Wrocław, 60 m2 Hłaski

Mieszkanie przy ul. Hłaski 24, Wrocław


Położenie mieszkania


Mieszkanie położone jest przy ulicy Hłaski w budynku numer 24.

Gmina: Wrocław
Powiat: Wrocław
Województwo: dolnośląskie
Adres mieszkania: ul. Hłaski 24, Wrocław
Budynek: Mieszkanie połozone jest w budynku wielorodzinnym
Informacje o stanie prawnym nieruchomości


Stan prawny niniejszego mieszkania jest uregulowany. Oznacza to, że prawa do tego mieszkania określone są w dokumencie o nazwie księga wieczysta. To właśnie księgi wieczyste prowadzone są dla potrzeb ustalenia stanu prawnego nieruchomości (art.1 ust.1 ustawy o księgach wieczystych i hipotece). Informacje o aktualnym stanie prawnym nieruchomości zawarte są w księgach wieczystych lub w przypadku ich braku braku - w zbiorach dokumentów.

Przez nieruchomość o nieuregulowanym stanie prawnym rozumie się nieruchomość, dla której ze względu na brak księgi wieczystej, zbioru dokumentów albo innych dokumentów nie można ustalić osób, którym przysługują do niej prawa rzeczowe. Za brak uregulowanego stanu prawnego można również uznać niezgodność pomiędzy stanem prawnym ujawnionym w KW a faktycznym stanem prawnym. Regulacja stanu prawnego nieruchomości sprowadza się do wykazania aktualnego stanu prawnego dotyczącego danej nieruchomości.
Nieuregulowany stan prawny nieruchomości to nic innego jak niezgodność zapisów w księdze ze stanem faktycznym. Może być też tak, że księga zaginęła lub została częściowo lub całkowicie zniszczona.Numer księgi wieczystej


Opisywane mieszkanie przy Hłaski w Wrocławiu ma założoną księgę wieczystą. Brak informacji o dacie założenia księgi wieczystej dla tej nieruchomości. Księgę wieczystą prowadzi Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Krzyków we Wrocławiu, IV Wydział Ksiąg Wieczystych (Podwale 30). Mieszkanie nie zostało wyodrębnione z budynku jako osobna nieruchomość. W związku z tym nie ma oddzielnej niż budynek księgi wieczystej.
Numer księgi wieczystej tego mieszkania to WR1K / 00******/ 8*.
*Po złożeniu zawiówienia na ustalenie numeru księgi wieczystej otrzymasz pełny numer księgi wieczystej dla tej nieruchomości (bez gwiazdek).


Jak zamówić ustalenie numeru księgi wieczystej?


Ustalimy dla Ciebie księgę wieczystą mieszkania przy ul. Hłaski 24. To w księdze wieczystej znajdują się wszystkie informacje dotyczące stanu prawnego nieruchomości. Księgi wieczyste zawierają najważniejsze dane o właścicielu mieszkania, powierzchni, kredycie hipotecznym, roszczeniach i prawach innych osób, lokalizacji. W księgach wieczystych przedstawiono imię i nazwiasko właściciela i współwłaścicieli. Z ksiąg wieczystych dowiemy się wszystkiego co należy wiedzieć przed zakupem mieszkania.Jeżeli chcesz otrzymać informacje o mieszkaniu przy ul. Hłaski 24 , Wrocław lub innym to zamów księgę wieczystą za jedyne 25,99 zł. Wystarczy podać adres nieruchomości.Przeznaczenie i powierzchnia mieszkania


Lokal przeznaczony jest do celów mieszkalnych. W księdze wieczystej istnieje zapis ze przeznaczeniem tej nieruchomości jest lokal mieszkalny.

Przeznaczenie na cele mieszkalne oznacza, że lokal nie może być wykorzystywany na inne cele niż jako mieszkanie. Według § 3. Rozporządzenia Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie- przez mieszkanie należy rozumieć zespół pomieszczeń mieszkalnych i pomocniczych, mający odrębne wejście, wydzielony stałymi przegrodami budowlanymi, umożliwiający stały pobyt ludzi i prowadzenie samodzielnego gospodarstwa domowego.

Mieszkanie na ul. Hłaski 24 posiada powierzchnię 60.39 m2. Jest to stosunkowo duża powierzchnia.
Wrocław to miejsce, gdzie klient poszukuje najczęściej mieszkania o powierzchni od 51 do 60 m2. Takich transakcji jest najwięcej w Wrocławiu.

Poza metrażem mieszkania, mieszkańcy Wrocławia podejmują swoje decyzje biorąc również pod uwagę liczbę pokoi w mieszkaniu. Najczęściej poszukiwane są mieszkania 3-pokojowe i 2-pokojowych.Właściciel mieszkania


Mieszkanie posiada tylko jednego właściciela. To kto jest właścicielem tego mieszkania można sprawdzić w księdze wieczystej w dziale drugim.Kredyt hipoteczny


Mieszkanie nie ma kredytu hipotecznego
Jeżeli szukasz kredytu hipotecznego nasi niezależni specjaliści znajdą najlepszą ofertę dla mieszkania, ktróre chcesz kupić.

Poinformujemy Cię jaki bank udzieli najlepszego kredytu hipotecznego. Jaki bank da najlepsze warunki i zaoferuje najniższe oprocentowanie. Otrzymasz bezpłatną pomoc eksperta w wyborze najtańszej oferty kredytowejDowiesz się jaki bank ma najtańszą dla Ciebie ofertę kredytu hipotecznego i jakie są warunki przyznawania kredytu hipotecznego. Nie musisz już samodzielnie studiować ofert banków skorzystaj z pomocy specjalisty - niezależnego Doradcy Kredytowego. Pomoc doradcy jest całkowicie darmowa . Doradca obliczy Twoją zdolność kredytową i porówna ratę kredytu we wszystkich bankach, w których możesz otrzymać kredyt hipoteczny. Doradca pomoże Ci również w formalnościach i wypełnianiu dokumentów, a także w uzyskaniu najlepszych warunków w danym banku. Zostaw nam dane kontaktowe, a doradca oddzwoni do Ciebie!Przedmiotowa nieruchomość a otoczenie


Otoczenie jest bardzo istotnym atrybutem nieruchomości i często decyduje o akceptacji danego mieszkania. Na podstawie przeprowadzonej analizy niektóre sąsiedztwo cechuje się wysoką uciążliwością. Niepożądanymi sąsiadami mieszkań są hostele, dyskoteki, puby, całodobowe sklepy monopolowe i restauracje. Część mieszkańców Wrocławia nie akceptuje także takiego sąsiedztwa jak szkoły podstawowe, akademiki, przedszkola, kluby fitness i siłownie a nawet banki.
Bez wątpienia trzema najbardziej pożądanymi przez potencjalnych nabywców obiektami w sąsiedztwie kupowanej nieruchomości są: przystanek komunikacji miejskiej (ok. 77% wskazań), tereny zielone, czyli lasy, parki, łąki oraz sklep spożywczy. Wszystkie trzy z wyżej wymienionych podwyższają komfort codziennego życia mieszkańców Wrocławia – ułatwiają dojazd do pracy/szkoły, zapewniają miejsce do spacerów oraz kojarzą się ze spokojem oraz zwiększają wygodę codziennych zakupów (tych drobnych, dla których nie warto jechać do centrum handlowego czy hipermarketu). Powyższe sąsiedztwo jest preferowane przez klientów w każdej fazie cyklu życia. Dla klientów posiadających dzieci
w odpowiednim wieku bardzo duże znaczenie miały ponadto bliskość przedszkola, szkoły podstawowej, przychodni oraz apteki – czyli obiektów, bez których ciężko wyobrazić sobie bieżące funkcjonowanie rodziny z dzieckiem.

Sąsiedztwo mieszkania przy ul. Hłaski 24


Do najbliższego otoczenia mieszkania przy Hłaski 24 należy:

Poczta Polska - 144 m (ul. Tyrmanda 30) ,
Shell - 514 m (ul. Mińska 41) ,
Poczta Polska - 554 m (ul. Mińska 5) ,
Schenker - 733 m (ul. Krzemieniecka 116)Preferencje mieszkańców Wrocławia


Mieszkańcy Wrocławia za niezbędne elementy mieszkań uznają piwnice i drzwi antywłamaniowe. Coraz częściej klienci z Wrocławia szukają wind i udogodnień dla osób niepełnosprawnych. Dziwić może niskie zainteresowanie parkingami podziemnymi. Być może jest to związane z wciąż wysoką ceną początkową oraz dalszymi opłatami.
Najważniejszym kryterium selekcji podczas poszukiwania mieszkania pozostaje cena – mieszkańcy Wrocławia kupują po prostu takie mieszkania, na jakie ich stać. Pokazują to analizy dotyczące garaży i miejsc parkingowych – w ostatnich latach za własne miejsce do parkowania trzeba było płacić deweloperom nawet do 30 tys. zł.


Ceny mieszkań            przy ul. Hłaski 24 w Wrocławiu oraz okolicyPo przeanalizowaniu aktualnych ofert mieszkań z okolicy wynika, że średnia cena ofertowa jednego metra kwadratowego podobnych mieszkań w otoczeniu przedmiotowego mieszkania przy ul. Hłaski 24 w Wrocławiu kształtuje się na poziomie 5 504 zł/ m2. Przy takiej cenie jednostkowej oferta za te mieszkanie powinna wynieść 330 240 zł. Ceny ofertowe są zazwyczaj nieco zawyżone gdyż pozostawiają pole do negocacji. Statystycznie cena ofertowa jest o 4% - 9% wyższa od ostatecznej ceny transakcyjnej w zależności od powierzchni mieszkania i lokalizacji.
Sugerowana cena transakcyjna mieszkania w budynku przy ul. Hłaski 24 w Wrocławiu o powierzchnii 60.39 m2 wynieść powinna 307 123 zł dając jednostoką cenę metra kwadratowego na poziomie 4 760 zł/ m2 .Zestawienie najważniejszych danych
          o mieszkaniu przy ul. Hłaski 24, Wrocław


Gmina: Wrocław
Województwo: dolnośląskie
Powiat: Wrocław
Przeznaczenie: mieszkanie
Adres mieszkania:

ul. Hłaski 24 , Wrocław

Informacje o budynku: Mieszkanie połozone jest w budynku wielorodzinnym
Powierzchnia przykładowego mieszkania w budynku: 60.39 m2
Średnia cena ofertowa jednego metra kwadratowego mieszkań w sąsiedztwie 5 504 zł/ m2
Sugerowana cena ofertowa mieszkania
Statystycznie cena ofertowa jest o 4% - 9% wyższa od ceny transakcyjnej
330 240 zł
Sugerowana cena transakcyjna 307 123 zł ( 4 760 zł/ m2 )

Właściciel mieszkania:

Dowiedz się kto jest właścicielem nieruchomości
Czy istnieją współwłaściciele: Mieszkanie posiada tylko jednego właściciela
Odrębność lokali w budynku: Mieszkanie nie zostało wyodrębnione z budynku
Data założenia księgi wieczystej: Brak informacji o dacie założenia księgi wieczystej
Czy mieszkanie posiada udział w gruncie: Lokal posiada udziały w działce, na której jest położony
Czy istnieją roszczenia, ograniczenia lub prawa osób trzecich: Brak wpisów w dziale III księgi wieczystej
Kredyt hipoteczny: Nieruchomość nie ma kredytu hipotecznego

Kod wydziału sądu rejonowego:

WR1K
Numer księgi wieczystej
WR1K / 00******/ 8
Po złożeniu zamówienia otrzymasz numer księgi wieczystej mieszkania lub innej nieruchomosci

Sąd prowadzący księgę wieczystą

Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Krzyków we Wrocławiu
Podwale 30
50-040 Wrocław
IV Wydział Ksiąg Wieczystych

Aktualność danych:

Uwaga!
Powyższe dane mogą być nieaktualne. Aby sprawdzić aktualne dane ustal numer księgi wieczystej

Najbliższe sąsiedztwo:

Poczta Polska - 144 m
Shell - 514 m
Poczta Polska - 554 m
Schenker - 733 m
Wykres
Inne mieszkania w Wrocławiu


Stanisławskiego 21, 56.4 m2
Mieszkanie ul. Stanisławskiego 21 / 1, Wrocław
Księga wieczysta numer WR1K / 00*****9 / 9
Stopnicka 9, 64.4 m2
Mieszkanie ul. Stopnicka 9 / 11, Wrocław
Księga wieczysta numer WR1K / 00*****2 / 0
Balzaka 36, 43.9 m2
Mieszkanie ul. Balzaka 36 / 7, Wrocław
Księga wieczysta numer WR1K / 00*****4 / 0
Żmudzka 15, 35.7 m2
Mieszkanie ul. Żmudzka 15 / 20, Wrocław
Księga wieczysta numer WR1K / 00*****8 / 0
Kącka 16, 71.6 m2
Mieszkanie ul. Kącka 16 / 5, Wrocław
Księga wieczysta numer WR1K / 00*****9 / 7
Kłośna 3, 55.9 m2
Mieszkanie ul. Kłośna 3 / 7, Wrocław
Księga wieczysta numer WR1K / 00*****6 / 9
Żmigrodzka 32, 56.3 m2
Mieszkanie ul. Żmigrodzka 32 / 15, Wrocław
Księga wieczysta numer WR1K / 00*****6 / 0
Walońska 13, 45.2 m2
Mieszkanie ul. Walońska 13 / 14, Wrocław
Księga wieczysta numer WR1K / 00*****1 / 4
Sopocka 2, 60.5 m2
Mieszkanie ul. Sopocka 2 / 11, Wrocław
Księga wieczysta numer WR1K / 00*****0 / 3
Oleśnicka 22, 61.4 m2
Mieszkanie ul. Oleśnicka 22 / 23, Wrocław
Księga wieczysta numer WR1K / 00*****1 / 9
Niemczańska 38, 46.8 m2
Mieszkanie ul. Niemczańska 38 / 7, Wrocław
Księga wieczysta numer WR1K / 00*****2 / 3
Rogowska 14, 63.1 m2
Mieszkanie ul. Rogowska 14 / 14, Wrocław
Księga wieczysta numer WR1K / 00*****2 / 9
Rogowska 122, 51.4 m2
Mieszkanie ul. Rogowska 122 / 8, Wrocław
Księga wieczysta numer WR1K / 00*****3 / 3
Stopnicka 9, 41.1 m2
Mieszkanie ul. Stopnicka 9 / 1, Wrocław
Księga wieczysta numer WR1K / 00*****7 / 8
Siemieńskiego 1, 54.1 m2
Mieszkanie ul. Siemieńskiego 1 / 3, Wrocław
Księga wieczysta numer WR1K / 00*****3 / 7
Pionierska 9, 66.5 m2
Mieszkanie ul. Pionierska 9 / 2, Wrocław
Księga wieczysta numer WR1K / 00*****6 / 6


Zobacz wszystkie mieszkania Wrocław

Posiadamy informacje o mieszkaniach oraz lokalach użytkowych w tych budynkach przy Hłaski w Wrocławiu:

Hłaski 1
Hłaski 24
Hłaski 3
Hłaski 40B
Hłaski 48
Hłaski 15
Hłaski 17
Hłaski 19
Hłaski 2
Hłaski 21
Hłaski 23
Hłaski 25
Hłaski 26
Hłaski 27
Hłaski 28
Hłaski 29
Hłaski 30
Hłaski 31
Hłaski 32
Hłaski 33
Hłaski 34
Hłaski 35
Hłaski 36
Hłaski 37
Hłaski 38
Hłaski 39
Hłaski 4
Hłaski 40
Hłaski 41
Hłaski 42
Hłaski 43
Hłaski 44
Hłaski 45
Hłaski 46
Hłaski 47
Hłaski 49
Hłaski 50
Hłaski 51
Hłaski 53
Hłaski 55
Hłaski 57
Hłaski 59
Hłaski 6
Hłaski 61
Hłaski 63
Hłaski 65
Hłaski 67


  Jak zbudowana jest księga wieczysta?

Struktura księgi wieczystej w systemie informatycznym. Księga wieczysta zbudowana jest z czterech działów. Pole księgi wieczystej oznacza się niepowtarzalnym numerem składającym się z czterech części określających odpowiednio: dział księgi wieczystej, rubrykę, podrubrykę i numer kolejny pola w ramach podrubryki. Jeżeli dana rubryka nie jest podzielona na podrubryki, trzecią częścią numeru jest cyfra "0". Podpola danego pola oznacza się kolejnymi literami alfabetu.

OKŁADKA księgi wieczystej dla nieruchomości przy ul. Hłaski 24, Wrocław:

Rubryka 0.1 - Informacje podstawowe
-
Numer i nazwa pola Treść pola
1. Numer księgi WR1K / 0000**** / 8
2. Oznaczenie wydziału ---
A: nazwa sądu SĄD REJONOWY DLA WROCŁAWIA-KRZYKÓW WE WROCŁAWIU
B: siedziba sądu WROCŁAW
C: kod wydziału WR1K
D: numer wydziału IV
E: nazwa wydziału WYDZIAŁ KSIĄG WIECZYSTYCH
-
Numer i nazwa pola Indeks zmiany Treść pola
3. Typ księgi --- WŁASNOŚCIOWE SPÓŁDZIELCZE PRAWO DO LOKALU MIESZKALNEGO
-
-
Rubryka 0.2 - Dane o założeniu księgi wieczystej
-
Numer i nazwa pola Indeks zmiany Treść pola
1. Stan w czasie założenia --- ZAŁOŻENIE KSIĘGI WIECZYSTEJ DLA NIERUCHOMOŚCI, DLA KTÓREJ NIE BYŁA PROWADZONA KSIĘGA WIECZYSTA
2. Chwila zapisania księgi --- 2004-09-08-14.29.54.149479
3. Chwila ujawnienia księgi --- 2004-09-15-15.10.47.352315
4. Data założenia dotychczasowej księgi wieczystej --- ---
Rubryka 0.3 - Dane o zamknięciu księgi wieczystej
-
Numer i nazwa pola Indeks zmiany Treść pola
1. Chwila zamknięcia księgi --- ---
2. Podstawa zamknięcia księgi --- ---
Rubryka 0.4 - Podstawa zmiany
Brak wpisu

WNIOSKI I PODSTAWY WPISÓW W KSIĘDZE WIECZYSTEJ
Nr Zestawienie rubryk - podstaw wpisów
Brak wpisu


Dział I

W tym dziale KW znajdziesz informacje o numerze działek objętych księgą wieczystą. Dział ten składa się z dwóch części: - dział I-Sp 'Spis praw związanych z własnością' – to ewentualne prawa mające związek z prawem własności danej nieruchomości
DZIAŁ O-I księgi wieczystej dla nieruchomości w Wrocławiu przy ul. Hłaski 24.

Rubryka 1.1 - Wzmianki w dziale I-O

Rubryka 1.2 - Numer nieruchomości
-
Numer i nazwa pola Indeks Treść pola
Wpisu ---
1. Numer bieżący nieruchomości 1, 3, 4 1

Rubryka 1.3 - Położenie
-
Lp. Numer i nazwa pola Indeks Treść pola
Wpisu ---
1. 1. Numer porządkowy 1, 3, 4 1
2. Województwo 1, 3, 4 DOLNOŚLĄSKIE
3. Powiat --- WROCŁAW
4. Gmina 1, 3, 4 WROCŁAW
5. Miejscowość 1, 3, 4 WROCŁAW
6. Dzielnica --- ---
Rubryka 1.4 - Oznaczenie
-
Podrubryka 1.4.1 - Działka ewidencyjna
Brak wpisu

Podrubryka 1.4.2 - Budynek
Brak wpisu

Podrubryka 1.4.3 - Urządzenie
Brak wpisu

Podrubryka 1.4.4 - Lokal
-
Lp. Numer i nazwa pola Indeks Treść pola
Wpisu ---
1. 1. Identyfikator lokalu --- ---
2. Ulica 1, 3, 4 HŁASKI
3. Numer budynku 1, 3, 4 24
4. Numer lokalu 1, 3, 4 **
5. Przeznaczenie lokalu 1, 3, 4 LOKAL MIESZKALNY
6. Opis lokalu 1. A: rodzaj izby 1, 3, 4 POKÓJ
B: liczba izb 1, 3, 4 *
2. A: rodzaj izby 1, 3, 4 KUCHNIA
B: liczba izb 1, 3, 4 1
3. A: rodzaj izby 1, 3, 4 ŁAZIENKA
B: liczba izb 1, 3, 4 1
4. A: rodzaj izby 1, 3, 4 WC
B: liczba izb 1, 3, 4 1
5. A: rodzaj izby 1, 3, 4 PRZEDPOKÓJ
B: liczba izb 1, 3, 4 1
7. Opis pomieszczeń przynależnych 1. A: rodzaj pomieszczenia 1, 3, 4 PIWNICA
B: liczba pomieszczeń 1, 3, 4 1
8. Kondygnacja 1, 3, 4 4
9. Przyłączenie - numer księgi wieczystej Numer księgi 1. 1, 3, 4 ---
10. Nieruchomość zabudowana budynkiem 1. A: numer księgi wieczystej --- ---
B: numer obrębu ewidencyjnego --- ---
C: numer działki ewidencyjnej --- ---
11. Odrębność 1, 3, 4 TAK

Rubryka 1.5 - Obszar
-
Numer i nazwa pola Indeks Treść pola
Wpisu ---
1. Obszar 1, 3, 4 60.39

Rubryka 1.6 - Zgodność z danymi ewidencji gruntów i budynków
Brak wpisu

Rubryka 1.7 - Podstawa oznaczenia (sprostowania)
Informacje znajdują się w zestawieniu rubryk podstaw wpisów umieszczonym na końcu treści księgi

Rubryka 1.8 - Dane o wniosku i chwili wpisu
Informacje znajdują się w zestawieniu rubryk danych o wnioskach i chwil wpisów umieszczonym na końcu treści księgi

Rubryka 1.9 - Komentarz
Brak wpisu

WNIOSKI I PODSTAWY WPISÓW W KSIĘDZE WIECZYSTEJ
Nr Zestawienie rubryk - podstaw wpisów
-
1 Dane o wniosku ----
Rubryka - Podstawa oznaczenia (sprostowania)
Lp. Numer i nazwa pola Indeks podst. Treść pola
Wpisu Wykr. ---
1. 1. Podstawa oznaczenia (sprostowania) --- --- ---
2. Data sporządzenia 2005-04-28
3. Nazwa organu ---
4. Siedziba organu ---
Położenie dokumentu
1. Położenie dokumentu 5. Numer karty akt --- --- 1-3
6. Numer księgi / /
-
3 Dane o wniosku ---
Rubryka - Podstawa oznaczenia (sprostowania)
Lp. Numer i nazwa pola Indeks podst. Treść pola
Wpisu Wykr. ---
1. 1. Podstawa oznaczenia (sprostowania) --- --- WYPIS Z REJESTRU GRUNTÓW
2. Data sporządzenia ---
3. Nazwa organu ---
4. Siedziba organu ---
Położenie dokumentu
1. Położenie dokumentu 5. Numer karty akt --- --- 6-7
6. Numer księgi / /
-

Nr Zestawienie rubryk - danych o wnioskach i chwil wpisów
-
1. Podrubryka - Dane o wniosku
Numer i nazwa pola Wpisu Treść pola Kod żąd.
1. Chwila wpływu --- 2005-05-04 10:35:00
2. Rodzaj dziennika DZ. KW.
3. Numer dziennika --- WLZKW
4. Czy z urzędu NIE
Położenie wniosku 5. Numer karty akt 1-3
6. Numer księgi / /
Podrubryka - Chwila wpisu
1. Chwila wpisu --- 2005-06-16-08.54.58.952083
Wpisujący Imię ---
Nazwisko ---
Stanowisko REF

Druga część pierwszej księgi, oznaczana jako I-Sp zawiera prawa związane z własnością nieruchomości, a więc służebności, udziały we współwłasności, czy też termin na który zostało ustanowione użytkowanie wieczyste, a w przypadku lokali spółdzielczych wskazana jest spółdzielnia w której lokal się znajduje. Prawami związanym z własnością nieruchomości są: udział w nieruchomości wspólnej, służebność gruntowa. W KW, która prowadzona jest nie dla własności ale dla prawa spółdzielczego w dziale tym określa się rodzaj tego prawa wraz określeniem właściwej spółdzielni mieszkaniowej. W przypadku, gdy nieruchomość gruntowa oddana została w użytkowanie wieczyste, wskazuje się termin zakończenia użytkowania wieczystego oraz sposób korzystania z nieruchomości. W dziale tym wskazuje się, że z użytkowaniem wieczystym związana jest własność budynków lub innych urządzeń a także zamieszcza się ich opis. Podsumowując z działu I dowiesz się: gdzie nieruchomości jest położona: województwo, powiat, gmina, miejscowość, dzielnica, jak oznaczona jest nieruchomość : nr działki, obręb działki, adres, powierzchnie lokalu, obszar działki, czy działka jest zabudowana czy niezabudowana.

Dział II
Do działu drugiego wpisuje się właściciela nieruchomości i użytkownika wieczystego. II dział – informacje dotyczące właściciela (imię, nazwisko, imiona rodziców, PESEL, osoby prawne, instytucje – REGON), podstawy nabycia (umowa, repertorium, jaki notariusz), data wpływu wniosku, data dokonania wpisu. W tym dziale podaje się także podstawę nabycia określonego prawa. W dziale tym często pojawiają się również wzmianki o wyodrębnieniu do osobnej księgi wieczystej mieszkań zakupionych przez innych Klientów.

Dział III
Dział trzeci obrazuje ciężary i ograniczenia dotyczące nieruchomości. Są to ograniczone prawa rzeczowe (z wyłączeniem hipotek), a także ograniczenia w rozporządzaniu nieruchomością lub też użytkowaniem wieczystym oraz prawa osobiste, jak też roszczenia, które ciążą na nieruchomości (z wyjątkiem roszczeń dotyczących hipotek). W dziale III księgi wieczystej wpisuje się zmiany praw, roszczeń, ciężarów i ograniczeń, a w szczególności zmiany pierwszeństwa, późniejszego łącznego obciążenia prawem innej nieruchomości, przeniesienia części obciążonej nieruchomości do innej księgi wieczystej, przyłączenia się kolejnego wierzyciela do toczącej się egzekucji. W tym dziale zamieszcza się także wzmianki o ograniczeniach w rozporządzaniu prawem do nieruchomości, wynikające z ustaw szczególnych, czyli wszczęcie postępowania wywłaszczeniowego, upadłościowego lub układowego, lub wszczęciu egzekucji. Podstawą do wpisania roszczenia jest każdorazowo wniosek po podpisaniu umowy deweloperskiej (lub wcześniej umowy przedwstępnej) w formie aktu notarialnego. Sprawdź koniecznie czy ujawnione roszczenia i ewentualne wzmianki dotyczące roszczeń nie dotyczą Twego mieszkania. Jeżeli tak się stało, że masz zamiar nabyć mieszkanie, a w dziele III KW figuruje roszczenie lub wzmianka dotyczące Twego mieszkania koniecznie poproś o wykreślenie z KW tego roszczenia.

Dział IV

Niniejszy dział dotyczy kredytów hipotecznych. To kluczowe informacje, ponieważ obciążenie nieruchomości hipoteką, pozwala wierzycielowi zaspokoić swoje roszczenia z nieruchomości bez względu na to kto jest jej właścicielem. Znajdują się tu szczegółowe informacje o kredycie hipotecznym w tym: kwota, waluta kredytu, data zawarcia umowy kredytowej, bank, który udzielił kredytu a także okres kredytowania. W dziale tym może pojawić się również informacja o wzmiankach, które najczęściej dotyczą wniosku o wpisanie lub wykreślenie hipoteki.

Księga wieczysta to najważniejszy dokument nieruchomości. Sprawdź księgę wieczystą zanim podejmiesz decyzję o zakupie mieszkania lub lokalu. Nigdy nie lekceważ zapisów z księgi wieczystej - może to mieć poważne skutki prawne. Nieruchomość (działka, mieszkanie, lokal, budynek) bez założonej księgi wieczystej może nieść za sobą szereg zagrożeń. Pomożemy Ci znaleźć numer księgi wieczystej każdej nieruchomości. Wystarczy podać adres mieszkania lub lokalu.


Sprawdź nieruchomość: Wrocław ksiega wieczysta numer WR1K /00******/ 8 - mieszkanie ul Hłaski
Słowa kluczowe:
Jak znaleźć numer księgi wieczystej za darmo Jak znaleźć numer księgi wieczystej w internecie
nowy numer księgi wieczystej księga wieczysta przez internet
stary numer księgi wieczystej na nowy portal dostępu do ksiąg wieczystych
księga wieczysta numer Księga Wieczysta