Ministerialna przeglądarka ksiągi wieczystych a pobranie PDF

Księgi wieczyste składają się z czterech działów. Każdy z działów elektroniczej księgi wieczystej znajduje się na oddzielnej zakładce przez którą trzeba się przeklikać. Obecna przeglądarka Ministerstwa Sprawiedliwości (www.ms.gov.pl) posiada poważne ograniczenie- Nie można pobrać księgi wieczystej w postaci pliku PDF. Jest to o tyle kłopotliwe, iż przesyłanie księgi wieczystej drogą elektroniczną jest czasochłonne. My rozwiązaliśmy ten problem!

Jak sciągnąć PDFa księgi wieczystej za darmo?

Serwis PrzyjazneNieruchomosci.pl przybywa z pomocą. Nasza przeglądarka pozwala na darmowe wygenerowanie PDFa każdej księgi wieczystej. W każdej chwili możesz pobrać PDFa z kompletną księgą wieczystą w jednym pliku. Wystarczy, że podasz numer księgi wieczystej i po wyświetleniu księgi wieczystej wciśniesz guzik "PDF".

3 proste kroki jak pobrać PDF księgi wieczystej:

KROK 1: Wejdź na stronę PN i wpisz numer KW
Wejdź na stronę Przyjaznej Przeglądarki KW a następnie wprowadź numer księgi wieczystej. PrzyjaznaPrzeglądarka posiada dwa pola gdzie należy wprowadzić numer księgi wieczystej. Pierwsze pole to kod sądu rejonowego, drugie pole to ośmiocyfrowy numer księgi wieczystej. Nasza PrzyjaznaPrzeglądarka wyliczy numer kontrolny za Ciebie (nie musisz go wpisywać).
Możesz również skorzystać z opcji wklejenia całego numeru w pole poniżej. PrzyjaznaPrzeglądarka uzupełni wszystkie powyższe pola automatycznie. Nie musisz w tym polu podawać nawet ostatniej cyfry kontrolnej. Przykładowy numer KW może wyglądać np tak: SZ1W / 00111466. PrzyjaznaPrzeglądarka sama będzie wiedziała jak sobie z tym poradzić. Po wpisaniu numeru księgi wieczystej pojawi się prośba o wpisanie kodu obrazka.

Co jeśli nie znam numeru księgi wieczystej?
Nie martw się. Pomożemy Ci znaleźć numer KW. Wystarczy przejść na stronę Wyszukiwarki numeru KW i w wyszukiwarce wpisać adres nieruchomości, której księgi wieczystej szukamy.

KROK 2: Wpisz kod z obrazka
W celu przejścia do księgi wieczystej należy wprowadzić kod widziany na obrazku. Jeżeli napis na obrazku jest nieczytelny należy wcisnąć pomarańczowy guzik i obrazek zostanie zamieniony na inny. Po wpisaniu kodu z obrazka należy nacisnąć zielony guzik "Przeglądaj". Jeżeli nie chcesz używać myszki kliknij na klawiaturze guzik ENTER. Na wprowadzenie obrazka masz aż 60 sekund.

KROK 3: Pobierz PDF księgi wieczystej
Po wpisaniu numeru księgi wieczystej na ekranie Twojego monitora pojawi się księga wieczysta. Na górze ekranu jest guzik PDF. Naciśnij go a cała księga wieczysta (wszystkie działy księgi wieczystej) zostanie zapisana w jednym pliku .pdf. Możesz go pobrać za darmo.