Wrocław, mieszkanie Maczka 81 m2

Informacje dotyczą mieszkania na Maczka Wrocławiu w budynku numer 5. Poniższe zestawienie ma jedynie charakter poglądowy. Aby uzyskać szczegółowe informacje o wybranym mieszkaniu na Maczka 5, należy złożyć zamówienie.


Mieszkanie przy ul. Maczka 5, Wrocław

Położenie mieszkania

Mieszkanie położone jest przy ulicy Maczka w budynku numer 5. Gmina Wrocław, województwo dolnośląskie

Księga wieczysta

Stan prawny niniejszego mieszkania jest uregulowany. Oznacza to, że prawa do tego mieszkania określone są w dokumencie o nazwie księga wieczysta. To właśnie księgi wieczyste prowadzone są dla potrzeb ustalenia stanu prawnego nieruchomości (art.1 ust.1 ustawy o księgach wieczystych i hipotece). Informacje o aktualnym stanie prawnym nieruchomości zawarte są w księgach wieczystych lub w przypadku jej braku braku - w zbiorach dokumentów. Przez nieruchomość o nieuregulowanym stanie prawnym rozumie się nieruchomość, dla której ze względu na brak księgi wieczystej, zbioru dokumentów albo innych dokumentów nie można ustalić osób, którym przysługują do niej prawa rzeczowe. Za brak uregulowanego stanu prawnego można również uznać niezgodność pomiędzy stanem prawnym ujawnionym w KW a faktycznym stanem prawnym. Regulacja stanu prawnego nieruchomości sprowadza się do wykazania aktualnego stanu prawnego dotyczącego danej nieruchomości. Nieuregulowany stan prawny nieruchomości to nic innego jak niezgodność zapisów w księdze ze stanem faktycznym. Może być też tak, że księga zaginęła lub została częściowo lub całkowicie zniszczona.

Numer księgi wieczystej

Przedmiotowe mieszkanie przy Maczka w Wrocławiu ma założoną księgę wieczystą. Księgę wieczystą prowadzi Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Krzyków we Wrocławiu, IV Wydział Ksiąg Wieczystych (Podwale 30). Mieszkanie te zostało wyodrębnione z budynku jako inna nieruchomość. Oznacza to, że jest to prawnie niezależny podmiot. Dla tego mieszkania została założona i jest prowadzona oddzielna niż dla budynku księga wieczysta. Numer księgi wieczystej tego mieszkania to WR1K / 00******/ 2.
Dlaczego numer księgi wieczystej oraz numer oraz numer lokalu ma gwiazdki ?

Znajdź księgę wieczystą mieszkania przy ul. Maczka 5. To w księdze wieczystej znajdują się wszystkie informacje dotyczące stanu prawnego nieruchomości. Księgi wieczyste zawierają najważniejsze informacje o właścicielu mieszkania, powierzchni, kredycie hipotecznym, roszczeniach i prawach innych osób, lokalizacji. W księgach wieczystych przedstawiono imię i nazwiasko właściciela i współwłaścicieli. Z ksiąg wieczystych dowiemy się wszystkiego co należy wiedzieć przed zakupem mieszkania.


Jeżeli chcesz otrzymać informacje o mieszkaniu przy ul. Maczka 5 , Wrocław lub innym to zamów księgę wieczystą za jedyne 25,99 zł.

Przeznaczenie i powierzchnia mieszkania

Lokal przeznaczony jest do celów mieszkalnych. W księdze wieczystej istnieje zapis ze przeznaczeniem tej nieruchomości jest lokal mieszkalny. Przeznaczenie na cele mieszkalne oznacza, że lokal nie może być wykorzystywany na inne cele niż jako mieszkanie. Według § 3. Rozporządzenia Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie- przez mieszkanie należy rozumieć zespół pomieszczeń mieszkalnych i pomocniczych, mający odrębne wejście, wydzielony stałymi przegrodami budowlanymi, umożliwiający stały pobyt ludzi i prowadzenie samodzielnego gospodarstwa domowego. Mieszkanie na ul. Maczka 5 posiada powierzchnię 81.42 m2. Jest to stosunkowo duża powierzchnia. Wrocław to miejsce, gdzie klient poszukuje najczęściej mieszkania o powierzchni od 51 do 60 m2. Poza metrażem mieszkania, mieszkańcy Wrocławia podejmują swoje decyzje biorąc również pod uwagę liczbę pokoi w mieszkaniu. Najczęściej poszukiwane są mieszkania 3-pokojowe i 2-pokojowych.

Właściciel mieszkania

Mieszkanie przy ul. Maczka 5 w Wrocławiu posiada więcej niż jednego właściciela. Właścicieli możesz sprawdzić w księdze wieczystej w dziale drugim.

Kredyt hipoteczny

Mieszkanie jest obciążone hipoteką (kredytem hipotecznym). W celu uzyskania szczegółowych informacji o kredycie hipotecznym należy zamówić ustalenie numeru księgi wieczystej. Informacje o kredycie hipotecznym znajdują się w dziale IV księgi wieczystej. Dowiesz się z tego działu jaka jest wysokość kredytu hipotecznego i waluta, jaki bank udzielił kredytu, jaki jest okres kredytowania. Jeżeli szukasz kredytu hipotecznego nasi niezależni specjaliści znajdą najlepszą ofertę dla mieszkania, ktróre chcesz kupić.

Poinformujemy Cię jaki bank udzieli najlepszego kredytu hipotecznego. Jaki bank da najlepsze warunki i zaoferuje najniższe oprocentowanie. Otrzymasz bezpłatną pomoc eksperta w wyborze najtańszej oferty kredytowej

Dowiesz się jaki bank ma najtańszą dla Ciebie ofertę kredytu hipotecznego i jakie są warunki przyznawania kredytu hipotecznego. Nie musisz już samodzielnie studiować ofert banków skorzystaj z pomocy specjalisty - niezależnego Doradcy Kredytowego. Pomoc doradcy jest całkowicie darmowa . Doradca obliczy Twoją zdolność kredytową i porówna ratę kredytu we wszystkich bankach, w których możesz otrzymać kredyt hipoteczny. Doradca pomoże Ci również w formalnościach i wypełnianiu dokumentów, a także w uzyskaniu najlepszych warunków w danym banku. Zostaw nam dane kontaktowe, a doradca oddzwoni do Ciebie!

Nieruchomość a otoczenie

Otoczenie jest bardzo istotnym atrybutem nieruchomości i często decyduje o akceptacji danego mieszkania. Na podstawie przeprowadzonej analizy niektóre sąsiedztwo cechuje się wysoką uciążliwością. Niepożądanymi sąsiadami mieszkań są hostele, dyskoteki, puby, całodobowe sklepy monopolowe i restauracje. Część mieszkańców Wrocławia nie akceptuje także takiego sąsiedztwa jak szkoły podstawowe, akademiki, przedszkola, kluby fitness i siłownie a nawet banki. Bez wątpienia trzema najbardziej pożądanymi przez potencjalnych nabywców obiektami w sąsiedztwie kupowanej nieruchomości są: przystanek komunikacji miejskiej (ok. 77% wskazań), tereny zielone, czyli lasy, parki, łąki oraz sklep spożywczy. Wszystkie trzy z wyżej wymienionych podwyższają komfort codziennego życia mieszkańców Wrocławia – ułatwiają dojazd do pracy/szkoły, zapewniają miejsce do spacerów oraz kojarzą się ze spokojem oraz zwiększają wygodę codziennych zakupów (tych drobnych, dla których nie warto jechać do centrum handlowego czy hipermarketu). Powyższe sąsiedztwo jest preferowane przez klientów w każdej fazie cyklu życia. Dla klientów posiadających dzieci w odpowiednim wieku bardzo duże znaczenie miały ponadto bliskość przedszkola, szkoły podstawowej, przychodni oraz apteki – czyli obiektów, bez których ciężko wyobrazić sobie bieżące funkcjonowanie rodziny z dzieckiem.

Jakie sąsiedztwo ma mieszkanie przy ul. Maczka 5

Do najbliższego otoczenia mieszkania przy Maczka 5 należy:

Preferencje mieszkańców Wrocławia

Mieszkańcy Wrocławia za niezbędne elementy mieszkań uznają piwnice i drzwi antywłamaniowe. Coraz częściej klienci z Wrocławia szukają wind i udogodnień dla osób niepełnosprawnych. Dziwić może niskie zainteresowanie parkingami podziemnymi. Być może jest to związane z wciąż wysoką ceną początkową oraz dalszymi opłatami. Najważniejszym kryterium selekcji podczas poszukiwania mieszkania pozostaje cena – mieszkańcy Wrocławia kupują po prostu takie mieszkania, na jakie ich stać. Pokazują to analizy dotyczące garaży i miejsc parkingowych – w ostatnich latach za własne miejsce do parkowania trzeba było płacić deweloperom nawet do 30 tys. zł.

Tabelaryczne zestawienie najważniejszych danych o mieszkaniu przy ul. Maczka 5, Wrocław.

Gmina: Wrocław
Województwo: dolnośląskie
Powiat: Wrocław
Przeznaczenie: mieszkanie
Adres mieszkania:

ul. Maczka 5 , Wrocław

Powierzchnia przykładowego mieszkania w budynku: 81.42 m2
Czy istnieją współwłaściciele: Mieszkanie posiada kilku właścicieli
Właścicieli możesz sprawdzić w księdze wieczystej

Właściciel mieszkania lub lokalu użytkowego:

Dowiedz się kto jest właścicielem nieruchomości
Odrębność lokali w budynku: Mieszkanie jest odrębną nieruchomością (posiada inną księgę wieczystą niż budynek)
Data założenia księgi wieczystej: Brak informacji o dacie założenia księgi wieczystej
Numer księgi wieczystej
WR1K / 00******/ 2
Po złożeniu zamówienia otrzymasz numer księgi wieczystej mieszkania lub innej nieruchomosci

Sąd prowadzący księgę wieczystą

Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Krzyków we Wrocławiu
Podwale 30
50-040 Wrocław
IV Wydział Ksiąg Wieczystych

Najbliższe sąsiedztwo:

Bank Pekao - 1261 m
Allianz - 1312 m
AD Serwis - 1663 m
Stenmot-2 - 1666 m
Poczta Polska - 1914 m
Bank Zachodni WBK - 1967 m
Media Markt - 2019 m
Norauto - 2019 m
CCA - 2040 m
Dino - 2047 m
Poczta Polska - 2053 m
ING - 2118 m
Poczta Polska - 2149 m
Bank Pekao - 2185 m
Freshmarket - 2404 m
Lewiatan - 2694 m
Shell - 2716 m
Piotr i Paweł - 2945 m
Kolporter - 2979 m

Inne mieszkania w Wrocławiu :
ul. Długosza 19ul. Vivaldiego 9ul. Birmańska 4
ul. Teatralna 22ul. Jedności Narodowej 46ul. Kotlarska 24
ul. Sępa-Szarzyńskiego 67Bul. Zielonogórska 10


Zobacz wszystkie mieszkania Wrocław


Sprawdź inne mieszkania Wrocław :

Sądowa 5, 48.3 m2

Mieszkanie ul. Sądowa 5 / 1, Wrocław,
Księga wieczysta numer WR1K / 00*****7 / 1.

Balonowa 31, 53.4 m2

Mieszkanie ul. Balonowa 31 / 11, Wrocław,
Księga wieczysta numer WR1K / 00*****1 / 8.

Kolista 28, 64.3 m2

Mieszkanie ul. Kolista 28 / 13, Wrocław,
Księga wieczysta numer WR1K / 00*****5 / 4.

Drzewieckiego 11, 94.8 m2

Mieszkanie ul. Stefana Drzewieckiego 11 / 0, Wrocław,
Księga wieczysta numer WR1K / 00*****0 / 7.

Parkowa 48, 54 m2

Mieszkanie ul. Parkowa 48 / 10, Wrocław,
Księga wieczysta numer WR1K / 00*****4 / 4.

Orzeszkowej 37, 52.8 m2

Mieszkanie ul. Elizy Orzeszkowej 37 / 4, Wrocław,
Księga wieczysta numer WR1K / 00*****2 / 7.

Kotlarska 25, 102.4 m2

Mieszkanie ul. Kotlarska 25 / 1, Wrocław,
Księga wieczysta numer WR1K / 00*****8 / 8.

Szybowcowa 36, 51.4 m2

Mieszkanie ul. Szybowcowa 36 / 26, Wrocław,
Księga wieczysta numer WR1K / 00*****5 / 8.

Ostrowskiego 20, 48.7 m2

Mieszkanie ul. Aleksandra Ostrowskiego 20 / 1, Wrocław,
Księga wieczysta numer WR1K / 00*****2 / 5.

Rogowska 170, 86.5 m2

Mieszkanie ul. Rogowska 170 / 1, Wrocław,
Księga wieczysta numer WR1K / 00*****1 / 2.

Kręta 2, 29.5 m2

Mieszkanie ul. Kręta 2 / 19, Wrocław,
Księga wieczysta numer WR1K / 00*****0 / 2.

Kawalerzystów 23, 59.8 m2

Mieszkanie ul. Kawalerzystów 23 / 12, Wrocław,
Księga wieczysta numer WR1K / 00*****7 / 3.

Altanowa 8, 51.6 m2

Mieszkanie ul. Altanowa 8 / 12, Wrocław,
Księga wieczysta numer WR1K / 00*****1 / 5.

Wieniawskiego 20, 0 m2

Mieszkanie ul. Henryka Wieniawskiego 20 / 2, Wrocław,
Księga wieczysta numer WR1K / 00*****3 / 4.

Orzechowa 26, 60.3 m2

Mieszkanie ul. Orzechowa 26 / 18, Wrocław,
Księga wieczysta numer WR1K / 00*****1 / 0.

Przyjaźni 49, 49 m2

Mieszkanie ul. Przyjaźni 49 / 2, Wrocław,
Księga wieczysta numer WR1K / 00*****4 / 9.


Posiadamy informacje o mieszkaniach oraz lokalach użytkowych w tych budynkach przy Maczka w Wrocławiu:

Maczka 11A
Maczka 15
Maczka 7A
Maczka 9
Maczka 1
Maczka 11
Maczka 13
Maczka 13A
Maczka 15A
Maczka 17
Maczka 17A
Maczka 19
Maczka 19A
Maczka 1A
Maczka 21
Maczka 21A
Maczka 23
Maczka 23A
Maczka 25
Maczka 25A
Maczka 27
Maczka 27A
Maczka 29
Maczka 29A
Maczka 3
Maczka 31
Maczka 33
Maczka 35
Maczka 37
Maczka 39
Maczka 3A
Maczka 41
Maczka 5
Maczka 5A
Maczka 7
Maczka 9A

Co to jest Księga Wieczysta?

Dla każdej nieruchomości prowadzi się odrębną księgę wieczystą. Księga wieczysta to urzędowy rejestr prowadzony jest w celu ujawnienia stanu prawnego nieruchomości. Zgodnie ze swoją nazwą, są one księgami w powszechnym tego słowa znaczeniu, jednak mogą być prowadzone również w systemie informatycznym. Księgi wieczyste prowadzone są dla nieruchomości, nie zaś dla osoby właściciela. W księdze ujawnia się wszelkie kolejne zmiany własności danej nieruchomości. Umożliwienie dostępu przez Internet dla każdego, osoby fizycznej czy prawnej, do Centralnej Bazy Danych Ksiąg Wieczystych ma swoje źródła w prawie, czego wyrazem jest ustawa z dnia 6 lipca 1982 roku o księgach wieczystych i hipotece. Oprócz księgi wieczystej, dla danej nieruchomości, prowadzone są akta księgi wieczystej, do których składane są dokumenty stanowiące podstawę wpisu w księdze wieczystej. Brak księgi wieczystej może się jednak wiązać z poważnymi problemami prawno – ekonomicznymi, więc brak księgi wieczystej w wypadku nieruchomości jest coraz rzadszy. Przy każdej księdze wieczystej prowadzi się akta księgi wieczystej, do których składa się w porządku chronologicznym wszelkie dokumenty i inne pisma dotyczące nieruchomości. Sprawy o założenie i o wpis do księgi wieczystej rozpoznawane są w postępowaniu nieprocesowym z uwzględnieniem szczególnych przepisów, wynikających z prawa o księgach wieczystych i hipotece.
Słowa kluczowe:
księgi wieczyste po adresie nieruchomości
sprawdzanie ksiegi wieczystej księga wieczysta on line
wyszukiwarka ksiąg wieczystych po adresie numer działki a numer kw
rejestr ksiąg wieczystych online jak sprawdzić numer ksiegi wieczystej po adresie nieruchomości