Wrocław, 95.92 m2 Oławska

Mieszkanie przy ul. Oławska 9 w Wrocławiu. Poniższy raport ma charakter poglądowy i prezentuje przybliżone informacje o przykładowym mieszkaniu w budynku. W celu uzyskania szczegółowych i aktualnych danych należy zamówić ekspertyzę nieruchomości.Położenie mieszkania


Mieszkanie położone jest przy ulicy Oławska w budynku numer 9.

Gmina: Wrocław
Powiat: Wrocław
Województwo: dolnośląskie
Adres mieszkania: ul. Oławska 9, Wrocław

Budynek: Mieszkanie połozone jest w budynku wielorodzinnymInformacje o stanie prawnym nieruchomości


Stan prawny mieszkania na ul. Oławska 9 w Wrocławiu jest uregulowany. Oznacza to, że prawa do tego mieszkania określone są w dokumencie o nazwie księga wieczysta. To właśnie księgi wieczyste prowadzone są dla potrzeb ustalenia stanu prawnego nieruchomości (art.1 ust.1 ustawy o księgach wieczystych i hipotece). Informacje o aktualnym stanie prawnym nieruchomości zawarte są w księgach wieczystych lub w przypadku ich braku braku - w zbiorach dokumentów.Przez nieruchomość o nieuregulowanym stanie prawnym rozumie się nieruchomość, dla której ze względu na brak księgi wieczystej, zbioru dokumentów albo innych dokumentów nie można ustalić osób, którym przysługują do niej prawa rzeczowe. Za brak uregulowanego stanu prawnego można również uznać niezgodność pomiędzy stanem prawnym ujawnionym w KW a faktycznym stanem prawnym. Regulacja stanu prawnego nieruchomości sprowadza się do wykazania aktualnego stanu prawnego dotyczącego danej nieruchomości.
Nieuregulowany stan prawny nieruchomości to nic innego jak niezgodność zapisów w księdze ze stanem faktycznym. Może być też tak, że księga zaginęła lub została częściowo lub całkowicie zniszczona.Numer księgi wieczystej


Opisywane mieszkanie przy Oławska w Wrocławiu ma założoną księgę wieczystą. Księgę wieczystą prowadzi Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Krzyków we Wrocławiu, IV Wydział Ksiąg Wieczystych (Podwale 30). Mieszkanie te zostało wyodrębnione z budynku jako inna nieruchomość. Oznacza to, że jest to prawnie niezależny przedmiot. Dla tego mieszkania została założona i jest prowadzona oddzielna niż dla budynku księga wieczysta.
Numer księgi wieczystej mieszkania na ul. Oławska 9 w Wrocławiu to WR1K / 00******/ 6*.
*Po złożeniu zamówienia na ustalenie numeru księgi wieczystej otrzymasz pełny numer księgi wieczystej dla tej nieruchomości (bez gwiazdek).
Jeżeli posiadasz już numer księgi wieczystej nieruchomości, której szukasz użyj Przyjaznej Przeglądarki Ksiąg Wieczystych i pobierz PDF za darmo.

Jak zamówić ustalenie numeru księgi wieczystej?


Ustalimy dla Ciebie księgę wieczystą mieszkania przy ul. Oławska 9. To w księdze wieczystej znajdują się wszystkie informacje dotyczące stanu prawnego nieruchomości. Księgi wieczyste zawierają najważniejsze dane o właścicielu mieszkania, powierzchni, kredycie hipotecznym, roszczeniach i prawach innych osób. W księgach wieczystych przedstawiono imię i nazwisko właściciela i współwłaścicieli. Z ksiąg wieczystych dowiesz się wszystkiego co należy wiedzieć przed zakupem mieszkania. Jeżeli chcesz otrzymać informacje o mieszkaniu przy ul. Oławska 9 , Wrocław lub innym to zamów księgę wieczystą! Cena za ustalenie już od 9,95 zł. Wystarczy podać adres nieruchomości. Po otrzymaniu numeru KW skorzystaj z przyjaznego narzędzia Przyjazna Przeglądarka KW, które umożliwia sprawdzenie każdej księgi wieczystej po numerze KW oraz pobranie PDF księgi wieczystej za darmo.Przeznaczenie i powierzchnia mieszkania


Lokal przy Oławska w Wrocławiu przeznaczony jest do celów mieszkalnych. W księdze wieczystej istnieje zapis ze przeznaczeniem tej nieruchomości jest lokal mieszkalny.

Przeznaczenie na cele mieszkalne oznacza, że lokal nie może być wykorzystywany na inne cele niż jako mieszkanie. Według § 3. Rozporządzenia Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie - przez mieszkanie należy rozumieć zespół pomieszczeń mieszkalnych i pomocniczych, mający odrębne wejście, wydzielony stałymi przegrodami budowlanymi, umożliwiający stały pobyt ludzi i prowadzenie samodzielnego gospodarstwa domowego.

Mieszkanie na ul. Oławska 9 posiada powierzchnię 95.92 m2. Jest to stosunkowo duża powierzchnia.
Wrocław to miejsce, gdzie klient poszukuje najczęściej mieszkania o powierzchni od 51 do 60 m2. Takich transakcji jest najwięcej w Wrocławiu.


Właściciel mieszkania


Mieszkanie przy ul. Oławska 9 w Wrocławiu posiada więcej niż jednego właściciela. Właścicieli możesz sprawdzić w księdze wieczystej w dziale drugim. Po zamówieniu numeru księgi wieczystej lub ekspertyzy otrzymasz pełne informacje o nieruchomości przy ul. Oławska 9 w Wrocławiu w tym informacje o właścicielu tego mieszkania.Kredyt hipoteczny


Mieszkanie jest obciążone hipoteką (kredytem hipotecznym). W celu uzyskania szczegółowych informacji o kredycie hipotecznym należy zamówić ustalenie numeru księgi wieczystej lub ekspertyzę nieruchomości przy ul. Oławska 9 w Wrocławiu.
Informacje o kredycie hipotecznym znajdują się w dziale IV księgi wieczystej. Dowiesz się z tego działu jaka jest wysokość kredytu hipotecznego i waluta, jaki bank udzielił kredytu, jaki jest okres kredytowania.

Jeżeli szukasz kredytu hipotecznego nasi niezależni specjaliści znajdą najlepszą ofertę dla mieszkania, ktróre chcesz kupić.

Poinformujemy Cię jaki bank udzieli najlepszego kredytu hipotecznego. Jaki bank da najlepsze warunki i zaoferuje najniższe oprocentowanie. Otrzymasz bezpłatną pomoc eksperta w wyborze najtańszej oferty kredytowej.Dowiesz się jaki bank ma najtańszą dla Ciebie ofertę kredytu hipotecznego i jakie są warunki przyznawania kredytu hipotecznego. Nie musisz już samodzielnie studiować ofert banków. Skorzystaj z pomocy specjalisty - niezależnego Doradcy Kredytowego. Pomoc doradcy jest całkowicie darmowa. Doradca obliczy Twoją zdolność kredytową i porówna ratę kredytu we wszystkich bankach, w których możesz otrzymać kredyt hipoteczny. Doradca pomoże Ci również w formalnościach i wypełnianiu dokumentów, a także w uzyskaniu najlepszych warunków w danym banku. Zostaw nam dane kontaktowe, a doradca oddzwoni do Ciebie!Przedmiotowa nieruchomość a otoczenie


Otoczenie jest bardzo istotnym atrybutem nieruchomości i często decyduje o akceptacji danego mieszkania. Na podstawie przeprowadzonej analizy niektóre sąsiedztwo cechuje się wysoką uciążliwością. Niepożądanymi sąsiadami mieszkań są hostele, dyskoteki, puby, całodobowe sklepy monopolowe i restauracje. Część mieszkańców Wrocławia nie akceptuje także takiego sąsiedztwa jak szkoły podstawowe, akademiki, przedszkola, kluby fitness i siłownie a nawet banki.
Bez wątpienia trzema najbardziej pożądanymi przez potencjalnych nabywców obiektami w sąsiedztwie kupowanej nieruchomości są: przystanek komunikacji miejskiej (ok. 77% wskazań), tereny zielone, czyli lasy, parki, łąki oraz sklep spożywczy. Wszystkie trzy z wyżej wymienionych podwyższają komfort codziennego życia mieszkańców Wrocławia – ułatwiają dojazd do pracy/szkoły, zapewniają miejsce do spacerów oraz kojarzą się ze spokojem i zwiększają wygodę codziennych zakupów (tych drobnych, dla których nie warto jechać do centrum handlowego czy hipermarketu). Powyższe sąsiedztwo jest preferowane przez klientów w każdej fazie cyklu życia. Dla klientów posiadających dzieci w odpowiednim wieku bardzo duże znaczenie miały ponadto bliskość przedszkola, szkoły podstawowej, przychodni oraz apteki – czyli obiektów, bez których ciężko wyobrazić sobie bieżące funkcjonowanie rodziny z dzieckiem.

Sąsiedztwo mieszkania przy ul. Oławska 9


Do najbliższego otoczenia mieszkania przy Oławska 9 należy:

Polbank - 0 m (ul. Oławska 9) ,
T-Mobile - 38 m (ul. Szewska 6/7) ,
Super-Pharm - 58 m (ul. Oławska 13) ,
BPH - 59 m (ul. Szewska 5) ,
Lim - 90 m (ul. Szewska 3A) ,
Allianz Medica - 90 m (ul. Szewska 3A) ,
Lux-Med - 90 m (ul. Szewska 3A) ,
Małpka Express - 95 m (ul. Oławska 2) ,
Bank Pekao - 95 m (ul. Oławska 2) ,
Bank Zachodni WBK - 95 m (ul. Ofiar Oświęcimskich 41) ,
Bank Millennium - 100 m (ul. Ofiar Oświęcimskich 36) ,
Nordea Bank - 130 m (ul. Kazimierza Wielkiego 60) ,
TUI - 135 m (rynek Rynek 29) ,
Neckermann - 135 m (rynek Rynek 29) ,
Orbis - 135 m (rynek Rynek 29) ,
Plus GSM - 137 m (ul. Szewska 74) ,
McDonald's - 139 m (rynek Rynek 30) ,
Bank BPS - 144 m (ul. Kurzy Targ 5) ,
SKOK - 145 m (ul. Świdnicka 1) ,
Coffeehaeven - 149 m (ul. Świdnicka 3) ,
ING - 166 m (ul. Szewska 72) ,
Itaka - 171 m (ul. Ofiar Oświęcimskich 21) ,
abc - 183 m (ul. Kazimierza Wielkiego 67) ,
Bank Zachodni WBK - 189 m (ul. Ofiar Oświęcimskich 19) ,
ProLine - 193 m (ul. Biskupia 10A) ,
Bank Millennium - 194 m (rynek Rynek 36/37) ,
Le Grand - 196 m (ul. Stwosza 16) ,
Nordea Bank - 197 m (ul. Stwosza 3) ,
KFC - 203 m (ul. Świdnicka 13) ,
BPH - 204 m (ul. Krawiecka 3) ,
Biedronka - 204 m (ul. Krawiecka 3) ,
Sphinx - 213 m (rynek Rynek 39) ,
Bank BGŻ - 230 m (ul. Stwosza 57) ,
Polbank - 241 m (ul. Świdnicka 12-16) ,
Eurobank - 241 m (ul. Świdnicka 12-16) ,
Getin Bank - 241 m (ul. Świdnicka 12-16) ,
Alior Bank - 264 m (ul. Świdnicka 18-20) ,
Money Expert - 264 m (ul. Kuźnicza 65/66) ,
Raiffeisen Bank - 272 m (ul. Świdnicka 22) ,
Alfa Star - 280 m (ul. Kazimierza Wielkiego 47) ,
Alfa Star - 288 m (ul. Świdnicka 26) ,
Pizza Hut - 289 m (rynek Rynek 48) ,
Plus GSM - 289 m (ul. Kuźnicza 10) ,
mBank - 289 m (ul. Kuźnicza 10) ,
Alfa Star - 296 m (ul. Kuźnicza 59/60) ,
Alfa Star - 299 m (ul. Kazimierza Wielkiego 45) ,
Empik - 302 m (rynek Rynek 50) ,
Alfa Star - 320 m (ul. Skargi 29) ,
Alfa Star - 329 m (ul. Kazimierza Wielkiego 39) ,
Rainbow Tours - 329 m (ul. Szewska 27) ,
Adidas - 334 m (ul. Świdnicka 30) ,
Alfa Star - 342 m (ul. Więzienna 1-4) ,
Bank Zachodni WBK - 348 m (rynek Rynek 9/11) ,
PZU - 368 m (ul. Oławska 35) ,
Bank Zachodni WBK - 379 m (ul. Kuźnicza 17-19) ,
Dominium - 381 m (rynek Rynek 60) ,
Bank Pekao - 386 m (rynek Rynek 1) ,
PC Link - 391 m (ul. Łaciarska 28) ,
Citibank - 408 m (ul. Świdnicka 36) ,
TUI - 419 m (ul. Łaciarska 29) ,
Nordea Bank - 426 m (ul. Odrzańska 4) ,
Małpka Express - 426 m (ul. Odrzańska 4) ,
Alfa Star - 439 m (ul. Kuźnicza 25) ,
T-Mobile - 439 m (ul. Kuźnicza 25) ,
Chocoffee - 443 m (ul. Więzienna 31) ,
BPH - 455 m (ul. Ruska 66/67/68) ,
Alfa Star - 463 m (ul. Odrzańska 8) ,
Dombank - 465 m (ul. Ruska 3/4) ,
Polbank - 477 m (ul. Ruska 5) ,
Citibank - 490 m (ul. Ruska 6/7) ,
Cleopatra - 495 m (ul. Ruska 62) ,
Alfa Star - 506 m (ul. Nożownicza 1) ,
Pożegnanie z Afyką - 507 m (ul. Kiełbaśnicza 24) ,
Bank Pekao - 511 m (ul. Malarska 27-29) ,
Play - 520 m (ul. Kazimierza Wielkiego 27) ,
Feniks Finanse - 520 m (ul. Kazimierza Wielkiego 27) ,
Orange - 521 m (ul. Bernardyńska 4) ,
Plus GSM - 532 m (ul. Krupnicza 2) ,
Euro Apteka - 533 m (ul. Kazimierza Wielkiego 25) ,
Jean Louis David - 537 m (ul. Więzienna 18) ,
Alior Bank - 566 m (ul. Białoskórnicza 1) ,
Alfa Star - 568 m (ul. Ruska 11/12) ,
TUI - 568 m (ul. Ruska 11/12) ,
Neckermann - 568 m (ul. Ruska 11/12) ,
Travelplanet.pl - 568 m (ul. Ruska 11/12) ,
AIG - 568 m (ul. Ruska 11-12) ,
Bank Millennium - 568 m (ul. Ruska 11/12) ,
Café NESCAFÉ - 588 m (ul. Kazimierza Wielkiego 19) ,
Alfa Star - 597 m (ul. Świdnicka 39) ,
Neckermann - 597 m (ul. Świdnicka 39) ,
TUI - 597 m (ul. Świdnicka 39) ,
Polbank - 612 m (ul. Kazimierza Wielkiego 11) ,
ProLine - 624 m (ul. Kazimierza Wielkiego 7) ,
mBank - 642 m (ul. Kazimierza Wielkiego 1) ,
A-Z Finanse - 646 m (ul. Ruska 51A) ,
Bank BPS - 653 m (ul. Krasińskiego 27) ,
Bank Pekao - 668 m (ul. Ruska 51) ,
Poczta Polska - 689 m (ul. Krasińskiego 1) ,
Dollar Rent a Car - 720 m (ul. Purkyniego 10) ,
Alfa Star - 757 m (ul. Kołłątaja 9/10) ,
McDonald's - 761 m (ul. Witolda 6) ,
Orange - 764 m (ul. Kołłątaja 9) ,
Poczta Polska - 782 m (ul. Sądowa 1)


Preferencje mieszkańców Wrocławia


Mieszkańcy Wrocławia najczęściej szukają mieszkań małych lub średnich o powierzchni między 30-60 m2. Tych transakcji jest najwięcej na rynku mieszkaniowym w Wrocławiu. Mieszkania powyżej 78 metrów kwadratowych są relatywnie rzadziej przedmiotem poszukiwań. Poza metrażem mieszkania, mieszkańcy Wrocławia zwracają również uwagę na liczbę pokoi w mieszkaniu. Najczęściej poszukiwane są mieszkania 2-pokojowe oraz 3-pokojowe.
Nabywcy z Wrocławia za niezbędne elementy mieszkań uznają piwnice i drzwi antywłamaniowe. Coraz częściej klienci z Wrocławia szukają wind i udogodnień dla osób niepełnosprawnych. Dziwić może niskie zainteresowanie parkingami podziemnymi. Być może jest to związane z wciąż wysoką ceną początkową oraz dalszymi opłatami.
Najważniejszym kryterium selekcji podczas poszukiwania mieszkania pozostaje cena – mieszkańcy Wrocławia kupują po prostu takie mieszkania, na jakie ich stać. Większość potencjalnych nabywców wskazywało ten czynnik jako decydujący przy wyborze lokalu mieszkalnego. Zdolność kredytowa to znaczące ograniczenie przy podejmowaniu decyzji o zakupie mieszkania. Funkcjonalność mieszkania, otoczenie, standard wykończenia, rozkład mieszkania, położenie na piętrze oraz usytuowanie względem stron świata to czynniki, które w najmniejszym stopniu decydują o wyborze mieszkania choć są często wymieniane przez nabywców mieszkań.

Ceny mieszkań
           przy ul. Oławska 9 w Wrocławiu oraz okolicy


Po przeanalizowaniu aktualnych ofert mieszkań w okolicy przedmiotowego mieszkania wynika, że średnia cena ofertowa jednego metra kwadratowego podobnych mieszkań w otoczeniu mieszkania przy ul. Oławska 9 w Wrocławiu kształtuje się na poziomie 5 887 zł/ m2. Przy takiej cenie jednostkowej oferta za te mieszkanie powinna wynieść 565 152 zł. Ceny ofertowe są zazwyczaj nieco zawyżone gdyż pozostawiają pole do negocjacji. Statystycznie cena ofertowa jest o 4% - 9% wyższa od ostatecznej ceny transakcyjnej. Wskaźnik ten różni się w zależności od powierzchni mieszkania i lokalizacji oraz miasta.
Sugerowana cena transakcyjna mieszkania w budynku przy ul. Oławska 9 w Wrocławiu o powierzchnii 95.92 m2 wynieść powinna 525 591 zł dając jednostkową cenę metra kwadratowego na poziomie 5 092 zł/ m2.

Nie posiadamy informacji aby jakieś mieszkanie w tym budynku było na sprzedaż lub wynajem. Jeżeli jesteś zinteresowany sprzedażą, wynajmem lub kupnem mieszkania w tym budynku napisz do nas a dodamy darmowe ogłoszenie.Zestawienie najważniejszych danych
          o mieszkaniu przy ul. Oławska 9, Wrocław


Gmina: Wrocław
Województwo: dolnośląskie
Powiat: Wrocław
Przeznaczenie: mieszkanie
Adres mieszkania:

ul. Oławska 9 , Wrocław

Informacje o budynku: Mieszkanie połozone jest w budynku wielorodzinnym
Powierzchnia przykładowego mieszkania w budynku: 95.92 m2
Średnia cena ofertowa jednego metra kwadratowego mieszkań w sąsiedztwie 5 887 zł/ m2
Sugerowana cena ofertowa mieszkania
Statystycznie cena ofertowa jest o 4% - 9% wyższa od ceny transakcyjnej
565 152 zł
Sugerowana cena transakcyjna 525 591 zł ( 5 092 zł/ m2 )

Właściciel mieszkania:

Właścicielem mieszkania jest osoba fizyczna
Dowiedz się kto jest właścicielem nieruchomości
Czy istnieją współwłaściciele: Mieszkanie posiada więcej niż jednego właściciela
Jest to wspólność ustawowa majątkowa małżeńska
Właścicieli możesz sprawdzić w księdze wieczystej
Odrębność lokali w budynku: Mieszkanie jest odrębną nieruchomością (posiada inną księgę wieczystą niż budynek)
Data założenia księgi wieczystej: Brak informacji o dacie założenia księgi wieczystej
Czy mieszkanie posiada udział w gruncie: Lokal posiada udziały w działce, na której jest położony
Czy istnieją roszczenia, ograniczenia lub prawa osób trzecich: Brak wpisów w dziale III księgi wieczystej
Kredyt hipoteczny: Nieruchomość jest obciążona hipoteką

Kod wydziału sądu rejonowego:

WR1K
Numer księgi wieczystej
WR1K / 00******/ 6
Po złożeniu zamówienia otrzymasz numer księgi wieczystej mieszkania lub innej nieruchomosci

Sąd prowadzący księgę wieczystą

Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Krzyków we Wrocławiu
Podwale 30
50-040 Wrocław
IV Wydział Ksiąg Wieczystych

Aktualność danych:

Uwaga!
Powyższe dane mogą być nieaktualne. Aby sprawdzić aktualne dane ustal numer księgi wieczystej

Najbliższe sąsiedztwo:

Polbank - 0 m
T-Mobile - 38 m
Super-Pharm - 58 m
BPH - 59 m
Lim - 90 m
Allianz Medica - 90 m
Lux-Med - 90 m
Małpka Express - 95 m
Bank Pekao - 95 m
Bank Zachodni WBK - 95 m
Bank Millennium - 100 m
Nordea Bank - 130 m
TUI - 135 m
Neckermann - 135 m
Orbis - 135 m
Plus GSM - 137 m
McDonald's - 139 m
Bank BPS - 144 m
SKOK - 145 m
Coffeehaeven - 149 m
ING - 166 m
Itaka - 171 m
abc - 183 m
Bank Zachodni WBK - 189 m
ProLine - 193 m
Bank Millennium - 194 m
Le Grand - 196 m
Nordea Bank - 197 m
KFC - 203 m
BPH - 204 m
Wykres
  Inne mieszkania i lokale w Wrocławiu


Nyska 68, 51 m2
Mieszkanie ul. Nyska 68 / 44, Wrocław
Księga wieczysta numer WR1K / 00*****9 / 0
Jabłeczna 13, 54.1 m2
Mieszkanie ul. Jabłeczna 13 / 16, Wrocław
Księga wieczysta numer WR1K / 00*****5 / 6
Rynek 8, 71.1 m2
Mieszkanie rynek Rynek 8 / 9, Wrocław
Księga wieczysta numer WR1K / 00*****2 / 4
Skarbowców 121, 49.3 m2
Mieszkanie ul. Skarbowców 121 / 3, Wrocław
Księga wieczysta numer WR1K / 00*****2 / 1
Prusa 87, 29.5 m2
Mieszkanie ul. Prusa 87 / 2, Wrocław
Księga wieczysta numer WR1K / 00*****0 / 2
Staszica 36, 17.6 m2
Mieszkanie pl. Staszica 36 / 16, Wrocław
Księga wieczysta numer WR1K / 00*****8 / 1
Nyska 68, 66 m2
Mieszkanie ul. Nyska 68 / 21, Wrocław
Księga wieczysta numer WR1K / 00*****5 / 7
Kruszwicka 24, 49.2 m2
Mieszkanie ul. Kruszwicka 24 / 64, Wrocław
Księga wieczysta numer WR1K / 00*****7 / 0
Świeradowska 1, 45.2 m2
Mieszkanie ul. Świeradowska 1 / 7, Wrocław
Księga wieczysta numer WR1K / 00*****1 / 3
Poznańska 1, 39.1 m2
Mieszkanie ul. Poznańska 1 / 71, Wrocław
Księga wieczysta numer WR1K / 00*****3 / 9
Kamienna 29, 37.4 m2
Mieszkanie ul. Kamienna 29 / 42, Wrocław
Księga wieczysta numer WR1K / 00*****1 / 4
Rogowska 70, 77.8 m2
Mieszkanie ul. Rogowska 70 / 4, Wrocław
Księga wieczysta numer WR1K / 00*****1 / 6
Jedności Narodowej 118, 62.3 m2
Mieszkanie ul. Jedności Narodowej 118 / 18, Wrocław
Księga wieczysta numer WR1K / 00*****0 / 9
Kazimierza Wielkiego 81, 29.5 m2
Mieszkanie ul. Kazimierza Wielkiego 81 / 8, Wrocław
Księga wieczysta numer WR1K / 00*****0 / 2
Hubska 119, 38 m2
Mieszkanie ul. Hubska 119 / 29, Wrocław
Księga wieczysta numer WR1K / 00*****3 / 6
Zemska 7, 49.6 m2
Mieszkanie ul. Zemska 7 / 4, Wrocław
Księga wieczysta numer WR1K / 00*****2 / 6


Zobacz wszystkie mieszkania Wrocław

Posiadamy informacje o mieszkaniach oraz lokalach użytkowych w tych budynkach przy Oławska w Wrocławiu:

Oławska 1
Oławska 11
Oławska 15
Oławska 16
Oławska 17
Oławska 18
Oławska 19
Oławska 21
Oławska 23
Oławska 25
Oławska 3
Oławska 35
Oławska 4
Oławska 5
Oławska 6
Oławska 8
Oławska 9
Oławska 26-28
Oławska 22
Oławska 24
Oławska 26
Oławska 28


  Budowa ksiąg wieczystych

Księga wieczysta składa się z okładki i czterech działów. Okładka zawiera podstawowe informacje o księdze wieczytej. Jej numer, nazwę i adres sądu prowadzącego daną księgę wieczystą, datę założenia. Struktura księgi wieczystej pozwala na usystematyzowane dokonywanie w niej wpisów.

Poniższa tabelka nie jest oryginałem księgi wieczystej nieruchomości przy ul. Oławska 9 w Wrocławiu lecz jedynie jej przybliżoną imitacją. Prezentowane wpisy służą jedynie do celów poglądowych i edukacyjnych. Poniższa prezentacja ma za zadanie ułatwienie zrozumienia budowy księgi wieczystej i przedstawienie danych w niej zawartych. W celu uzyskania wglądu do oryginalnej i aktualnej księgi wieczystej przedmiotowej nieruchomości należy zamówić ustalenie numeru księgi wieczystej lub ekspertyzę nieruchomości. Jeżeli numer KW jest znany wglądu można dokonać poprzez przeglądarkę ksiąg wieczystych.

OKŁADKA

Rubryka 0.1 - Informacje podstawowe
-
Numer i nazwa pola Treść pola
1. Numer księgi WR1K / 0000**** / 6
2. Oznaczenie wydziału ---
A: nazwa sądu SĄD REJONOWY DLA WROCŁAWIA-KRZYKÓW WE WROCŁAWIU
B: siedziba sądu WROCŁAW
C: kod wydziału WR1K
D: numer wydziału IV
E: nazwa wydziału WYDZIAŁ KSIĄG WIECZYSTYCH
-
Numer i nazwa pola Indeks zmiany Treść pola
3. Typ księgi --- ---
-
-
Rubryka 0.2 - Dane o założeniu księgi wieczystej
-
Numer i nazwa pola Indeks zmiany Treść pola
1. Stan w czasie założenia --- ZAŁOŻENIE KSIĘGI WIECZYSTEJ DLA NIERUCHOMOŚCI, DLA KTÓREJ NIE BYŁA PROWADZONA KSIĘGA WIECZYSTA
2. Chwila zapisania księgi --- ---
3. Chwila ujawnienia księgi --- ---
4. Data założenia dotychczasowej księgi wieczystej --- ---
Rubryka 0.3 - Dane o zamknięciu księgi wieczystej
-
Numer i nazwa pola Indeks zmiany Treść pola
1. Chwila zamknięcia księgi --- ---
2. Podstawa zamknięcia księgi --- ---
Rubryka 0.4 - Podstawa zmiany
Brak wpisu

WNIOSKI I PODSTAWY WPISÓW W KSIĘDZE WIECZYSTEJ
Nr Zestawienie rubryk - podstaw wpisów
Brak wpisu


Dział pierwszy.

W tym dziale KW znajdziesz informacje o numerze działek objętych księgą wieczystą. Część pierwsza oznaczana jest jako dział I-O w której wpisuje się dane, służące oznaczeniu nieruchomości jak: położenie, powierzchnia, sposób korzystania.

Poniższa tabelka nie jest oryginałem księgi wieczystej nieruchomości przy ul. Oławska 9 w Wrocławiu lecz jedynie jej przybliżoną imitacją. Prezentowane wpisy służą jedynie do celów poglądowych i edukacyjnych. Poniższa prezentacja ma za zadanie ułatwienie zrozumienia budowy księgi wieczystej i przedstawienie danych w niej zawartych. W celu uzyskania wglądu do oryginalnej i aktualnej księgi wieczystej przedmiotowej nieruchomości należy zamówić ustalenie numeru księgi wieczystej lub ekspertyzę nieruchomości. Jeżeli numer KW jest znany wglądu można dokonać poprzez przeglądarkę ksiąg wieczystych.

DZIAŁ I-O

Rubryka 1.1 - Wzmianki w dziale I-O

Rubryka 1.2 - Numer nieruchomości
-
Numer i nazwa pola Indeks Treść pola
Wpisu ---
1. Numer bieżący nieruchomości 1, 3, 4 1

Rubryka 1.3 - Położenie
-
Lp. Numer i nazwa pola Indeks Treść pola
Wpisu ---
1. 1. Numer porządkowy 1, 3, 4 1
2. Województwo 1, 3, 4 DOLNOŚLĄSKIE
3. Powiat --- WROCŁAW
4. Gmina 1, 3, 4 WROCŁAW
5. Miejscowość 1, 3, 4 WROCŁAW
6. Dzielnica --- ---
Rubryka 1.4 - Oznaczenie
-
Podrubryka 1.4.1 - Działka ewidencyjna
Brak wpisu

Podrubryka 1.4.2 - Budynek
Brak wpisu

Podrubryka 1.4.3 - Urządzenie
Brak wpisu

Podrubryka 1.4.4 - Lokal
-
Lp. Numer i nazwa pola Indeks Treść pola
Wpisu ---
1. 1. Identyfikator lokalu --- ---
2. Ulica 1, 3, 4 OŁAWSKA
3. Numer budynku 1, 3, 4 9
4. Numer lokalu 1, 3, 4 **
5. Przeznaczenie lokalu 1, 3, 4 LOKAL MIESZKALNY
6. Opis lokalu 1. A: rodzaj izby 1, 3, 4 POKÓJ
B: liczba izb 1, 3, 4 *
2. A: rodzaj izby 1, 3, 4 KUCHNIA
B: liczba izb 1, 3, 4 1
3. A: rodzaj izby 1, 3, 4 ŁAZIENKA
B: liczba izb 1, 3, 4 1
4. A: rodzaj izby 1, 3, 4 WC
B: liczba izb 1, 3, 4 1
5. A: rodzaj izby 1, 3, 4 PRZEDPOKÓJ
B: liczba izb 1, 3, 4 1
7. Opis pomieszczeń przynależnych 1. A: rodzaj pomieszczenia 1, 3, 4 PIWNICA
B: liczba pomieszczeń 1, 3, 4 1
8. Kondygnacja 1, 3, 4 6
9. Przyłączenie - numer księgi wieczystej Numer księgi 1. 1, 3, 4 ---
10. Nieruchomość zabudowana budynkiem 1. A: numer księgi wieczystej --- ---
B: numer obrębu ewidencyjnego --- ---
C: numer działki ewidencyjnej --- ---
11. Odrębność 1, 3, 4 TAK

Rubryka 1.5 - Obszar
-
Numer i nazwa pola Indeks Treść pola
Wpisu ---
1. Obszar 1 95.92

Rubryka 1.6 - Zgodność z danymi ewidencji gruntów i budynków
Brak wpisu

Rubryka 1.7 - Podstawa oznaczenia (sprostowania)
Informacje znajdują się w zestawieniu rubryk podstaw wpisów umieszczonym na końcu treści księgi

Rubryka 1.8 - Dane o wniosku i chwili wpisu
Informacje znajdują się w zestawieniu rubryk danych o wnioskach i chwil wpisów umieszczonym na końcu treści księgi

Rubryka 1.9 - Komentarz
Brak wpisu

WNIOSKI I PODSTAWY WPISÓW W KSIĘDZE WIECZYSTEJ
Nr Zestawienie rubryk - podstaw wpisów
-
1 Dane o wniosku ----
Rubryka - Podstawa oznaczenia (sprostowania)
Lp. Numer i nazwa pola Indeks podst. Treść pola
Wpisu Wykr. ---
1. 1. Podstawa oznaczenia (sprostowania) --- --- ---
2. Data sporządzenia 2005-04-28
3. Nazwa organu ---
4. Siedziba organu ---
Położenie dokumentu
1. Położenie dokumentu 5. Numer karty akt --- --- 1-3
6. Numer księgi / /
-
3 Dane o wniosku ---
Rubryka - Podstawa oznaczenia (sprostowania)
Lp. Numer i nazwa pola Indeks podst. Treść pola
Wpisu Wykr. ---
1. 1. Podstawa oznaczenia (sprostowania) --- --- WYPIS Z REJESTRU GRUNTÓW
2. Data sporządzenia ---
3. Nazwa organu ---
4. Siedziba organu ---
Położenie dokumentu
1. Położenie dokumentu 5. Numer karty akt --- --- 6-7
6. Numer księgi / /
-

Nr Zestawienie rubryk - danych o wnioskach i chwil wpisów
-
1. Podrubryka - Dane o wniosku
Numer i nazwa pola Wpisu Treść pola Kod żąd.
1. Chwila wpływu --- ---
2. Rodzaj dziennika DZ. KW.
3. Numer dziennika --- WLZKW
4. Czy z urzędu NIE
Położenie wniosku 5. Numer karty akt 1-3
6. Numer księgi / /
Podrubryka - Chwila wpisu
1. Chwila wpisu --- ---
Wpisujący Imię ---
Nazwisko ---
Stanowisko REF

Część druga oznaczana jest jako dział I-Sp – w której ujawnia się prawa związane z własnością nieruchomości, a więc takie prawa, które przysługują osobie będącej każdorazowym właścicielem nieruchomości. Prawami związanym z własnością nieruchomości są: udział w nieruchomości wspólnej, służebność gruntowa. W KW, która prowadzona jest nie dla własności ale dla prawa spółdzielczego w dziale tym określa się rodzaj tego prawa wraz określeniem właściwej spółdzielni mieszkaniowej. W przypadku, gdy nieruchomość gruntowa oddana została w użytkowanie wieczyste, wskazuje się termin zakończenia użytkowania wieczystego oraz sposób korzystania z nieruchomości. W dziale tym wskazuje się, że z użytkowaniem wieczystym związana jest własność budynków lub innych urządzeń a także zamieszcza się ich opis. Reasumując z działu I dowiesz się: gdzie nieruchomości jest położona: województwo, powiat, gmina, miejscowość, dzielnica, jak oznaczona jest nieruchomość : nr działki, obręb działki, adres, powierzchnie lokalu, obszar działki, czy działka jest zabudowana czy niezabudowana.

DZIAŁ II
Do działu drugiego wpisuje się właściciela nieruchomości i użytkownika wieczystego. Uzyskane informacje warto zweryfikować aby mieć pewność, że osoba, która podaje się za właściciela danej nieruchomości (lub użytkownika wieczystego), rzeczywiście nim jest. Jeżeli w dziale tym pojawia się wzmianka konieczne jest sprawdzenie czy złożony w Sądzie wniosek nie dotyczy zmiany właściciela gruntu.

DZIAŁ III
Dział trzeci obrazuje ciężary i ograniczenia dotyczące nieruchomości. W tym dziale widnieją ograniczenia praw dotyczące nieruchomości. W dziale III księgi wieczystej wpisuje się zmiany praw, roszczeń, ciężarów i ograniczeń, a w szczególności zmiany pierwszeństwa, późniejszego łącznego obciążenia prawem innej nieruchomości, przeniesienia części obciążonej nieruchomości do innej księgi wieczystej, przyłączenia się kolejnego wierzyciela do toczącej się egzekucji. Dział ten również może zawierać wpisy roszczeń innych Klientów o wybudowanie i przeniesienie własności lokali. Podstawą do wpisania roszczenia jest każdorazowo wniosek po podpisaniu umowy deweloperskiej (lub wcześniej umowy przedwstępnej) w formie aktu notarialnego. Sprawdź koniecznie czy ujawnione roszczenia i ewentualne wzmianki dotyczące roszczeń nie dotyczą Twego mieszkania. Jeżeli tak się stało, że masz zamiar nabyć mieszkanie, a w dziele III KW figuruje roszczenie lub wzmianka dotyczące Twego mieszkania koniecznie poproś o wykreślenie z KW tego roszczenia.

DZIAŁ IV

Niniejszy dział dotyczy kredytu hipotecznego. Znajdziemy tu informacje o hipotekach wraz z dokładnym określeniem cech hipoteki (m.in. wysokości hipoteki, waluty, zakresu, rodzaju czy pierwszeństwa). Znajdują się tu szczegółowe informacje o kredycie hipotecznym w tym: kwota, waluta kredytu, data zawarcia umowy kredytowej, bank, który udzielił kredytu a także okres kredytowania. W dziale tym może pojawić się również informacja o wzmiankach, które najczęściej dotyczą wniosku o wpisanie lub wykreślenie hipoteki.

Księga wieczysta to najważniejszy dokument nieruchomości. Sprawdź księgę wieczystą zanim podejmiesz decyzję o zakupie mieszkania lub lokalu. Nigdy nie lekceważ zapisów z księgi wieczystej - może to mieć poważne skutki prawne. Nieruchomość (działka, mieszkanie, lokal, budynek) bez założonej księgi wieczystej może nieść za sobą szereg zagrożeń. Pomożemy Ci znaleźć numer księgi wieczystej każdej nieruchomości. Wystarczy podać adres mieszkania lub lokalu.


Sprawdź nieruchomość: Wrocław księga wieczysta numer WR1K /00******/ 6 - mieszkanie ul Oławska