Mieszkanie Wrocław pow. 69 m2 ul. Działkowa 40


Położenie mieszkania


Mieszkanie położone jest przy ulicy Działkowa w budynku numer 40.
Gmina Wrocław, województwo dolnośląskie

Księga wieczysta


Stan prawny niniejszego mieszkania jest uregulowany. Oznacza to, że prawa do tego mieszkania określone są w dokumencie o nazwie księga wieczysta.
To właśnie księgi wieczyste prowadzone są dla potrzeb ustalenia stanu prawnego nieruchomości (art.1 ust.1 ustawy o księgach wieczystych i hipotece).
Informacje o aktualnym stanie prawnym nieruchomości zawarte są w księgach wieczystych lub w przypadku jej braku braku - w zbiorach dokumentów.

Przez nieruchomość o nieuregulowanym stanie prawnym rozumie się nieruchomość, dla której ze względu na brak księgi wieczystej, zbioru dokumentów albo innych dokumentów nie można ustalić osób, którym przysługują do niej prawa rzeczowe. Za brak uregulowanego stanu prawnego można również uznać niezgodność pomiędzy stanem prawnym ujawnionym w KW a faktycznym stanem prawnym. Regulacja stanu prawnego nieruchomości sprowadza się do wykazania aktualnego stanu prawnego dotyczącego danej nieruchomości.
Nieuregulowany stan prawny nieruchomości to nic innego jak niezgodność zapisów w księdze ze stanem faktycznym. Może być też tak, że księga zaginęła lub została częściowo lub całkowicie zniszczona.

Numer księgi wieczystej


Opisywane mieszkanie przy Działkowa w Wrocławiu ma założoną księgę wieczystą. Księga wieczysta dla tego mieszkania została założona w 14-08-2002 Księgę wieczystą prowadzi Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Krzyków we Wrocławiu, IV Wydział Ksiąg Wieczystych (Podwale 30). Mieszkanie te zostało wyodrębnione z budynku jako inna nieruchomość. Oznacza to, że jest to prawnie niezależny podmiot. Dla tego mieszkania została założona i jest prowadzona oddzielna niż dla budynku księga wieczysta. Numer księgi wieczystej tego mieszkania to WR1K / 00******/ 8.Dlaczego numer księgi wieczystej oraz numer oraz numer lokalu ma gwiazdki ?


Znajdź księgę wieczystą mieszkania przy ul. Działkowa 40. To w księdze wieczystej znajdują się wszystkie informacje dotyczące stanu prawnego nieruchomości. Księgi wieczyste zawierają najważniejsze informacje o właścicielu mieszkania, powierzchni, kredycie hipotecznym, roszczeniach i prawach innych osób, lokalizacji. W księgach wieczystych przedstawiono imię i nazwiasko właściciela i współwłaścicieli. Z ksiąg wieczystych dowiemy się wszystkiego co należy wiedzieć przed zakupem mieszkania.

Jeżeli chcesz otrzymać informacje o mieszkaniu przy ul. Działkowa 40 , Wrocław lub innym to zamów księgę wieczystą za jedyne 25,99 zł.


Przeznaczenie i powierzchnia mieszkania


Lokal przeznaczony jest do celów mieszkalnych. W księdze wieczystej istnieje zapis ze przeznaczeniem tej nieruchomości jest lokal mieszkalny.

Przeznaczenie na cele mieszkalne oznacza, że lokal nie może być wykorzystywany na inne cele niż jako mieszkanie. Według § 3. Rozporządzenia Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie- przez mieszkanie należy rozumieć zespół pomieszczeń mieszkalnych i pomocniczych, mający odrębne wejście, wydzielony stałymi przegrodami budowlanymi, umożliwiający stały pobyt ludzi i prowadzenie samodzielnego gospodarstwa domowego.

Mieszkanie na ul. Działkowa 40 posiada powierzchnię 68.8 m2. Jest to stosunkowo duża powierzchnia.
Wrocław to miejsce, gdzie klient poszukuje najczęściej mieszkania o powierzchni od 51 do 60 m2.

Poza metrażem mieszkania, mieszkańcy Wrocławia podejmują swoje decyzje biorąc również pod uwagę liczbę pokoi w mieszkaniu. Klienci z Wrocławia poszukują głównie mieszkań dwu i trzypokojowych.

Właściciel mieszkania


Mieszkanie przy ul. Działkowa 40 w Wrocławiu posiada więcej niż jednego właściciela. Właścicieli możesz sprawdzić w księdze wieczystej w dziale drugim.

Kredyt hipoteczny


Mieszkanie nie ma kredytu hipotecznego
Jeżeli szukasz kredytu hipotecznego nasi niezależni specjaliści znajdą najlepszą ofertę dla mieszkania, ktróre chcesz kupić.


Poinformujemy Cię jaki bank udzieli najlepszego kredytu hipotecznego. Jaki bank da najlepsze warunki i zaoferuje najniższe oprocentowanie. Otrzymasz bezpłatną pomoc eksperta w wyborze najtańszej oferty kredytowejDowiesz się jaki bank ma najtańszą dla Ciebie ofertę kredytu hipotecznego i jakie są warunki przyznawania kredytu hipotecznego. Nie musisz już samodzielnie studiować ofert banków skorzystaj z pomocy specjalisty - niezależnego Doradcy Kredytowego. Pomoc doradcy jest całkowicie darmowa . Doradca obliczy Twoją zdolność kredytową i porówna ratę kredytu we wszystkich bankach, w których możesz otrzymać kredyt hipoteczny. Doradca pomoże Ci również w formalnościach i wypełnianiu dokumentów, a także w uzyskaniu najlepszych warunków w danym banku. Zostaw nam dane kontaktowe, a doradca oddzwoni do Ciebie!

Nieruchomość a otoczenie


Otoczenie jest bardzo istotnym atrybutem nieruchomości i często decyduje o akceptacji danego mieszkania. Na podstawie przeprowadzonej analizy niektóre sąsiedztwo cechuje się wysoką uciążliwością. Niepożądanymi sąsiadami mieszkań są hostele, dyskoteki, puby, całodobowe sklepy monopolowe i restauracje. Część mieszkańców Wrocławia nie akceptuje także takiego sąsiedztwa jak szkoły podstawowe, akademiki, przedszkola, kluby fitness i siłownie a nawet banki.
Bez wątpienia trzema najbardziej pożądanymi przez potencjalnych nabywców obiektami w sąsiedztwie kupowanej nieruchomości są: przystanek komunikacji miejskiej (ok. 77% wskazań), tereny zielone, czyli lasy, parki, łąki oraz sklep spożywczy. Wszystkie trzy z wyżej wymienionych podwyższają komfort codziennego życia mieszkańców Wrocławia – ułatwiają dojazd do pracy/szkoły, zapewniają miejsce do spacerów oraz kojarzą się ze spokojem oraz zwiększają wygodę codziennych zakupów (tych drobnych, dla których nie warto jechać do centrum handlowego czy hipermarketu). Powyższe sąsiedztwo jest preferowane przez klientów w każdej fazie cyklu życia. Dla klientów posiadających dzieci
w odpowiednim wieku bardzo duże znaczenie miały ponadto bliskość przedszkola, szkoły podstawowej, przychodni oraz apteki – czyli obiektów, bez których ciężko wyobrazić sobie bieżące funkcjonowanie rodziny z dzieckiem.

Jakie sąsiedztwo ma mieszkanie przy ul. Działkowa 40


Do najbliższego otoczenia mieszkania przy Działkowa 40 należy:

Poczta Polska - 116 m (ul. Jabłeczna 25) ,
abc - 200 m (ul. Jabłeczna 14) ,
Piotr i Paweł - 325 m (ul. Świeradowska 1) ,
Orange - 342 m (ul. Świeradowska 51) ,
Partner AGD RTV - 342 m (ul. Świeradowska 51) ,
Da Grasso - 342 m (ul. Świeradowska 51) ,
Polbank - 422 m (ul. Świeradowska 51/57) ,
Eurobank - 422 m (ul. Świeradowska 51/57) ,
Alfa Star - 422 m (ul. Świeradowska 51/57) ,
Bank Pekao - 422 m (ul. Świeradowska 51/57) ,
T-Mobile - 422 m (ul. Świeradowska 51/57) ,
InPost Paczkomat - 504 m (al. Armii Krajowej 1) ,
Lewiatan - 566 m (ul. Borowska 214) ,
InPost Paczkomat - 700 m (ul. Świeradowska 70) ,
Poczta Polska - 700 m (ul. Świeradowska 70) ,
minibank - 716 m (ul. Borowska 114) ,
Carrefour - 716 m (ul. Borowska 114) ,
Poczta Polska - 743 m (ul. Krynicka 66) ,
Poczta Polska - 757 m (ul. Widna 6)


Preferencje mieszkańców Wrocławia


Mieszkańcy Wrocławia za niezbędne elementy mieszkań uznają piwnice i drzwi antywłamaniowe. Coraz częściej klienci z Wrocławia szukają wind i udogodnień dla osób niepełnosprawnych. Dziwić może niskie zainteresowanie parkingami podziemnymi. Być może jest to związane z wciąż wysoką ceną początkową oraz dalszymi opłatami.
Najważniejszym kryterium selekcji podczas poszukiwania mieszkania pozostaje cena – mieszkańcy Wrocławia kupują po prostu takie mieszkania, na jakie ich stać. Pokazują to analizy dotyczące garaży i miejsc parkingowych – w ostatnich latach za własne miejsce do parkowania trzeba było płacić deweloperom nawet do 30 tys. zł.Tabelaryczne zestawienie najważniejszych danych o mieszkaniu przy ul. Działkowa 40, Wrocław.

Gmina: Wrocław
Województwo: dolnośląskie
Powiat: Wrocław
Przeznaczenie: mieszkanie
Adres mieszkania:

ul. Działkowa 40 , Wrocław

Powierzchnia przykładowego mieszkania w budynku: 68.8 m2
Czy istnieją współwłaściciele: Mieszkanie posiada kilku właścicieli
Właścicieli możesz sprawdzić w księdze wieczystej

Właściciel mieszkania lub lokalu użytkowego:

Dowiedz się kto jest właścicielem nieruchomości
Odrębność lokali w budynku: Mieszkanie jest odrębną nieruchomością (posiada inną księgę wieczystą niż budynek)
Data założenia księgi wieczystej: 14-08-2002
Numer księgi wieczystej
WR1K / 00******/ 8
Po złożeniu zamówienia otrzymasz numer księgi wieczystej mieszkania lub innej nieruchomosci

Sąd prowadzący księgę wieczystą

Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Krzyków we Wrocławiu
Podwale 30
50-040 Wrocław
IV Wydział Ksiąg Wieczystych

Najbliższe sąsiedztwo:

Poczta Polska - 116 m
abc - 200 m
Piotr i Paweł - 325 m
Da Grasso - 342 m
Orange - 342 m
Partner AGD RTV - 342 m
T-Mobile - 422 m
Alfa Star - 422 m
Bank Pekao - 422 m
Eurobank - 422 m
Polbank - 422 m
InPost Paczkomat - 504 m
Lewiatan - 566 m
Poczta Polska - 700 m
InPost Paczkomat - 700 m
minibank - 716 m
Carrefour - 716 m
Poczta Polska - 743 m
Poczta Polska - 757 m
Carrefour - 819 m
Kaufland - 848 m
InPost Paczkomat - 848 m
Play - 900 m
Ford - 936 m
McDonald's - 936 m
Helen Doron - 937 m
NESTE - 944 m
Hyundai - 953 m
Shell - 953 m
Bank Zachodni WBK - 953 m
Wykres

Inne mieszkania w Wrocławiu :

Zobacz wszystkie mieszkania Wrocław


Sprawdź inne mieszkania Wrocław :

Objazdowa 54, 48.7 m2
Mieszkanie ul. Objazdowa 54 / 1, Wrocław
Księga wieczysta numer WR1K / 00*****8 / 2
Bednarska 11, 31.6 m2
Mieszkanie ul. Bednarska 11 / 35, Wrocław
Księga wieczysta numer WR1K / 00*****5 / 1
Nowodworska 26, 52.6 m2
Mieszkanie ul. Nowodworska 26 / 1, Wrocław
Księga wieczysta numer WR1K / 00*****4 / 4
Macieja 3, 48.3 m2
Mieszkanie pl. Macieja 3 / 3, Wrocław
Księga wieczysta numer WR1K / 00*****1 / 1
Hynka 11, 51.8 m2
Mieszkanie ul. Hynka 11 / 17, Wrocław
Księga wieczysta numer WR1K / 00*****1 / 1
Lotnicza 141, 64.2 m2
Mieszkanie ul. Lotnicza 141 / 49, Wrocław
Księga wieczysta numer WR1K / 00*****0 / 5
Gliniana 25, 51.7 m2
Mieszkanie ul. Gliniana 25 / 1, Wrocław
Księga wieczysta numer WR1K / 00*****6 / 1
Drukarska 15A, 56.5 m2
Mieszkanie ul. Drukarska 15A / 8, Wrocław
Księga wieczysta numer WR1K / 00*****8 / 9
Kozia 45, 70.2 m2
Mieszkanie ul. Kozia 45 / 2, Wrocław
Księga wieczysta numer WR1K / 00*****1 / 9
Barlickiego 20, 55.1 m2
Mieszkanie ul. Barlickiego 20 / 17, Wrocław
Księga wieczysta numer WR1K / 00*****5 / 1
Oliwkowa 21, 59.8 m2
Mieszkanie ul. Oliwkowa 21 / 6, Wrocław
Księga wieczysta numer WR1K / 00*****3 / 3
Cybulskiego 1, 65.8 m2
Mieszkanie ul. Cybulskiego 1 / 9, Wrocław
Księga wieczysta numer WR1K / 00*****4 / 5
Kuźnicza 31, 45.2 m2
Mieszkanie ul. Kuźnicza 31 / 4, Wrocław
Księga wieczysta numer WR1K / 00*****3 / 3
Gubińska 1, 49.9 m2
Mieszkanie ul. Gubińska 1 / 28, Wrocław
Księga wieczysta numer WR1K / 00*****0 / 9
Zatorska 53, 50.6 m2
Mieszkanie ul. Zatorska 53 / 6, Wrocław
Księga wieczysta numer WR1K / 00*****6 / 0
Czerniawska 18, 61.8 m2
Mieszkanie ul. Czerniawska 18 / 5, Wrocław
Księga wieczysta numer WR1K / 00*****0 / 6


Posiadamy informacje o mieszkaniach oraz lokalach użytkowych w tych budynkach przy Działkowa w Wrocławiu:

Działkowa 12
Działkowa 12A
Działkowa 26
Działkowa 47
Działkowa 62
Działkowa 20
Działkowa 22
Działkowa 24
Działkowa 28
Działkowa 30
Działkowa 32
Działkowa 34
Działkowa 36
Działkowa 38
Działkowa 40
Działkowa 42
Działkowa 44
Działkowa 46
Działkowa 48
Działkowa 50
Działkowa 52
Działkowa 54
Działkowa 56
Działkowa 57
Działkowa 58
Działkowa 60

Księgi wieczyste decydują o stanie prawnym nieruchomości Pojęcie księgi wieczystej definiuje ustawa z dnia 6 lipca 1982r. o księgach wieczystych i hipotece (tekst jednolity: Dz. U. Nr 124 z 2001 r. poz. 1361 z późniejszymi zmianami). Rolą ksiąg wieczystych jest nie tylko ewidencja. Z wpisami łączy się szereg skutków prawno-materialnych, które kształtują w sposób specjalny nabywanie i utratę praw rzeczowych na nieruchomościach. Dla każdej nieruchomości jest prowadzona i zakładana odrębna księga wieczysta. Pamiętaj – księgi wieczyste prowadzone są dla nieruchomości, a nie dla ich właściciela. Obecnie nie zakłada się już zbiorów dokumentów, jednak istniejące nadal zachowują znaczenie prawne. W KW mogą być ujawnione prawa osobiste, roszczenia i prawa obligatoryjne, gdy zezwala na to przepis szczegółowy. Ustawa nie wprowadziła bezwzględnego obowiązku utworzenia księgi wieczystej dla każdej nieruchomości, są one zakładanie na wniosek uprawnionego. Brak księgi wieczystej może się jednak wiązać z poważnymi problemami prawno – ekonomicznymi, więc brak księgi wieczystej w wypadku nieruchomości jest coraz rzadszy. Obok prawa własności wpisuje się do nich użytkowanie wieczyste oraz ograniczone prawa rzeczowe obciążające nieruchomość, takie jak użytkowanie, służebności, hipoteka czy spółdzielcze prawa do lokalu. Księga stanowi rodzaj „dowodu osobistego" nieruchomości. Przy każdej księdze wieczystej prowadzi się akta księgi wieczystej, do których składa się w porządku chronologicznym wszelkie dokumenty i inne pisma dotyczące nieruchomości.

Księga wieczysta to najważniejszy dokument nieruchomości. Sprawdź księgę wieczystą zanim podejmiesz decyzję o zakupie mieszkania lub lokalu. Nigdy nie lekceważ zapisów z księgi wieczystej - może to mieć poważne skutki prawne. Nieruchomość (działka, mieszkanie, lokal, budynek) bez założonej księgi wieczystej może nieść za sobą szereg zagrożeń. Pomożemy Ci znaleźć numer księgi wieczystej każdej nieruchomości. Wystarczy podać adres mieszkania lub lokalu.


Sprawdź nieruchomość: Wrocław ksiega wieczysta numer WR1K /00******/ 8 - mieszkanie ul Działkowa
Słowa kluczowe:
hipoteka Wycena mieszkania
księgi wieczyste wyszukiwarka kw po adresie
wpis do ksiegi wieczystej Nr księgi wieczystej
wglad do ksiegi wieczystej nr księgi wieczystej