Mieszkanie ul. Rydygiera 17

Wrocław przy ul. Rydygiera 17 - wybrane informacje o mieszkaniu. Poniższy raport ma charakter poglądowy i prezentuje przybliżone informacje o przykładowym mieszkaniu w budynku. W celu uzyskania szczegółowych i aktualnych danych należy zamówić ekspertyzę nieruchomości.


Położenie mieszkania


Mieszkanie położone jest przy ulicy Rydygiera w budynku numer 17.

Gmina: Wrocław
Powiat: Wrocław
Województwo: dolnośląskie
Adres mieszkania: ul. Rydygiera 17, Wrocław
Budynek: Mieszkanie połozone jest w budynku wielorodzinnymInformacje o stanie prawnym nieruchomości


Stan prawny mieszkania na ul. Rydygiera 17 w Wrocławiu jest uregulowany. Oznacza to, że prawa do tego mieszkania określone są w dokumencie o nazwie księga wieczysta. To właśnie księgi wieczyste prowadzone są dla potrzeb ustalenia stanu prawnego nieruchomości (art.1 ust.1 ustawy o księgach wieczystych i hipotece). Informacje o aktualnym stanie prawnym nieruchomości zawarte są w księgach wieczystych lub w przypadku ich braku braku - w zbiorach dokumentów.

Przez nieruchomość o nieuregulowanym stanie prawnym rozumie się nieruchomość, dla której ze względu na brak księgi wieczystej, zbioru dokumentów albo innych dokumentów nie można ustalić osób, którym przysługują do niej prawa rzeczowe. Za brak uregulowanego stanu prawnego można również uznać niezgodność pomiędzy stanem prawnym ujawnionym w KW a faktycznym stanem prawnym. Regulacja stanu prawnego nieruchomości sprowadza się do wykazania aktualnego stanu prawnego dotyczącego danej nieruchomości.
Nieuregulowany stan prawny nieruchomości to nic innego jak niezgodność zapisów w księdze ze stanem faktycznym. Może być też tak, że księga zaginęła lub została częściowo lub całkowicie zniszczona.Numer księgi wieczystej


Opisywane mieszkanie przy Rydygiera w Wrocławiu ma założoną księgę wieczystą. Księgę wieczystą prowadzi Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Krzyków we Wrocławiu, IV Wydział Ksiąg Wieczystych (Podwale 30). Mieszkanie te zostało wyodrębnione z budynku jako inna nieruchomość. Oznacza to, że jest to prawnie niezależny przedmiot. Dla tego mieszkania została założona i jest prowadzona oddzielna niż dla budynku księga wieczysta.
Numer księgi wieczystej mieszkania na ul. Rydygiera 17 w Wrocławiu to WR1K / 00******/ 7*.
*Po złożeniu zawiówienia na ustalenie numeru księgi wieczystej otrzymasz pełny numer księgi wieczystej dla tej nieruchomości (bez gwiazdek).


Jak zamówić ustalenie numeru księgi wieczystej?


Ustalimy dla Ciebie księgę wieczystą mieszkania przy ul. Rydygiera 17. To w księdze wieczystej znajdują się wszystkie informacje dotyczące stanu prawnego nieruchomości. Księgi wieczyste zawierają najważniejsze dane o właścicielu mieszkania, powierzchni, kredycie hipotecznym, roszczeniach i prawach innych osób. W księgach wieczystych przedstawiono imię i nazwisko właściciela i współwłaścicieli. Z ksiąg wieczystych dowiesz się wszystkiego co należy wiedzieć przed zakupem mieszkania. Jeżeli chcesz otrzymać informacje o mieszkaniu przy ul. Rydygiera 17 , Wrocław lub innym to zamów księgę wieczystą za jedyne 25,99 zł. Wystarczy podać adres nieruchomości.Przeznaczenie i powierzchnia mieszkania


Lokal przy Rydygiera w Wrocławiu przeznaczony jest do celów mieszkalnych. W księdze wieczystej istnieje zapis ze przeznaczeniem tej nieruchomości jest lokal mieszkalny.

Przeznaczenie na cele mieszkalne oznacza, że lokal nie może być wykorzystywany na inne cele niż jako mieszkanie. Według § 3. Rozporządzenia Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie - przez mieszkanie należy rozumieć zespół pomieszczeń mieszkalnych i pomocniczych, mający odrębne wejście, wydzielony stałymi przegrodami budowlanymi, umożliwiający stały pobyt ludzi i prowadzenie samodzielnego gospodarstwa domowego.

Mieszkanie na ul. Rydygiera 17 posiada powierzchnię 75.3 m2. Jest to stosunkowo duża powierzchnia.
Wrocław to miejsce, gdzie klient poszukuje najczęściej mieszkania o powierzchni od 51 do 60 m2. Takich transakcji jest najwięcej w Wrocławiu.


Właściciel mieszkania


Mieszkanie przy ul. Rydygiera 17 w Wrocławiu posiada więcej niż jednego właściciela. Właścicieli możesz sprawdzić w księdze wieczystej w dziale drugim. Po zamówieniu numeru księgi wieczystej lub ekspertyzy otrzymasz pełne informacje o nieruchomości przy ul. Rydygiera 17 w Wrocławiu w tym informacje o właścicielu tego mieszkania.Kredyt hipoteczny


Mieszkanie nie ma kredytu hipotecznego. Informacje mogą być nieaktualne. W celu uzyskania pełnej informacji o mieszkaniu przy ul. Rydygiera 17 w Wrocławiu należy zamówić numer księgi wieczystej lub ekspertyzę.
Jeżeli szukasz kredytu hipotecznego nasi niezależni specjaliści znajdą najlepszą ofertę dla mieszkania, ktróre chcesz kupić.

Poinformujemy Cię jaki bank udzieli najlepszego kredytu hipotecznego. Jaki bank da najlepsze warunki i zaoferuje najniższe oprocentowanie. Otrzymasz bezpłatną pomoc eksperta w wyborze najtańszej oferty kredytowej.Dowiesz się jaki bank ma najtańszą dla Ciebie ofertę kredytu hipotecznego i jakie są warunki przyznawania kredytu hipotecznego. Nie musisz już samodzielnie studiować ofert banków. Skorzystaj z pomocy specjalisty - niezależnego Doradcy Kredytowego. Pomoc doradcy jest całkowicie darmowa. Doradca obliczy Twoją zdolność kredytową i porówna ratę kredytu we wszystkich bankach, w których możesz otrzymać kredyt hipoteczny. Doradca pomoże Ci również w formalnościach i wypełnianiu dokumentów, a także w uzyskaniu najlepszych warunków w danym banku. Zostaw nam dane kontaktowe, a doradca oddzwoni do Ciebie!Przedmiotowa nieruchomość a otoczenie


Otoczenie jest bardzo istotnym atrybutem nieruchomości i często decyduje o akceptacji danego mieszkania. Na podstawie przeprowadzonej analizy niektóre sąsiedztwo cechuje się wysoką uciążliwością. Niepożądanymi sąsiadami mieszkań są hostele, dyskoteki, puby, całodobowe sklepy monopolowe i restauracje. Część mieszkańców Wrocławia nie akceptuje także takiego sąsiedztwa jak szkoły podstawowe, akademiki, przedszkola, kluby fitness i siłownie a nawet banki.
Bez wątpienia trzema najbardziej pożądanymi przez potencjalnych nabywców obiektami w sąsiedztwie kupowanej nieruchomości są: przystanek komunikacji miejskiej (ok. 77% wskazań), tereny zielone, czyli lasy, parki, łąki oraz sklep spożywczy. Wszystkie trzy z wyżej wymienionych podwyższają komfort codziennego życia mieszkańców Wrocławia – ułatwiają dojazd do pracy/szkoły, zapewniają miejsce do spacerów oraz kojarzą się ze spokojem i zwiększają wygodę codziennych zakupów (tych drobnych, dla których nie warto jechać do centrum handlowego czy hipermarketu). Powyższe sąsiedztwo jest preferowane przez klientów w każdej fazie cyklu życia. Dla klientów posiadających dzieci w odpowiednim wieku bardzo duże znaczenie miały ponadto bliskość przedszkola, szkoły podstawowej, przychodni oraz apteki – czyli obiektów, bez których ciężko wyobrazić sobie bieżące funkcjonowanie rodziny z dzieckiem.

Sąsiedztwo mieszkania przy ul. Rydygiera 17


Do najbliższego otoczenia mieszkania przy Rydygiera 17 należy:

Hotel HP Park - 175 m (ul. Drobnera 11/13) ,
Bank Millennium - 192 m (ul. Dubois 12) ,
SKOK - 196 m (ul. Dubois 8/10) ,
Poczta Polska - 227 m (ul. Pomorska 45) ,
Alfa Star - 247 m (ul. Jedności Narodowej 46) ,
Alfa Star - 289 m (ul. Jedności Narodowej 52) ,
Dr. Belter - 337 m (ul. Drobnera 32) ,
Telepizza - 337 m (ul. Drobnera 32) ,
Plus GSM - 351 m (ul. Drobnera 34) ,
Alsen - 351 m (ul. Drobnera 34) ,
Poczta Polska - 357 m (ul. Jedności Narodowej 47) ,
Bank Zachodni WBK - 376 m (ul. Jedności Narodowej 67) ,
Tikkurila - 381 m (ul. Kurkowa 39) ,
Nordea Bank - 429 m (ul. Jedności Narodowej 51/53) ,
Bank Zachodni WBK - 448 m (ul. Drobnera 38) ,
Alfa Star - 503 m (ul. Prusa 1) ,
Lukas Bank - 537 m (ul. Jedności Narodowej 71) ,
McDonald's - 553 m (ul. Witolda 6) ,
INVEST-BANK - 585 m (ul. Jedności Narodowej 75) ,
Poczta Polska - 586 m (ul. Bolesława Chrobrego 39) ,
Jean Louis David - 618 m (ul. Więzienna 18) ,
BPH - 641 m (ul. Sienkiewicza 2) ,
GE Money Bank - 641 m (ul. Sienkiewicza 2) ,
Alfa Star - 676 m (ul. Nożownicza 1) ,
Alfa Star - 695 m (ul. Kuźnicza 25) ,
T-Mobile - 695 m (ul. Kuźnicza 25) ,
Chocoffee - 723 m (ul. Więzienna 31) ,
Bank Pekao - 727 m (ul. Malarska 27-29) ,
Alfa Star - 738 m (ul. Odrzańska 8) ,
Bank Pekao - 743 m (ul. Sienkiewicza 8) ,
Bank Zachodni WBK - 753 m (ul. Kuźnicza 17-19) ,
Renault - 762 m (ul. Sienkiewicza 10) ,
TUI - 781 m (ul. Łaciarska 29) ,
Nordea Bank - 788 m (ul. Odrzańska 4) ,
Małpka Express - 788 m (ul. Odrzańska 4) ,
Statoil - 797 m (ul. Dmowskiego 5)


Preferencje mieszkańców Wrocławia


Mieszkańcy Wrocławia najczęściej szukają mieszkań małych lub średnich o powierzchni między 30-60 m2. Tych transakcji jest najwięcej na rynku mieszkaniowym w Wrocławiu. Mieszkania powyżej 78 metrów kwadratowych są relatywnie rzadziej przedmiotem poszukiwań. Poza metrażem mieszkania, mieszkańcy Wrocławia zwracają również uwagę na liczbę pokoi w mieszkaniu. Najczęściej poszukiwane są mieszkania 2-pokojowe oraz 3-pokojowe.
Nabywcy z Wrocławia za niezbędne elementy mieszkań uznają piwnice i drzwi antywłamaniowe. Coraz częściej klienci z Wrocławia szukają wind i udogodnień dla osób niepełnosprawnych. Dziwić może niskie zainteresowanie parkingami podziemnymi. Być może jest to związane z wciąż wysoką ceną początkową oraz dalszymi opłatami.
Najważniejszym kryterium selekcji podczas poszukiwania mieszkania pozostaje cena – mieszkańcy Wrocławia kupują po prostu takie mieszkania, na jakie ich stać. Większość potencjalnych nabywców wskazywało ten czynnik jako decydujący przy wyborze lokalu mieszkalnego. Zdolność kredytowa to znaczące ograniczenie przy podejmowaniu decyzji o zakupie mieszkania. Funkcjonalność mieszkania, otoczenie, standard wykończenia, rozkład mieszkania, położenie na piętrze oraz usytuowanie względem stron świata to czynniki, które w najmniejszym stopniu decydują o wyborze mieszkania choć są często wymieniane przez nabywców mieszkań.


Ceny mieszkań
           przy ul. Rydygiera 17 w Wrocławiu oraz okolicyPo przeanalizowaniu aktualnych ofert mieszkań w okolicy przedmiotowego mieszkania wynika, że średnia cena ofertowa jednego metra kwadratowego podobnych mieszkań w otoczeniu mieszkania przy ul. Rydygiera 17 w Wrocławiu kształtuje się na poziomie 5 851 zł/ m2. Przy takiej cenie jednostkowej oferta za te mieszkanie powinna wynieść 438 825 zł. Ceny ofertowe są zazwyczaj nieco zawyżone gdyż pozostawiają pole do negocjacji. Statystycznie cena ofertowa jest o 4% - 9% wyższa od ostatecznej ceny transakcyjnej. Wskaźnik ten różni się w zależności od powierzchni mieszkania i lokalizacji oraz miasta.
Sugerowana cena transakcyjna mieszkania w budynku przy ul. Rydygiera 17 w Wrocławiu o powierzchnii 75.3 m2 wynieść powinna 408 107 zł dając jednostkową cenę metra kwadratowego na poziomie 5 061 zł/ m2.

Nie posiadamy informacji aby jakieś mieszkanie w tym budynku było na sprzedaż lub wynajem. Jeżeli jesteś zinteresowany sprzedażą, wynajmem lub kupnem mieszkania w tym budynku napisz do nas a dodamy darmowe ogłoszenie.Zestawienie najważniejszych danych
          o mieszkaniu przy ul. Rydygiera 17, Wrocław


Gmina: Wrocław
Województwo: dolnośląskie
Powiat: Wrocław
Przeznaczenie: mieszkanie
Adres mieszkania:

ul. Rydygiera 17 , Wrocław

Informacje o budynku: Mieszkanie połozone jest w budynku wielorodzinnym
Powierzchnia przykładowego mieszkania w budynku: 75.3 m2
Średnia cena ofertowa jednego metra kwadratowego mieszkań w sąsiedztwie 5 851 zł/ m2
Sugerowana cena ofertowa mieszkania
Statystycznie cena ofertowa jest o 4% - 9% wyższa od ceny transakcyjnej
438 825 zł
Sugerowana cena transakcyjna 408 107 zł ( 5 061 zł/ m2 )

Właściciel mieszkania:

Właścicielem mieszkania jest osoba fizyczna
Dowiedz się kto jest właścicielem nieruchomości
Czy istnieją współwłaściciele: Mieszkanie posiada więcej niż jednego właściciela
Jest to
Właścicieli możesz sprawdzić w księdze wieczystej
Odrębność lokali w budynku: Mieszkanie jest odrębną nieruchomością (posiada inną księgę wieczystą niż budynek)
Data założenia księgi wieczystej: Brak informacji o dacie założenia księgi wieczystej
Czy mieszkanie posiada udział w gruncie: Lokal posiada udziały w działce, na której jest położony
Czy istnieją roszczenia, ograniczenia lub prawa osób trzecich: Brak wpisów w dziale III księgi wieczystej
Kredyt hipoteczny: Nieruchomość nie ma kredytu hipotecznego

Kod wydziału sądu rejonowego:

WR1K
Numer księgi wieczystej
WR1K / 00******/ 7
Po złożeniu zamówienia otrzymasz numer księgi wieczystej mieszkania lub innej nieruchomosci

Sąd prowadzący księgę wieczystą

Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Krzyków we Wrocławiu
Podwale 30
50-040 Wrocław
IV Wydział Ksiąg Wieczystych

Aktualność danych:

Uwaga!
Powyższe dane mogą być nieaktualne. Aby sprawdzić aktualne dane ustal numer księgi wieczystej

Najbliższe sąsiedztwo:

Hotel HP Park - 175 m
Bank Millennium - 192 m
SKOK - 196 m
Poczta Polska - 227 m
Alfa Star - 247 m
Alfa Star - 289 m
Dr. Belter - 337 m
Telepizza - 337 m
Plus GSM - 351 m
Alsen - 351 m
Poczta Polska - 357 m
Bank Zachodni WBK - 376 m
Tikkurila - 381 m
Nordea Bank - 429 m
Bank Zachodni WBK - 448 m
Alfa Star - 503 m
Lukas Bank - 537 m
McDonald's - 553 m
INVEST-BANK - 585 m
Poczta Polska - 586 m
Jean Louis David - 618 m
BPH - 641 m
GE Money Bank - 641 m
Alfa Star - 676 m
Alfa Star - 695 m
T-Mobile - 695 m
Chocoffee - 723 m
Bank Pekao - 727 m
Alfa Star - 738 m
Bank Pekao - 743 m
Wykres
  Inne mieszkania i lokale w Wrocławiu


Sępia 7, 0 m2
Mieszkanie ul. Sępia 7 / 4, Wrocław
Księga wieczysta numer WR1K / 00*****8 / 4
Kromera 63, 70.2 m2
Mieszkanie al. Kromera 63 / 13, Wrocław
Księga wieczysta numer WR1K / 00*****0 / 4
Złotoryjska 5, 29.4 m2
Mieszkanie ul. Złotoryjska 5 / 24, Wrocław
Księga wieczysta numer WR1K / 00*****0 / 1
Stoczniowa 4, 52.7 m2
Mieszkanie ul. Stoczniowa 4 / 4, Wrocław
Księga wieczysta numer WR1K / 00*****2 / 2
Białoskórnicza 10, 41.3 m2
Mieszkanie ul. Białoskórnicza 10 / 2, Wrocław
Księga wieczysta numer WR1K / 00*****9 / 5
Młodnickiego 42, 39.1 m2
Mieszkanie ul. Młodnickiego 42 / 4, Wrocław
Księga wieczysta numer WR1K / 00*****9 / 2
Jaracza 18, 46.4 m2
Mieszkanie ul. Jaracza 18 / 6, Wrocław
Księga wieczysta numer WR1K / 00*****0 / 6
Słowicza 10, 39.9 m2
Mieszkanie ul. Słowicza 10 / 14, Wrocław
Księga wieczysta numer WR1K / 00*****2 / 8
Ołtaszyńska 116, 44.6 m2
Mieszkanie ul. Ołtaszyńska 116 / 2, Wrocław
Księga wieczysta numer WR1K / 00*****2 / 8
Jelenia 8, 43.1 m2
Mieszkanie ul. Jelenia 8 / 9, Wrocław
Księga wieczysta numer WR1K / 00*****8 / 5
Jedności Narodowej 66, 60 m2
Mieszkanie ul. Jedności Narodowej 66 / 6, Wrocław
Księga wieczysta numer WR1K / 00*****1 / 5
Gorlicka 67, 51 m2
Mieszkanie ul. Gorlicka 67 / 15, Wrocław
Księga wieczysta numer WR1K / 00*****2 / 9
Hallera 79, 61.6 m2
Mieszkanie al. Hallera 79 / 29, Wrocław
Księga wieczysta numer WR1K / 00*****9 / 6
Obornicka 36, 47.7 m2
Mieszkanie ul. Obornicka 36 / 25, Wrocław
Księga wieczysta numer WR1K / 00*****9 / 8
Sienkiewicza 115, 42.7 m2
Mieszkanie ul. Sienkiewicza 115 / 2, Wrocław
Księga wieczysta numer WR1K / 00*****1 / 9
Kozia 61A, 59.3 m2
Mieszkanie ul. Kozia 61A / 1, Wrocław
Księga wieczysta numer WR1K / 00*****2 / 6


Zobacz wszystkie mieszkania Wrocław

Posiadamy informacje o mieszkaniach oraz lokalach użytkowych w tych budynkach przy Rydygiera w Wrocławiu:

Rydygiera 11
Rydygiera 13-15
Rydygiera 25/27
Rydygiera 29
Rydygiera 30
Rydygiera 31
Rydygiera 32
Rydygiera 33
Rydygiera 36
Rydygiera 37
Rydygiera 42
Rydygiera 44
Rydygiera 45
Rydygiera 47
Rydygiera 5
Rydygiera 50
Rydygiera 56
Rydygiera 57
Rydygiera 58
Rydygiera 59
Rydygiera 60
Rydygiera 61
Rydygiera 62
Rydygiera 63
Rydygiera 7/9
Rydygiera 52/54
Rydygiera 13
Rydygiera 15
Rydygiera 17
Rydygiera 34
Rydygiera 35
Rydygiera 55
Rydygiera 38-40


  Budowa ksiąg wieczystych

Księga wieczysta składa się z okładki i czterech działów. Okładka zawiera podstawowe informacje o księdze wieczytej. Jej numer, nazwę i adres sądu prowadzącego daną księgę wieczystą, datę założenia. W poszczególne działy wpisywane są do nich określone, ważne dla nas wiadomości. Każdy dział księgi wieczystej zawiera rubrykę "wzmianka w księdze wieczystej", oznaczoną odpowiednio: 1.1 w dziale I-O, 1,10 w dziale l-Sp, 2.1 w dziale II, 3.1 w dziale III i 4.1 w dziale IV.

Poniższa tabelka nie jest oryginałem księgi wieczystej nieruchomości przy ul. Rydygiera 17 w Wrocławiu lecz jedynie jej przybliżoną imitacją. Prezentowane wpisy służą jedynie do celów poglądowych i edukacyjnych. Poniższa prezentacja ma za zadanie ułatwienie zrozumienia budowy księgi wieczystej i przedstawienie danych w niej zawartych. W celu uzyskania wglądu do oryginalnej i aktualnej księgi wieczystej przedmiotowej nieruchomości należy zamówić ustalenie numeru księgi wieczystej lub ekspertyzę nieruchomości. Jeżeli numer KW jest znany wglądu można dokonać poprzez przeglądarkę ksiąg wieczystych.

OKŁADKA

Rubryka 0.1 - Informacje podstawowe
-
Numer i nazwa pola Treść pola
1. Numer księgi WR1K / 0000**** / 7
2. Oznaczenie wydziału ---
A: nazwa sądu SĄD REJONOWY DLA WROCŁAWIA-KRZYKÓW WE WROCŁAWIU
B: siedziba sądu WROCŁAW
C: kod wydziału WR1K
D: numer wydziału IV
E: nazwa wydziału WYDZIAŁ KSIĄG WIECZYSTYCH
-
Numer i nazwa pola Indeks zmiany Treść pola
3. Typ księgi --- ---
-
-
Rubryka 0.2 - Dane o założeniu księgi wieczystej
-
Numer i nazwa pola Indeks zmiany Treść pola
1. Stan w czasie założenia --- ZAŁOŻENIE KSIĘGI WIECZYSTEJ DLA NIERUCHOMOŚCI, DLA KTÓREJ NIE BYŁA PROWADZONA KSIĘGA WIECZYSTA
2. Chwila zapisania księgi --- ---
3. Chwila ujawnienia księgi --- ---
4. Data założenia dotychczasowej księgi wieczystej --- ---
Rubryka 0.3 - Dane o zamknięciu księgi wieczystej
-
Numer i nazwa pola Indeks zmiany Treść pola
1. Chwila zamknięcia księgi --- ---
2. Podstawa zamknięcia księgi --- ---
Rubryka 0.4 - Podstawa zmiany
Brak wpisu

WNIOSKI I PODSTAWY WPISÓW W KSIĘDZE WIECZYSTEJ
Nr Zestawienie rubryk - podstaw wpisów
Brak wpisu


Dział pierwszy.

Dział pierwszy zawiera oznaczenie nieruchomości lub spółdzielczego własnościowego prawa oraz wpisy praw związane z własnością. Część pierwsza oznaczana jest jako dział I-O w której wpisuje się dane, służące oznaczeniu nieruchomości jak: położenie, powierzchnia, sposób korzystania.

Poniższa tabelka nie jest oryginałem księgi wieczystej nieruchomości przy ul. Rydygiera 17 w Wrocławiu lecz jedynie jej przybliżoną imitacją. Prezentowane wpisy służą jedynie do celów poglądowych i edukacyjnych. Poniższa prezentacja ma za zadanie ułatwienie zrozumienia budowy księgi wieczystej i przedstawienie danych w niej zawartych. W celu uzyskania wglądu do oryginalnej i aktualnej księgi wieczystej przedmiotowej nieruchomości należy zamówić ustalenie numeru księgi wieczystej lub ekspertyzę nieruchomości. Jeżeli numer KW jest znany wglądu można dokonać poprzez przeglądarkę ksiąg wieczystych.

DZIAŁ I-O

Rubryka 1.1 - Wzmianki w dziale I-O

Rubryka 1.2 - Numer nieruchomości
-
Numer i nazwa pola Indeks Treść pola
Wpisu ---
1. Numer bieżący nieruchomości 1, 3, 4 1

Rubryka 1.3 - Położenie
-
Lp. Numer i nazwa pola Indeks Treść pola
Wpisu ---
1. 1. Numer porządkowy 1, 3, 4 1
2. Województwo 1, 3, 4 DOLNOŚLĄSKIE
3. Powiat --- WROCŁAW
4. Gmina 1, 3, 4 WROCŁAW
5. Miejscowość 1, 3, 4 WROCŁAW
6. Dzielnica --- ---
Rubryka 1.4 - Oznaczenie
-
Podrubryka 1.4.1 - Działka ewidencyjna
Brak wpisu

Podrubryka 1.4.2 - Budynek
Brak wpisu

Podrubryka 1.4.3 - Urządzenie
Brak wpisu

Podrubryka 1.4.4 - Lokal
-
Lp. Numer i nazwa pola Indeks Treść pola
Wpisu ---
1. 1. Identyfikator lokalu --- ---
2. Ulica 1, 3, 4 RYDYGIERA
3. Numer budynku 1, 3, 4 17
4. Numer lokalu 1, 3, 4 **
5. Przeznaczenie lokalu 1, 3, 4 LOKAL MIESZKALNY
6. Opis lokalu 1. A: rodzaj izby 1, 3, 4 POKÓJ
B: liczba izb 1, 3, 4 *
2. A: rodzaj izby 1, 3, 4 KUCHNIA
B: liczba izb 1, 3, 4 1
3. A: rodzaj izby 1, 3, 4 ŁAZIENKA
B: liczba izb 1, 3, 4 1
4. A: rodzaj izby 1, 3, 4 WC
B: liczba izb 1, 3, 4 1
5. A: rodzaj izby 1, 3, 4 PRZEDPOKÓJ
B: liczba izb 1, 3, 4 1
7. Opis pomieszczeń przynależnych 1. A: rodzaj pomieszczenia 1, 3, 4 PIWNICA
B: liczba pomieszczeń 1, 3, 4 1
8. Kondygnacja 1, 3, 4 2
9. Przyłączenie - numer księgi wieczystej Numer księgi 1. 1, 3, 4 ---
10. Nieruchomość zabudowana budynkiem 1. A: numer księgi wieczystej --- ---
B: numer obrębu ewidencyjnego --- ---
C: numer działki ewidencyjnej --- ---
11. Odrębność 1, 3, 4 TAK

Rubryka 1.5 - Obszar
-
Numer i nazwa pola Indeks Treść pola
Wpisu ---
1. Obszar 1 75.3

Rubryka 1.6 - Zgodność z danymi ewidencji gruntów i budynków
Brak wpisu

Rubryka 1.7 - Podstawa oznaczenia (sprostowania)
Informacje znajdują się w zestawieniu rubryk podstaw wpisów umieszczonym na końcu treści księgi

Rubryka 1.8 - Dane o wniosku i chwili wpisu
Informacje znajdują się w zestawieniu rubryk danych o wnioskach i chwil wpisów umieszczonym na końcu treści księgi

Rubryka 1.9 - Komentarz
Brak wpisu

WNIOSKI I PODSTAWY WPISÓW W KSIĘDZE WIECZYSTEJ
Nr Zestawienie rubryk - podstaw wpisów
-
1 Dane o wniosku ----
Rubryka - Podstawa oznaczenia (sprostowania)
Lp. Numer i nazwa pola Indeks podst. Treść pola
Wpisu Wykr. ---
1. 1. Podstawa oznaczenia (sprostowania) --- --- ---
2. Data sporządzenia 2005-04-28
3. Nazwa organu ---
4. Siedziba organu ---
Położenie dokumentu
1. Położenie dokumentu 5. Numer karty akt --- --- 1-3
6. Numer księgi / /
-
3 Dane o wniosku ---
Rubryka - Podstawa oznaczenia (sprostowania)
Lp. Numer i nazwa pola Indeks podst. Treść pola
Wpisu Wykr. ---
1. 1. Podstawa oznaczenia (sprostowania) --- --- WYPIS Z REJESTRU GRUNTÓW
2. Data sporządzenia ---
3. Nazwa organu ---
4. Siedziba organu ---
Położenie dokumentu
1. Położenie dokumentu 5. Numer karty akt --- --- 6-7
6. Numer księgi / /
-

Nr Zestawienie rubryk - danych o wnioskach i chwil wpisów
-
1. Podrubryka - Dane o wniosku
Numer i nazwa pola Wpisu Treść pola Kod żąd.
1. Chwila wpływu --- ---
2. Rodzaj dziennika DZ. KW.
3. Numer dziennika --- WLZKW
4. Czy z urzędu NIE
Położenie wniosku 5. Numer karty akt 1-3
6. Numer księgi / /
Podrubryka - Chwila wpisu
1. Chwila wpisu --- ---
Wpisujący Imię ---
Nazwisko ---
Stanowisko REF

Część druga oznaczana jest jako dział I-Sp – w której ujawnia się prawa związane z własnością nieruchomości, a więc takie prawa, które przysługują osobie będącej każdorazowym właścicielem nieruchomości. Prawami związanym z własnością nieruchomości są: udział w nieruchomości wspólnej, służebność gruntowa. W KW, która prowadzona jest nie dla własności ale dla prawa spółdzielczego w dziale tym określa się rodzaj tego prawa wraz określeniem właściwej spółdzielni mieszkaniowej. W przypadku, gdy nieruchomość gruntowa oddana została w użytkowanie wieczyste, wskazuje się termin zakończenia użytkowania wieczystego oraz sposób korzystania z nieruchomości. W dziale tym wskazuje się, że z użytkowaniem wieczystym związana jest własność budynków lub innych urządzeń a także zamieszcza się ich opis. Reasumując z działu I dowiesz się: gdzie nieruchomości jest położona: województwo, powiat, gmina, miejscowość, dzielnica, jak oznaczona jest nieruchomość : nr działki, obręb działki, adres, powierzchnie lokalu, obszar działki, czy działka jest zabudowana czy niezabudowana. - oznaczenie właściciela lub właścicieli (jeśli jest ich wielu) lub użytkownika wieczystego. Dział drugi zawiera oznaczenie właściciela nieruchomości (uprawnionego z prawa spółdzielczego), jak również użytkownika wieczystego czy jednostkę której nieruchomość została oddana w trwały zarząd. Jeżeli w dziale tym pojawia się wzmianka konieczne jest sprawdzenie czy złożony w Sądzie wniosek nie dotyczy zmiany właściciela gruntu.

DZIAŁ III
Dział trzeci obrazuje ciężary i ograniczenia dotyczące nieruchomości. Są to ograniczone prawa rzeczowe (z wyłączeniem hipotek), a także ograniczenia w rozporządzaniu nieruchomością lub też użytkowaniem wieczystym oraz prawa osobiste, jak też roszczenia, które ciążą na nieruchomości (z wyjątkiem roszczeń dotyczących hipotek). Właśnie z uwagi na te informacje, należy wnikliwie zapoznać z działem trzecim księgi wieczystej. Dział ten również może zawierać wpisy roszczeń innych Klientów o wybudowanie i przeniesienie własności lokali. Podstawą do wpisania roszczenia jest każdorazowo wniosek po podpisaniu umowy deweloperskiej (lub wcześniej umowy przedwstępnej) w formie aktu notarialnego. Sprawdź koniecznie czy ujawnione roszczenia i ewentualne wzmianki dotyczące roszczeń nie dotyczą Twego mieszkania. Jeżeli tak się stało, że masz zamiar nabyć mieszkanie, a w dziele III KW figuruje roszczenie lub wzmianka dotyczące Twego mieszkania koniecznie poproś o wykreślenie z KW tego roszczenia.

DZIAŁ IV

Niniejszy dział dotyczy kredytów mieszkaniowych. To bardzo istotne informacje, ponieważ obciążenie nieruchomości hipoteką, pozwala wierzycielowi zaspokoić swoje roszczenia z nieruchomości bez względu na to kto jest jej właścicielem. Znajdują się tu szczegółowe informacje o kredycie hipotecznym w tym: kwota, waluta kredytu, data zawarcia umowy kredytowej, bank, który udzielił kredytu a także okres kredytowania. W dziale tym może pojawić się również informacja o wzmiankach, które najczęściej dotyczą wniosku o wpisanie lub wykreślenie hipoteki.

Księga wieczysta to najważniejszy dokument nieruchomości. Sprawdź księgę wieczystą zanim podejmiesz decyzję o zakupie mieszkania lub lokalu. Nigdy nie lekceważ zapisów z księgi wieczystej - może to mieć poważne skutki prawne. Nieruchomość (działka, mieszkanie, lokal, budynek) bez założonej księgi wieczystej może nieść za sobą szereg zagrożeń. Pomożemy Ci znaleźć numer księgi wieczystej każdej nieruchomości. Wystarczy podać adres mieszkania lub lokalu.


Sprawdź nieruchomość: Wrocław ksiega wieczysta numer WR1K /00******/ 7 - mieszkanie ul Rydygiera
Słowa kluczowe:
właściciel mieszkania
Księga wieczysta numer działki
ustalenie numeru księgi wieczystej po adresie