Podstawa oznaczenia (sprostowania)
Lp. Numer i nazwa pola Indeks podst. Treść pola
Wpisu Wykr. ---
1. 1. Podstawa oznaczenia (sprostowania) --- --- ---
2. Data sporządzenia 2005-04-28
3. Nazwa organu ---
4. Siedziba organu ---
Położenie dokumentu
1. Położenie dokumentu 5. Numer karty akt --- --- 1-3
6. Numer księgi / /
-
3 Dane o wniosku ---
Rubryka - Podstawa oznaczenia (sprostowania)
Lp. Numer i nazwa pola Indeks podst. Treść pola
Wpisu Wykr. ---
1. 1. Podstawa oznaczenia (sprostowania) --- --- WYPIS Z REJESTRU GRUNTÓW
2. Data sporządzenia ---
3. Nazwa organu ---
4. Siedziba organu ---
Położenie dokumentu
1. Położenie dokumentu 5. Numer karty akt --- --- 6-7
6. Numer księgi / /
-

Nr Zestawienie rubryk - danych o wnioskach i chwil wpisów
-
1. Podrubryka - Dane o wniosku
Numer i nazwa pola Wpisu Treść pola Kod żąd.
1. Chwila wpływu --- ---
2. Rodzaj dziennika DZ. KW.
3. Numer dziennika --- WLZKW
4. Czy z urzędu NIE
Położenie wniosku 5. Numer karty akt 1-3
6. Numer księgi / /
Podrubryka - Chwila wpisu
1. Chwila wpisu --- ---
Wpisujący Imię ---
Nazwisko ---
Stanowisko REF

Druga część pierwszej księgi, oznaczana jako I-Sp zawiera prawa związane z własnością nieruchomości, a więc służebności, udziały we współwłasności, czy też termin na który zostało ustanowione użytkowanie wieczyste, a w przypadku lokali spółdzielczych wskazana jest spółdzielnia w której lokal się znajduje. Prawami związanym z własnością nieruchomości są: udział w nieruchomości wspólnej, służebność gruntowa. W KW, która prowadzona jest nie dla własności ale dla prawa spółdzielczego w dziale tym określa się rodzaj tego prawa wraz określeniem właściwej spółdzielni mieszkaniowej. W przypadku, gdy nieruchomość gruntowa oddana została w użytkowanie wieczyste, wskazuje się termin zakończenia użytkowania wieczystego oraz sposób korzystania z nieruchomości. W dziale tym wskazuje się, że z użytkowaniem wieczystym związana jest własność budynków lub innych urządzeń a także zamieszcza się ich opis. Podsumowując z działu I dowiesz się: gdzie nieruchomości jest położona: województwo, powiat, gmina, miejscowość, dzielnica, jak oznaczona jest nieruchomość : nr działki, obręb działki, adres, powierzchnie lokalu, obszar działki, czy działka jest zabudowana czy niezabudowana.

DZIAŁ II
- oznaczenie właściciela lub właścicieli (jeśli jest ich wielu) lub użytkownika wieczystego. Dział ten prezentuje aktualnego właściciela gruntu, na którym wznoszony jest budynek. W tym dziale podaje się także podstawę nabycia określonego prawa. W dziale tym często pojawiają się również wzmianki o wyodrębnieniu do osobnej księgi wieczystej mieszkań zakupionych przez innych Klientów.

DZIAŁ III
Dział trzeci obrazuje ciężary i ograniczenia dotyczące nieruchomości. Dział III dotyczy ciężarów i ograniczeń dotyczących lokalu, gruntu lub budynku. Informacje takie pojawiają się w formie wpisanego ostrzeżenia. Jeżeli ostrzeżenie dotyczy jakiejkolwiek sprawy związanej z deweloperem lepiej poszukaj innej nieruchomości. W tym dziale zamieszcza się także wzmianki o ograniczeniach w rozporządzaniu prawem do nieruchomości, wynikające z ustaw szczególnych, czyli wszczęcie postępowania wywłaszczeniowego, upadłościowego lub układowego, lub wszczęciu egzekucji. Podstawą do wpisania roszczenia jest każdorazowo wniosek po podpisaniu umowy deweloperskiej (lub wcześniej umowy przedwstępnej) w formie aktu notarialnego. Sprawdź koniecznie czy ujawnione roszczenia i ewentualne wzmianki dotyczące roszczeń nie dotyczą Twego mieszkania. Jeżeli tak się stało, że masz zamiar nabyć mieszkanie, a w dziele III KW figuruje roszczenie lub wzmianka dotyczące Twego mieszkania koniecznie poproś o wykreślenie z KW tego roszczenia.

DZIAŁ IV

Dział IV zawiera wpisy hipoteczne. Znajdziemy tu informacje o hipotekach wraz z dokładnym określeniem cech hipoteki (m.in. wysokości hipoteki, waluty, zakresu, rodzaju czy pierwszeństwa). Znajdują się tu szczegółowe informacje o kredycie hipotecznym w tym: kwota, waluta kredytu, data zawarcia umowy kredytowej, bank, który udzielił kredytu a także okres kredytowania. W dziale tym może pojawić się również informacja o wzmiankach, które najczęściej dotyczą wniosku o wpisanie lub wykreślenie hipoteki.

Księga wieczysta to najważniejszy dokument nieruchomości. Sprawdź księgę wieczystą zanim podejmiesz decyzję o zakupie mieszkania lub lokalu. Nigdy nie lekceważ zapisów z księgi wieczystej - może to mieć poważne skutki prawne. Nieruchomość (działka, mieszkanie, lokal, budynek) bez założonej księgi wieczystej może nieść za sobą szereg zagrożeń. Pomożemy Ci znaleźć numer księgi wieczystej każdej nieruchomości. Wystarczy podać adres mieszkania lub lokalu.


Sprawdź nieruchomość: Wrocław księga wieczysta numer WR1K /00******/ 6 - mieszkanie ul Drzewieckiego
Słowa kluczowe:
portal dostępu do ksiąg wieczystych
Wycena mieszkania
jak znalezc numer ksiegi wieczystej jak znalezc nr ksiegi wieczystej
Mieszkania za odstepne księga wieczysta po numerze