ul. Horbaczewskiego 45 Wrocław

Mieszkanie przy ul. Horbaczewskiego 45, Wrocław. Poniższy raport ma charakter poglądowy i prezentuje przybliżone informacje o przykładowym mieszkaniu w budynku. W celu uzyskania szczegółowych i aktualnych danych należy zamówić ekspertyzę nieruchomości.


Położenie mieszkania


Mieszkanie położone jest przy ulicy Horbaczewskiego w budynku numer 45.

Gmina: Wrocław
Powiat: Wrocław
Województwo: dolnośląskie
Adres mieszkania: ul. Horbaczewskiego 45, Wrocław
Budynek: Mieszkanie połozone jest w budynku wielorodzinnymInformacje o stanie prawnym nieruchomości


Stan prawny mieszkania na ul. Horbaczewskiego 45 w Wrocławiu jest uregulowany. Oznacza to, że prawa do tego mieszkania określone są w dokumencie o nazwie księga wieczysta. To właśnie księgi wieczyste prowadzone są dla potrzeb ustalenia stanu prawnego nieruchomości. (Art.1 ust.1 ustawy o księgach wieczystych i hipotece). Informacje o aktualnym stanie prawnym nieruchomości zawarte są w księgach wieczystych lub w przypadku ich braku braku - w zbiorach dokumentów.

Przez nieruchomość o nieuregulowanym stanie prawnym rozumie się nieruchomość, dla której ze względu na brak księgi wieczystej, zbioru dokumentów albo innych dokumentów nie można ustalić osób, którym przysługują do niej prawa rzeczowe. Za brak uregulowanego stanu prawnego można również uznać niezgodność pomiędzy stanem prawnym ujawnionym w KW a faktycznym stanem prawnym. Regulacja stanu prawnego nieruchomości sprowadza się do wykazania aktualnego stanu prawnego dotyczącego danej nieruchomości.
Nieuregulowany stan prawny nieruchomości to nic innego jak niezgodność zapisów w księdze ze stanem faktycznym. Może być też tak, że księga zaginęła lub została częściowo lub całkowicie zniszczona.Numer księgi wieczystej


Przedmiotowe mieszkanie przy Horbaczewskiego w Wrocławiu ma założoną księgę wieczystą. Księga wieczysta dla tego mieszkania została założona dnia 07-03-1996. Księgę wieczystą prowadzi Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Krzyków we Wrocławiu, IV Wydział Ksiąg Wieczystych (Podwale 30). Mieszkanie nie zostało wyodrębnione z budynku jako osobna nieruchomość. W związku z tym nie ma oddzielnej niż budynek księgi wieczystej.
Numer księgi wieczystej mieszkania na ul. Horbaczewskiego 45 w Wrocławiu to WR1K / 00******/ 0*.
*Po złożeniu zawiówienia na ustalenie numeru księgi wieczystej otrzymasz pełny numer księgi wieczystej dla tej nieruchomości (bez gwiazdek).


Jak zamówić ustalenie numeru księgi wieczystej?


Ustalimy dla Ciebie księgę wieczystą mieszkania przy ul. Horbaczewskiego 45. To w księdze wieczystej znajdują się wszystkie informacje dotyczące stanu prawnego nieruchomości. Księgi wieczyste zawierają najważniejsze dane o właścicielu mieszkania, powierzchni, kredycie hipotecznym, roszczeniach i prawach innych osób. W księgach wieczystych przedstawiono imię i nazwisko właściciela i współwłaścicieli. Z ksiąg wieczystych dowiesz się wszystkiego co należy wiedzieć przed zakupem mieszkania. Jeżeli chcesz otrzymać informacje o mieszkaniu przy ul. Horbaczewskiego 45 , Wrocław lub innym to zamów księgę wieczystą za jedyne 25,99 zł. Wystarczy podać adres nieruchomości.Przeznaczenie i powierzchnia mieszkania


Lokal przy Horbaczewskiego w Wrocławiu przeznaczony jest do celów mieszkalnych. W księdze wieczystej istnieje zapis ze przeznaczeniem tej nieruchomości jest lokal mieszkalny.

Przeznaczenie na cele mieszkalne oznacza, że lokal nie może być wykorzystywany na inne cele niż jako mieszkanie. Według § 3. Rozporządzenia Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie - przez mieszkanie należy rozumieć zespół pomieszczeń mieszkalnych i pomocniczych, mający odrębne wejście, wydzielony stałymi przegrodami budowlanymi, umożliwiający stały pobyt ludzi i prowadzenie samodzielnego gospodarstwa domowego.

Mieszkanie na ul. Horbaczewskiego 45 posiada powierzchnię 49.5 m2. Jest to powierzchnia najczęściej poszukiwana na rynku. Badania na rynku mieszkaniowym wskazują, że zdecydowana większość popytu koncentruje się wokół mieszkań określanych mianem małych lub średnich, co oznacza metraż między 30 a 60 m2. Zarówno na rynku pierwotnym, jak i wtórnym rośnie popyt na małe i średnie mieszkania.


Właściciel mieszkania


Mieszkanie posiada tylko jednego właściciela. To kto jest właścicielem tego mieszkania można sprawdzić w księdze wieczystej w dziale drugim. Po zamówieniu numeru księgi wieczystej lub ekspertyzy otrzymasz pełne informacje o nieruchomości przy ul. Horbaczewskiego 45 w Wrocławiu w tym informacje o właścicielu tego mieszkania.Kredyt hipoteczny


Mieszkanie jest obciążone hipoteką (kredytem hipotecznym). W celu uzyskania szczegółowych informacji o kredycie hipotecznym należy zamówić ustalenie numeru księgi wieczystej lub ekspertyzę nieruchomości przy ul. Horbaczewskiego 45 w Wrocławiu.
Informacje o kredycie hipotecznym znajdują się w dziale IV księgi wieczystej. Dowiesz się z tego działu jaka jest wysokość kredytu hipotecznego i waluta, jaki bank udzielił kredytu, jaki jest okres kredytowania.

Jeżeli szukasz kredytu hipotecznego nasi niezależni specjaliści znajdą najlepszą ofertę dla mieszkania, ktróre chcesz kupić.

Poinformujemy Cię jaki bank udzieli najlepszego kredytu hipotecznego. Jaki bank da najlepsze warunki i zaoferuje najniższe oprocentowanie. Otrzymasz bezpłatną pomoc eksperta w wyborze najtańszej oferty kredytowej.Dowiesz się jaki bank ma najtańszą dla Ciebie ofertę kredytu hipotecznego i jakie są warunki przyznawania kredytu hipotecznego. Nie musisz już samodzielnie studiować ofert banków. Skorzystaj z pomocy specjalisty - niezależnego Doradcy Kredytowego. Pomoc doradcy jest całkowicie darmowa. Doradca obliczy Twoją zdolność kredytową i porówna ratę kredytu we wszystkich bankach, w których możesz otrzymać kredyt hipoteczny. Doradca pomoże Ci również w formalnościach i wypełnianiu dokumentów, a także w uzyskaniu najlepszych warunków w danym banku. Zostaw nam dane kontaktowe, a doradca oddzwoni do Ciebie!Przedmiotowa nieruchomość a otoczenie


Otoczenie jest bardzo istotnym atrybutem nieruchomości i często decyduje o akceptacji danego mieszkania. Na podstawie przeprowadzonej analizy niektóre sąsiedztwo cechuje się wysoką uciążliwością. Niepożądanymi sąsiadami mieszkań są hostele, dyskoteki, puby, całodobowe sklepy monopolowe i restauracje. Część mieszkańców Wrocławia nie akceptuje także takiego sąsiedztwa jak szkoły podstawowe, akademiki, przedszkola, kluby fitness i siłownie a nawet banki.
Bez wątpienia trzema najbardziej pożądanymi przez potencjalnych nabywców obiektami w sąsiedztwie kupowanej nieruchomości są: przystanek komunikacji miejskiej (ok. 77% wskazań), tereny zielone, czyli lasy, parki, łąki oraz sklep spożywczy. Wszystkie trzy z wyżej wymienionych podwyższają komfort codziennego życia mieszkańców Wrocławia – ułatwiają dojazd do pracy/szkoły, zapewniają miejsce do spacerów oraz kojarzą się ze spokojem i zwiększają wygodę codziennych zakupów (tych drobnych, dla których nie warto jechać do centrum handlowego czy hipermarketu). Powyższe sąsiedztwo jest preferowane przez klientów w każdej fazie cyklu życia. Dla klientów posiadających dzieci w odpowiednim wieku bardzo duże znaczenie miały ponadto bliskość przedszkola, szkoły podstawowej, przychodni oraz apteki – czyli obiektów, bez których ciężko wyobrazić sobie bieżące funkcjonowanie rodziny z dzieckiem.

Sąsiedztwo mieszkania przy ul. Horbaczewskiego 45


Do najbliższego otoczenia mieszkania przy Horbaczewskiego 45 należy:

SKOK - 114 m (ul. Horbaczewskiego 20) ,
Skoda - 361 m (ul. Horbaczewskiego 75) ,
Play - 415 m (ul. Horbaczewskiego 4) ,
Neonet - 415 m (ul. Horbaczewskiego 4) ,
Orange - 415 m (ul. Horbaczewskiego 4) ,
BOŚ - 437 m (ul. Horbaczewskiego 4-6) ,
Bank Pekao - 437 m (ul. Horbaczewskiego 4-6) ,
T-Mobile - 437 m (ul. Horbaczewskiego 4/6) ,
Raiffeisen Bank - 437 m (ul. Horbaczewskiego 4-6) ,
Poczta Polska - 437 m (ul. Horbaczewskiego 4-6) ,
ING - 437 m (ul. Horbaczewskiego 4-6) ,
Plus GSM - 437 m (ul. Horbaczewskiego 4-6) ,
Alsen - 621 m (ul. Kwiska 18) ,
Eurokiosk - 663 m (ul. Lotnicza 24)


Preferencje mieszkańców Wrocławia


Mieszkańcy Wrocławia najczęściej szukają mieszkań małych lub średnich o powierzchni między 30-60 m2. Tych transakcji jest najwięcej na rynku mieszkaniowym w Wrocławiu. Mieszkania powyżej 78 metrów kwadratowych są relatywnie rzadziej przedmiotem poszukiwań. Poza metrażem mieszkania, mieszkańcy Wrocławia zwracają również uwagę na liczbę pokoi w mieszkaniu. Najczęściej poszukiwane są mieszkania 2-pokojowe oraz 3-pokojowe.
Nabywcy z Wrocławia za niezbędne elementy mieszkań uznają piwnice i drzwi antywłamaniowe. Coraz częściej klienci z Wrocławia szukają wind i udogodnień dla osób niepełnosprawnych. Dziwić może niskie zainteresowanie parkingami podziemnymi. Być może jest to związane z wciąż wysoką ceną początkową oraz dalszymi opłatami.
Najważniejszym kryterium selekcji podczas poszukiwania mieszkania pozostaje cena – mieszkańcy Wrocławia kupują po prostu takie mieszkania, na jakie ich stać. Większość potencjalnych nabywców wskazywało ten czynnik jako decydujący przy wyborze lokalu mieszkalnego. Zdolność kredytowa to znaczące ograniczenie przy podejmowaniu decyzji o zakupie mieszkania. Funkcjonalność mieszkania, otoczenie, standard wykończenia, rozkład mieszkania, położenie na piętrze oraz usytuowanie względem stron świata to czynniki, które w najmniejszym stopniu decydują o wyborze mieszkania choć są często wymieniane przez nabywców mieszkań.


Ceny mieszkań
           przy ul. Horbaczewskiego 45 w Wrocławiu oraz okolicyPo przeanalizowaniu aktualnych ofert mieszkań w okolicy przedmiotowego mieszkania wynika, że średnia cena ofertowa jednego metra kwadratowego podobnych mieszkań w otoczeniu mieszkania przy ul. Horbaczewskiego 45 w Wrocławiu kształtuje się na poziomie 5 630 zł/ m2. Przy takiej cenie jednostkowej oferta za te mieszkanie powinna wynieść 281 500 zł. Ceny ofertowe są zazwyczaj nieco zawyżone gdyż pozostawiają pole do negocjacji. Statystycznie cena ofertowa jest o 4% - 9% wyższa od ostatecznej ceny transakcyjnej. Wskaźnik ten różni się w zależności od powierzchni mieszkania i lokalizacji oraz miasta.
Sugerowana cena transakcyjna mieszkania w budynku przy ul. Horbaczewskiego 45 w Wrocławiu o powierzchnii 49.5 m2 wynieść powinna 261 795 zł dając jednostkową cenę metra kwadratowego na poziomie 4 869 zł/ m2.

Nie posiadamy informacji aby jakieś mieszkanie w tym budynku było na sprzedaż lub wynajem. Jeżeli jesteś zinteresowany sprzedażą, wynajmem lub kupnem mieszkania w tym budynku napisz do nas a dodamy darmowe ogłoszenie.Zestawienie najważniejszych danych
          o mieszkaniu przy ul. Horbaczewskiego 45, Wrocław


Gmina: Wrocław
Województwo: dolnośląskie
Powiat: Wrocław
Przeznaczenie: mieszkanie
Adres mieszkania:

ul. Horbaczewskiego 45 , Wrocław

Informacje o budynku: Mieszkanie połozone jest w budynku wielorodzinnym
Powierzchnia przykładowego mieszkania w budynku: 49.5 m2
Średnia cena ofertowa jednego metra kwadratowego mieszkań w sąsiedztwie 5 630 zł/ m2
Sugerowana cena ofertowa mieszkania
Statystycznie cena ofertowa jest o 4% - 9% wyższa od ceny transakcyjnej
281 500 zł
Sugerowana cena transakcyjna 261 795 zł ( 4 869 zł/ m2 )

Właściciel mieszkania:

Dowiedz się kto jest właścicielem nieruchomości
Czy istnieją współwłaściciele: Mieszkanie posiada tylko jednego właściciela
Odrębność lokali w budynku: Mieszkanie nie zostało wyodrębnione z budynku
Data założenia księgi wieczystej: 07-03-1996
Czy mieszkanie posiada udział w gruncie: Lokal posiada udziały w działce, na której jest położony
Czy istnieją roszczenia, ograniczenia lub prawa osób trzecich: Brak wpisów w dziale III księgi wieczystej
Kredyt hipoteczny: Nieruchomość jest obciążona hipoteką

Kod wydziału sądu rejonowego:

WR1K
Numer księgi wieczystej
WR1K / 00******/ 0
Po złożeniu zamówienia otrzymasz numer księgi wieczystej mieszkania lub innej nieruchomosci

Sąd prowadzący księgę wieczystą

Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Krzyków we Wrocławiu
Podwale 30
50-040 Wrocław
IV Wydział Ksiąg Wieczystych

Aktualność danych:

Uwaga!
Powyższe dane mogą być nieaktualne. Aby sprawdzić aktualne dane ustal numer księgi wieczystej

Najbliższe sąsiedztwo:

SKOK - 114 m
Skoda - 361 m
Play - 415 m
Neonet - 415 m
Orange - 415 m
BOŚ - 437 m
Bank Pekao - 437 m
T-Mobile - 437 m
Raiffeisen Bank - 437 m
Poczta Polska - 437 m
ING - 437 m
Plus GSM - 437 m
Alsen - 621 m
Eurokiosk - 663 m
Wykres
  Inne mieszkania i lokale w Wrocławiu


Drukarska 2, 41.5 m2
Mieszkanie ul. Drukarska 2 / 16, Wrocław
Księga wieczysta numer WR1K / 00*****7 / 2
Jabłeczna 15, 55.3 m2
Mieszkanie ul. Jabłeczna 15 / 23, Wrocław
Księga wieczysta numer WR1K / 00*****2 / 5
Litewska 6, 60.9 m2
Mieszkanie ul. Litewska 6 / 15, Wrocław
Księga wieczysta numer WR1K / 00*****2 / 3
Asnyka 23, 105.7 m2
Mieszkanie ul. Asnyka 23 / 1, Wrocław
Księga wieczysta numer WR1K / 00*****0 / 2
Kamienna 105, 42.6 m2
Mieszkanie ul. Kamienna 105 / 8, Wrocław
Księga wieczysta numer WR1K / 00*****9 / 3
Energetyczna 13, 46.2 m2
Mieszkanie ul. Energetyczna 13 / 3, Wrocław
Księga wieczysta numer WR1K / 00*****3 / 1
Dzielna 51, 65.1 m2
Mieszkanie ul. Dzielna 51 / 7, Wrocław
Księga wieczysta numer WR1K / 00*****7 / 5
Olszewskiego 61, 294.7 m2
Mieszkanie ul. Olszewskiego 61 / 1, Wrocław
Księga wieczysta numer WR1K / 00*****6 / 5
Młodych Techników 2, 41.1 m2
Mieszkanie ul. Młodych Techników 2 / 62, Wrocław
Księga wieczysta numer WR1K / 00*****4 / 6
Tapicerska 13, 85.8 m2
Mieszkanie ul. Tapicerska 13 / 4, Wrocław
Księga wieczysta numer WR1K / 00*****6 / 3
Rymarska 30, 34.7 m2
Mieszkanie ul. Rymarska 30 / 2, Wrocław
Księga wieczysta numer WR1K / 00*****0 / 7
Jaracza 57B, 4.6 m2
Mieszkanie ul. Jaracza 57B / 2, Wrocław
Księga wieczysta numer WR1K / 00*****9 / 6
Orzeszkowej 35, 33 m2
Mieszkanie ul. Orzeszkowej 35 / 11, Wrocław
Księga wieczysta numer WR1K / 00*****3 / 3
Dokerska 27, 46.8 m2
Mieszkanie ul. Dokerska 27 / 30, Wrocław
Księga wieczysta numer WR1K / 00*****2 / 8
Czerwonego Krzyża 19, 51.5 m2
Mieszkanie ul. Czerwonego Krzyża 19 / 0, Wrocław
Księga wieczysta numer WR1K / 00*****6 / 7
Wieczysta 63, 54.8 m2
Mieszkanie ul. Wieczysta 63 / 1, Wrocław
Księga wieczysta numer WR1K / 00*****1 / 4


Zobacz wszystkie mieszkania Wrocław

Posiadamy informacje o mieszkaniach oraz lokalach użytkowych w tych budynkach przy Horbaczewskiego w Wrocławiu:

Horbaczewskiego 21
Horbaczewskiego 22
Horbaczewskiego 24
Horbaczewskiego 29B
Horbaczewskiego 39
Horbaczewskiego 49
Horbaczewskiego 53A
Horbaczewskiego 57A
Horbaczewskiego 6
Horbaczewskiego 11
Horbaczewskiego 13
Horbaczewskiego 15
Horbaczewskiego 17
Horbaczewskiego 19
Horbaczewskiego 23
Horbaczewskiego 25
Horbaczewskiego 27
Horbaczewskiego 29
Horbaczewskiego 3
Horbaczewskiego 31
Horbaczewskiego 33
Horbaczewskiego 37
Horbaczewskiego 41
Horbaczewskiego 43
Horbaczewskiego 45
Horbaczewskiego 47
Horbaczewskiego 5
Horbaczewskiego 51
Horbaczewskiego 53
Horbaczewskiego 55
Horbaczewskiego 57
Horbaczewskiego 59
Horbaczewskiego 65
Horbaczewskiego 67
Horbaczewskiego 69
Horbaczewskiego 7
Horbaczewskiego 71
Horbaczewskiego 73
Horbaczewskiego 9

Księga wieczysta to najważniejszy dokument nieruchomości. Sprawdź księgę wieczystą zanim podejmiesz decyzję o zakupie mieszkania lub lokalu. Nigdy nie lekceważ zapisów z księgi wieczystej - może to mieć poważne skutki prawne. Nieruchomość (działka, mieszkanie, lokal, budynek) bez założonej księgi wieczystej może nieść za sobą szereg zagrożeń. Pomożemy Ci znaleźć numer księgi wieczystej każdej nieruchomości. Wystarczy podać adres mieszkania lub lokalu.


Sprawdź nieruchomość: Wrocław ksiega wieczysta numer WR1K /00******/ 0 - mieszkanie ul Horbaczewskiego
Słowa kluczowe:
ustalenie numeru księgi wieczystej po numerze działki wyszukiwarka ksiąg wieczystych po numerze działki
sprawdzenie księgi wieczystej przez internet Księga Wieczysta
Ustalenie numeru KW
nr kw po numerze działki nieruchomość bez księgi wieczystej