Mieszkanie 64 mkw ul. Orzechowa 103 w Wrocławiu

Wrocław przy ul. Orzechowa 103 - wybrane informacje o mieszkaniu. Poniższy raport ma charakter poglądowy i prezentuje przybliżone informacje o przykładowym mieszkaniu w budynku. W celu uzyskania szczegółowych i aktualnych danych należy zamówić ekspertyzę nieruchomości.Położenie mieszkania


Mieszkanie położone jest przy ulicy Orzechowa w budynku numer 103.

Gmina: Wrocław
Powiat: Wrocław
Województwo: dolnośląskie
Adres mieszkania: ul. Orzechowa 103, Wrocław

Budynek: Mieszkanie połozone jest w budynku wielorodzinnymInformacje o stanie prawnym nieruchomości


Stan prawny mieszkania na ul. Orzechowa 103 w Wrocławiu jest uregulowany. Oznacza to, że prawa do tego mieszkania określone są w dokumencie o nazwie księga wieczysta. To właśnie księgi wieczyste prowadzone są dla potrzeb ustalenia stanu prawnego nieruchomości (art.1 ust.1 ustawy o księgach wieczystych i hipotece). Informacje o aktualnym stanie prawnym nieruchomości zawarte są w księgach wieczystych lub w przypadku ich braku braku - w zbiorach dokumentów.

Przez nieruchomość o nieuregulowanym stanie prawnym rozumie się nieruchomość, dla której ze względu na brak księgi wieczystej, zbioru dokumentów albo innych dokumentów nie można ustalić osób, którym przysługują do niej prawa rzeczowe. Za brak uregulowanego stanu prawnego można również uznać niezgodność pomiędzy stanem prawnym ujawnionym w KW a faktycznym stanem prawnym. Regulacja stanu prawnego nieruchomości sprowadza się do wykazania aktualnego stanu prawnego dotyczącego danej nieruchomości.
Nieuregulowany stan prawny nieruchomości to nic innego jak niezgodność zapisów w księdze ze stanem faktycznym. Może być też tak, że księga zaginęła lub została częściowo lub całkowicie zniszczona.Numer księgi wieczystej


Opisywane mieszkanie przy Orzechowa w Wrocławiu ma założoną księgę wieczystą. Księga wieczysta dla tego mieszkania została założona dnia 24-01-2003. Księgę wieczystą prowadzi Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Krzyków we Wrocławiu, IV Wydział Ksiąg Wieczystych (Podwale 30). Mieszkanie te zostało wyodrębnione z budynku jako inna nieruchomość. Oznacza to, że jest to prawnie niezależny przedmiot. Dla tego mieszkania została założona i jest prowadzona oddzielna niż dla budynku księga wieczysta.
Numer księgi wieczystej mieszkania na ul. Orzechowa 103 w Wrocławiu to WR1K / 00******/ 8*.
*Po złożeniu zawiówienia na ustalenie numeru księgi wieczystej otrzymasz pełny numer księgi wieczystej dla tej nieruchomości (bez gwiazdek).


Jak zamówić ustalenie numeru księgi wieczystej?


Ustalimy dla Ciebie księgę wieczystą mieszkania przy ul. Orzechowa 103. To w księdze wieczystej znajdują się wszystkie informacje dotyczące stanu prawnego nieruchomości. Księgi wieczyste zawierają najważniejsze dane o właścicielu mieszkania, powierzchni, kredycie hipotecznym, roszczeniach i prawach innych osób. W księgach wieczystych przedstawiono imię i nazwisko właściciela i współwłaścicieli. Z ksiąg wieczystych dowiesz się wszystkiego co należy wiedzieć przed zakupem mieszkania. Jeżeli chcesz otrzymać informacje o mieszkaniu przy ul. Orzechowa 103 , Wrocław lub innym to zamów księgę wieczystą za jedyne 25,99 zł. Wystarczy podać adres nieruchomości.Przeznaczenie i powierzchnia mieszkania


Lokal przy Orzechowa w Wrocławiu przeznaczony jest do celów mieszkalnych. W księdze wieczystej istnieje zapis ze przeznaczeniem tej nieruchomości jest lokal mieszkalny.

Przeznaczenie na cele mieszkalne oznacza, że lokal nie może być wykorzystywany na inne cele niż jako mieszkanie. Według § 3. Rozporządzenia Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie - przez mieszkanie należy rozumieć zespół pomieszczeń mieszkalnych i pomocniczych, mający odrębne wejście, wydzielony stałymi przegrodami budowlanymi, umożliwiający stały pobyt ludzi i prowadzenie samodzielnego gospodarstwa domowego.

Mieszkanie na ul. Orzechowa 103 posiada powierzchnię 64.2 m2. Jest to stosunkowo duża powierzchnia.
Wrocław to miejsce, gdzie klient poszukuje najczęściej mieszkania o powierzchni od 51 do 60 m2. Takich transakcji jest najwięcej w Wrocławiu.


Właściciel mieszkania


Mieszkanie przy ul. Orzechowa 103 w Wrocławiu posiada więcej niż jednego właściciela. Właścicieli możesz sprawdzić w księdze wieczystej w dziale drugim. Po zamówieniu numeru księgi wieczystej lub ekspertyzy otrzymasz pełne informacje o nieruchomości przy ul. Orzechowa 103 w Wrocławiu w tym informacje o właścicielu tego mieszkania.Kredyt hipoteczny


Mieszkanie jest obciążone hipoteką (kredytem hipotecznym). W celu uzyskania szczegółowych informacji o kredycie hipotecznym należy zamówić ustalenie numeru księgi wieczystej lub ekspertyzę nieruchomości przy ul. Orzechowa 103 w Wrocławiu.
Informacje o kredycie hipotecznym znajdują się w dziale IV księgi wieczystej. Dowiesz się z tego działu jaka jest wysokość kredytu hipotecznego i waluta, jaki bank udzielił kredytu, jaki jest okres kredytowania.

Jeżeli szukasz kredytu hipotecznego nasi niezależni specjaliści znajdą najlepszą ofertę dla mieszkania, ktróre chcesz kupić.

Poinformujemy Cię jaki bank udzieli najlepszego kredytu hipotecznego. Jaki bank da najlepsze warunki i zaoferuje najniższe oprocentowanie. Otrzymasz bezpłatną pomoc eksperta w wyborze najtańszej oferty kredytowej.Dowiesz się jaki bank ma najtańszą dla Ciebie ofertę kredytu hipotecznego i jakie są warunki przyznawania kredytu hipotecznego. Nie musisz już samodzielnie studiować ofert banków. Skorzystaj z pomocy specjalisty - niezależnego Doradcy Kredytowego. Pomoc doradcy jest całkowicie darmowa. Doradca obliczy Twoją zdolność kredytową i porówna ratę kredytu we wszystkich bankach, w których możesz otrzymać kredyt hipoteczny. Doradca pomoże Ci również w formalnościach i wypełnianiu dokumentów, a także w uzyskaniu najlepszych warunków w danym banku. Zostaw nam dane kontaktowe, a doradca oddzwoni do Ciebie!Przedmiotowa nieruchomość a otoczenie


Otoczenie jest bardzo istotnym atrybutem nieruchomości i często decyduje o akceptacji danego mieszkania. Na podstawie przeprowadzonej analizy niektóre sąsiedztwo cechuje się wysoką uciążliwością. Niepożądanymi sąsiadami mieszkań są hostele, dyskoteki, puby, całodobowe sklepy monopolowe i restauracje. Część mieszkańców Wrocławia nie akceptuje także takiego sąsiedztwa jak szkoły podstawowe, akademiki, przedszkola, kluby fitness i siłownie a nawet banki.
Bez wątpienia trzema najbardziej pożądanymi przez potencjalnych nabywców obiektami w sąsiedztwie kupowanej nieruchomości są: przystanek komunikacji miejskiej (ok. 77% wskazań), tereny zielone, czyli lasy, parki, łąki oraz sklep spożywczy. Wszystkie trzy z wyżej wymienionych podwyższają komfort codziennego życia mieszkańców Wrocławia – ułatwiają dojazd do pracy/szkoły, zapewniają miejsce do spacerów oraz kojarzą się ze spokojem i zwiększają wygodę codziennych zakupów (tych drobnych, dla których nie warto jechać do centrum handlowego czy hipermarketu). Powyższe sąsiedztwo jest preferowane przez klientów w każdej fazie cyklu życia. Dla klientów posiadających dzieci w odpowiednim wieku bardzo duże znaczenie miały ponadto bliskość przedszkola, szkoły podstawowej, przychodni oraz apteki – czyli obiektów, bez których ciężko wyobrazić sobie bieżące funkcjonowanie rodziny z dzieckiem.

Sąsiedztwo mieszkania przy ul. Orzechowa 103


Do najbliższego otoczenia mieszkania przy Orzechowa 103 należy:

InPost Paczkomat - 203 m (ul. Świeradowska 70) ,
Poczta Polska - 203 m (ul. Świeradowska 70) ,
Da Grasso - 245 m (ul. Świeradowska 51) ,
Partner AGD RTV - 245 m (ul. Świeradowska 51) ,
Orange - 245 m (ul. Świeradowska 51) ,
Polbank - 316 m (ul. Świeradowska 51/57) ,
T-Mobile - 316 m (ul. Świeradowska 51/57) ,
Alfa Star - 316 m (ul. Świeradowska 51/57) ,
Bank Pekao - 316 m (ul. Świeradowska 51/57) ,
Eurobank - 316 m (ul. Świeradowska 51/57) ,
Poczta Polska - 317 m (ul. Krynicka 66) ,
Poczta Polska - 452 m (ul. Jabłeczna 25) ,
Carrefour - 507 m (ul. Bardzka 3) ,
Fleet Center - 511 m (ul. Bardzka 60) ,
Helen Doron - 542 m (ul. Bardzka 30) ,
abc - 648 m (ul. Jabłeczna 14) ,
Poczta Polska - 652 m (ul. Widna 6) ,
BP - 666 m (ul. Bardzka 26) ,
Kaufland - 711 m (ul. Bardzka 1C) ,
InPost Paczkomat - 711 m (ul. Bardzka 1C) ,
NESTE - 716 m (ul. Bardzka 6) ,
Play - 729 m (ul. Bardzka 1A) ,
Ford - 731 m (ul. Bardzka 1) ,
McDonald's - 731 m (ul. Bardzka 1) ,
Piotr i Paweł - 763 m (ul. Świeradowska 1)


Preferencje mieszkańców Wrocławia


Mieszkańcy Wrocławia najczęściej szukają mieszkań małych lub średnich o powierzchni między 30-60 m2. Tych transakcji jest najwięcej na rynku mieszkaniowym w Wrocławiu. Mieszkania powyżej 78 metrów kwadratowych są relatywnie rzadziej przedmiotem poszukiwań. Poza metrażem mieszkania, mieszkańcy Wrocławia zwracają również uwagę na liczbę pokoi w mieszkaniu. Najczęściej poszukiwane są mieszkania 2-pokojowe oraz 3-pokojowe.
Nabywcy z Wrocławia za niezbędne elementy mieszkań uznają piwnice i drzwi antywłamaniowe. Coraz częściej klienci z Wrocławia szukają wind i udogodnień dla osób niepełnosprawnych. Dziwić może niskie zainteresowanie parkingami podziemnymi. Być może jest to związane z wciąż wysoką ceną początkową oraz dalszymi opłatami.
Najważniejszym kryterium selekcji podczas poszukiwania mieszkania pozostaje cena – mieszkańcy Wrocławia kupują po prostu takie mieszkania, na jakie ich stać. Większość potencjalnych nabywców wskazywało ten czynnik jako decydujący przy wyborze lokalu mieszkalnego. Zdolność kredytowa to znaczące ograniczenie przy podejmowaniu decyzji o zakupie mieszkania. Funkcjonalność mieszkania, otoczenie, standard wykończenia, rozkład mieszkania, położenie na piętrze oraz usytuowanie względem stron świata to czynniki, które w najmniejszym stopniu decydują o wyborze mieszkania choć są często wymieniane przez nabywców mieszkań.


Ceny mieszkań
           przy ul. Orzechowa 103 w Wrocławiu oraz okolicyPo przeanalizowaniu aktualnych ofert mieszkań w okolicy przedmiotowego mieszkania wynika, że średnia cena ofertowa jednego metra kwadratowego podobnych mieszkań w otoczeniu mieszkania przy ul. Orzechowa 103 w Wrocławiu kształtuje się na poziomie 5 743 zł/ m2. Przy takiej cenie jednostkowej oferta za te mieszkanie powinna wynieść 367 552 zł. Ceny ofertowe są zazwyczaj nieco zawyżone gdyż pozostawiają pole do negocjacji. Statystycznie cena ofertowa jest o 4% - 9% wyższa od ostatecznej ceny transakcyjnej. Wskaźnik ten różni się w zależności od powierzchni mieszkania i lokalizacji oraz miasta.
Sugerowana cena transakcyjna mieszkania w budynku przy ul. Orzechowa 103 w Wrocławiu o powierzchnii 64.2 m2 wynieść powinna 341 823 zł dając jednostkową cenę metra kwadratowego na poziomie 4 967 zł/ m2.

Nie posiadamy informacji aby jakieś mieszkanie w tym budynku było na sprzedaż lub wynajem. Jeżeli jesteś zinteresowany sprzedażą, wynajmem lub kupnem mieszkania w tym budynku napisz do nas a dodamy darmowe ogłoszenie.Zestawienie najważniejszych danych
          o mieszkaniu przy ul. Orzechowa 103, Wrocław


Gmina: Wrocław
Województwo: dolnośląskie
Powiat: Wrocław
Przeznaczenie: mieszkanie
Adres mieszkania:

ul. Orzechowa 103 , Wrocław

Informacje o budynku: Mieszkanie połozone jest w budynku wielorodzinnym
Powierzchnia przykładowego mieszkania w budynku: 64.2 m2
Średnia cena ofertowa jednego metra kwadratowego mieszkań w sąsiedztwie 5 743 zł/ m2
Sugerowana cena ofertowa mieszkania
Statystycznie cena ofertowa jest o 4% - 9% wyższa od ceny transakcyjnej
367 552 zł
Sugerowana cena transakcyjna 341 823 zł ( 4 967 zł/ m2 )

Właściciel mieszkania:

Właścicielem mieszkania jest osoba fizyczna
Dowiedz się kto jest właścicielem nieruchomości
Czy istnieją współwłaściciele: Mieszkanie posiada więcej niż jednego właściciela
Jest to wspólność ustawowa majątkowa małżeńska
Właścicieli możesz sprawdzić w księdze wieczystej
Odrębność lokali w budynku: Mieszkanie jest odrębną nieruchomością (posiada inną księgę wieczystą niż budynek)
Data założenia księgi wieczystej: 24-01-2003
Czy mieszkanie posiada udział w gruncie: Lokal posiada udziały w działce, na której jest położony
Czy istnieją roszczenia, ograniczenia lub prawa osób trzecich: Brak wpisów w dziale III księgi wieczystej
Kredyt hipoteczny: Nieruchomość jest obciążona hipoteką

Kod wydziału sądu rejonowego:

WR1K
Numer księgi wieczystej
WR1K / 00******/ 8
Po złożeniu zamówienia otrzymasz numer księgi wieczystej mieszkania lub innej nieruchomosci

Sąd prowadzący księgę wieczystą

Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Krzyków we Wrocławiu
Podwale 30
50-040 Wrocław
IV Wydział Ksiąg Wieczystych

Aktualność danych:

Uwaga!
Powyższe dane mogą być nieaktualne. Aby sprawdzić aktualne dane ustal numer księgi wieczystej

Najbliższe sąsiedztwo:

InPost Paczkomat - 203 m
Poczta Polska - 203 m
Da Grasso - 245 m
Partner AGD RTV - 245 m
Orange - 245 m
Polbank - 316 m
T-Mobile - 316 m
Alfa Star - 316 m
Bank Pekao - 316 m
Eurobank - 316 m
Poczta Polska - 317 m
Poczta Polska - 452 m
Carrefour - 507 m
Fleet Center - 511 m
Helen Doron - 542 m
abc - 648 m
Poczta Polska - 652 m
BP - 666 m
Kaufland - 711 m
InPost Paczkomat - 711 m
NESTE - 716 m
Play - 729 m
Ford - 731 m
McDonald's - 731 m
Piotr i Paweł - 763 m
Wykres
  Inne mieszkania i lokale w Wrocławiu


Centralna 19, 23.6 m2
Mieszkanie ul. Centralna 19 / 0, Wrocław
Księga wieczysta numer WR1K / 00*****2 / 4
Orzechowa 23, 64.9 m2
Mieszkanie ul. Orzechowa 23 / 27, Wrocław
Księga wieczysta numer WR1K / 00*****4 / 3
Ruska 46, 31.2 m2
Mieszkanie ul. Ruska 46 / 7, Wrocław
Księga wieczysta numer WR1K / 00*****4 / 6
Główna 98, 74.4 m2
Mieszkanie ul. Główna 98 / 12, Wrocław
Księga wieczysta numer WR1K / 00*****0 / 5
Spółdzielcza 25, 49 m2
Mieszkanie ul. Spółdzielcza 25 / 2, Wrocław
Księga wieczysta numer WR1K / 00*****9 / 3
Mulicka 7, 47.1 m2
Mieszkanie ul. Mulicka 7 / 22, Wrocław
Księga wieczysta numer WR1K / 00*****0 / 3
Szkocka 85, 71.7 m2
Mieszkanie ul. Szkocka 85 / 9, Wrocław
Księga wieczysta numer WR1K / 00*****6 / 8
Partyzantów 123, 64.6 m2
Mieszkanie ul. Partyzantów 123 / 5, Wrocław
Księga wieczysta numer WR1K / 00*****2 / 0
Giżycka 1, 48.6 m2
Mieszkanie ul. Giżycka 1 / 92, Wrocław
Księga wieczysta numer WR1K / 00*****6 / 1
Ślężna 166, 53 m2
Mieszkanie ul. Ślężna 166 / 12, Wrocław
Księga wieczysta numer WR1K / 00*****6 / 4
Szybowcowa 38, 59.5 m2
Mieszkanie ul. Szybowcowa 38 / 32, Wrocław
Księga wieczysta numer WR1K / 00*****9 / 1
Libelta 35, 107 m2
Mieszkanie ul. Libelta 35 / 5, Wrocław
Księga wieczysta numer WR1K / 00*****1 / 3
Gajowa 49, 68.1 m2
Mieszkanie ul. Gajowa 49 / 7, Wrocław
Księga wieczysta numer WR1K / 00*****1 / 0
Szewska 69, 44.7 m2
Mieszkanie ul. Szewska 69 / 10, Wrocław
Księga wieczysta numer WR1K / 00*****9 / 5
Gorlicka 84, 72.3 m2
Mieszkanie ul. Gorlicka 84 / 6, Wrocław
Księga wieczysta numer WR1K / 00*****5 / 2
Chorwacka 20, 53.9 m2
Mieszkanie ul. Chorwacka 20 / 24, Wrocław
Księga wieczysta numer WR1K / 00*****2 / 6


Zobacz wszystkie mieszkania Wrocław

Posiadamy informacje o mieszkaniach oraz lokalach użytkowych w tych budynkach przy Orzechowa w Wrocławiu:

Orzechowa 18
Orzechowa 21
Orzechowa 23
Orzechowa 25
Orzechowa 37
Orzechowa 46A
Orzechowa 47
Orzechowa 5
Orzechowa 51
Orzechowa 53
Orzechowa 55
Orzechowa 59
Orzechowa 60
Orzechowa 99
Orzechowa 101
Orzechowa 103
Orzechowa 105
Orzechowa 107
Orzechowa 108
Orzechowa 109
Orzechowa 110
Orzechowa 111
Orzechowa 112
Orzechowa 113
Orzechowa 114
Orzechowa 13
Orzechowa 15
Orzechowa 17
Orzechowa 19
Orzechowa 20
Orzechowa 22
Orzechowa 24
Orzechowa 26
Orzechowa 27
Orzechowa 28
Orzechowa 29
Orzechowa 30
Orzechowa 31
Orzechowa 32
Orzechowa 33
Orzechowa 34
Orzechowa 35
Orzechowa 36
Orzechowa 38
Orzechowa 40
Orzechowa 41
Orzechowa 42
Orzechowa 43
Orzechowa 44
Orzechowa 45
Orzechowa 46
Orzechowa 48
Orzechowa 49
Orzechowa 50
Orzechowa 52
Orzechowa 54
Orzechowa 56
Orzechowa 57
Orzechowa 58
Orzechowa 91
Orzechowa 93
Orzechowa 95
Orzechowa 97


  Budowa ksiąg wieczystych

Księga wieczysta składa się z okładki i czterech działów. Okładka zawiera podstawowe informacje o księdze wieczytej. Jej numer, nazwę i adres sądu prowadzącego daną księgę wieczystą, datę założenia. W poszczególne działy wpisywane są do nich określone, ważne dla nas wiadomości. Księga wieczysta zawiera okładkę, cztery działy, podzielone na rubryki i pola.

Poniższa tabelka nie jest oryginałem księgi wieczystej nieruchomości przy ul. Orzechowa 103 w Wrocławiu lecz jedynie jej przybliżoną imitacją. Prezentowane wpisy służą jedynie do celów poglądowych i edukacyjnych. Poniższa prezentacja ma za zadanie ułatwienie zrozumienia budowy księgi wieczystej i przedstawienie danych w niej zawartych. W celu uzyskania wglądu do oryginalnej i aktualnej księgi wieczystej przedmiotowej nieruchomości należy zamówić ustalenie numeru księgi wieczystej lub ekspertyzę nieruchomości. Jeżeli numer KW jest znany wglądu można dokonać poprzez przeglądarkę ksiąg wieczystych.

OKŁADKA

Rubryka 0.1 - Informacje podstawowe
-
Numer i nazwa pola Treść pola
1. Numer księgi WR1K / 0000**** / 8
2. Oznaczenie wydziału ---
A: nazwa sądu SĄD REJONOWY DLA WROCŁAWIA-KRZYKÓW WE WROCŁAWIU
B: siedziba sądu WROCŁAW
C: kod wydziału WR1K
D: numer wydziału IV
E: nazwa wydziału WYDZIAŁ KSIĄG WIECZYSTYCH
-
Numer i nazwa pola Indeks zmiany Treść pola
3. Typ księgi --- ---
-
-
Rubryka 0.2 - Dane o założeniu księgi wieczystej
-
Numer i nazwa pola Indeks zmiany Treść pola
1. Stan w czasie założenia --- ZAŁOŻENIE KSIĘGI WIECZYSTEJ DLA NIERUCHOMOŚCI, DLA KTÓREJ NIE BYŁA PROWADZONA KSIĘGA WIECZYSTA
2. Chwila zapisania księgi --- ---
3. Chwila ujawnienia księgi --- ---
4. Data założenia dotychczasowej księgi wieczystej --- 24-01-2003
Rubryka 0.3 - Dane o zamknięciu księgi wieczystej
-
Numer i nazwa pola Indeks zmiany Treść pola
1. Chwila zamknięcia księgi --- ---
2. Podstawa zamknięcia księgi --- ---
Rubryka 0.4 - Podstawa zmiany
Brak wpisu

WNIOSKI I PODSTAWY WPISÓW W KSIĘDZE WIECZYSTEJ
Nr Zestawienie rubryk - podstaw wpisów
Brak wpisu


Dział pierwszy.

I dział – geodezyjne oznaczenie nieruchomości, adres nieruchomości, numer działki, numer (symbol) obrębu, przeznaczenie nieruchomości, historia nieruchomości (czy jest pierwszą księgą wieczystą dla danej nieruchomości, czy została założona w miejsce dawnej zaginionej księgi wieczystej dla tej nieruchomości, czy powstała po wydzieleniu z jakieś księgi wieczystej części nieruchomości, czy nieruchomość ulegała podziałowi, co wydzielono, do jakiego numeru działki i o jakiej powierzchni). Pierwsza część pierwszego działu księgi wieczystej, oznaczana jako I-O zawiera więc określenie danych faktycznych, czyli powierzchni, położenia czy też sposobu korzystania.

Poniższa tabelka nie jest oryginałem księgi wieczystej nieruchomości przy ul. Orzechowa 103 w Wrocławiu lecz jedynie jej przybliżoną imitacją. Prezentowane wpisy służą jedynie do celów poglądowych i edukacyjnych. Poniższa prezentacja ma za zadanie ułatwienie zrozumienia budowy księgi wieczystej i przedstawienie danych w niej zawartych. W celu uzyskania wglądu do oryginalnej i aktualnej księgi wieczystej przedmiotowej nieruchomości należy zamówić ustalenie numeru księgi wieczystej lub ekspertyzę nieruchomości. Jeżeli numer KW jest znany wglądu można dokonać poprzez przeglądarkę ksiąg wieczystych.

DZIAŁ I-O

Rubryka 1.1 - Wzmianki w dziale I-O

Rubryka 1.2 - Numer nieruchomości
-
Numer i nazwa pola Indeks Treść pola
Wpisu ---
1. Numer bieżący nieruchomości 1, 3, 4 1

Rubryka 1.3 - Położenie
-
Lp. Numer i nazwa pola Indeks Treść pola
Wpisu ---
1. 1. Numer porządkowy 1, 3, 4 1
2. Województwo 1, 3, 4 DOLNOŚLĄSKIE
3. Powiat --- WROCŁAW
4. Gmina 1, 3, 4 WROCŁAW
5. Miejscowość 1, 3, 4 WROCŁAW
6. Dzielnica --- ---
Rubryka 1.4 - Oznaczenie
-
Podrubryka 1.4.1 - Działka ewidencyjna
Brak wpisu

Podrubryka 1.4.2 - Budynek
Brak wpisu

Podrubryka 1.4.3 - Urządzenie
Brak wpisu

Podrubryka 1.4.4 - Lokal
-
Lp. Numer i nazwa pola Indeks Treść pola
Wpisu ---
1. 1. Identyfikator lokalu --- ---
2. Ulica 1, 3, 4 ORZECHOWA
3. Numer budynku 1, 3, 4 103
4. Numer lokalu 1, 3, 4 **
5. Przeznaczenie lokalu 1, 3, 4 LOKAL MIESZKALNY
6. Opis lokalu 1. A: rodzaj izby 1, 3, 4 POKÓJ
B: liczba izb 1, 3, 4 *
2. A: rodzaj izby 1, 3, 4 KUCHNIA
B: liczba izb 1, 3, 4 1
3. A: rodzaj izby 1, 3, 4 ŁAZIENKA
B: liczba izb 1, 3, 4 1
4. A: rodzaj izby 1, 3, 4 WC
B: liczba izb 1, 3, 4 1
5. A: rodzaj izby 1, 3, 4 PRZEDPOKÓJ
B: liczba izb 1, 3, 4 1
7. Opis pomieszczeń przynależnych 1. A: rodzaj pomieszczenia 1, 3, 4 PIWNICA
B: liczba pomieszczeń 1, 3, 4 1
8. Kondygnacja 1, 3, 4 7
9. Przyłączenie - numer księgi wieczystej Numer księgi 1. 1, 3, 4 ---
10. Nieruchomość zabudowana budynkiem 1. A: numer księgi wieczystej --- ---
B: numer obrębu ewidencyjnego --- ---
C: numer działki ewidencyjnej --- ---
11. Odrębność 1, 3, 4 TAK

Rubryka 1.5 - Obszar
-
Numer i nazwa pola Indeks Treść pola
Wpisu ---
1. Obszar 1 64.2

Rubryka 1.6 - Zgodność z danymi ewidencji gruntów i budynków
Brak wpisu

Rubryka 1.7 - Podstawa oznaczenia (sprostowania)
Informacje znajdują się w zestawieniu rubryk podstaw wpisów umieszczonym na końcu treści księgi

Rubryka 1.8 - Dane o wniosku i chwili wpisu
Informacje znajdują się w zestawieniu rubryk danych o wnioskach i chwil wpisów umieszczonym na końcu treści księgi

Rubryka 1.9 - Komentarz
Brak wpisu

WNIOSKI I PODSTAWY WPISÓW W KSIĘDZE WIECZYSTEJ
Nr Zestawienie rubryk - podstaw wpisów
-
1 Dane o wniosku ----
Rubryka - Podstawa oznaczenia (sprostowania)
Lp. Numer i nazwa pola Indeks podst. Treść pola
Wpisu Wykr. ---
1. 1. Podstawa oznaczenia (sprostowania) --- --- ---
2. Data sporządzenia 2005-04-28
3. Nazwa organu ---
4. Siedziba organu ---
Położenie dokumentu
1. Położenie dokumentu 5. Numer karty akt --- --- 1-3
6. Numer księgi / /
-
3 Dane o wniosku ---
Rubryka - Podstawa oznaczenia (sprostowania)
Lp. Numer i nazwa pola Indeks podst. Treść pola
Wpisu Wykr. ---
1. 1. Podstawa oznaczenia (sprostowania) --- --- WYPIS Z REJESTRU GRUNTÓW
2. Data sporządzenia ---
3. Nazwa organu ---
4. Siedziba organu ---
Położenie dokumentu
1. Położenie dokumentu 5. Numer karty akt --- --- 6-7
6. Numer księgi / /
-

Nr Zestawienie rubryk - danych o wnioskach i chwil wpisów
-
1. Podrubryka - Dane o wniosku
Numer i nazwa pola Wpisu Treść pola Kod żąd.
1. Chwila wpływu --- ---
2. Rodzaj dziennika DZ. KW.
3. Numer dziennika --- WLZKW
4. Czy z urzędu NIE
Położenie wniosku 5. Numer karty akt 1-3
6. Numer księgi / /
Podrubryka - Chwila wpisu
1. Chwila wpisu --- ---
Wpisujący Imię ---
Nazwisko ---
Stanowisko REF

Część druga oznaczana jest jako dział I-Sp – w której ujawnia się prawa związane z własnością nieruchomości, a więc takie prawa, które przysługują osobie będącej każdorazowym właścicielem nieruchomości. Prawami związanym z własnością nieruchomości są: udział w nieruchomości wspólnej, służebność gruntowa. W KW, która prowadzona jest nie dla własności ale dla prawa spółdzielczego w dziale tym określa się rodzaj tego prawa wraz określeniem właściwej spółdzielni mieszkaniowej. W przypadku, gdy nieruchomość gruntowa oddana została w użytkowanie wieczyste, wskazuje się termin zakończenia użytkowania wieczystego oraz sposób korzystania z nieruchomości. W dziale tym wskazuje się, że z użytkowaniem wieczystym związana jest własność budynków lub innych urządzeń a także zamieszcza się ich opis. Reasumując z działu I dowiesz się: gdzie nieruchomości jest położona: województwo, powiat, gmina, miejscowość, dzielnica, jak oznaczona jest nieruchomość : nr działki, obręb działki, adres, powierzchnie lokalu, obszar działki, czy działka jest zabudowana czy niezabudowana. Do działu drugiego wpisuje się właściciela nieruchomości i użytkownika wieczystego. Dział ten prezentuje aktualnego właściciela gruntu, na którym wznoszony jest budynek. Jeżeli w dziale tym pojawia się wzmianka konieczne jest sprawdzenie czy złożony w Sądzie wniosek nie dotyczy zmiany właściciela gruntu.

DZIAŁ III
Dział trzeci obrazuje ciężary i ograniczenia dotyczące nieruchomości. W tym dziale znajdują się informacje o ewentualnych postępowaniach egzekucyjnych, sądowych itp. W dziale III księgi wieczystej wpisuje się zmiany praw, roszczeń, ciężarów i ograniczeń, a w szczególności zmiany pierwszeństwa, późniejszego łącznego obciążenia prawem innej nieruchomości, przeniesienia części obciążonej nieruchomości do innej księgi wieczystej, przyłączenia się kolejnego wierzyciela do toczącej się egzekucji. Dział ten również może zawierać wpisy roszczeń innych Klientów o wybudowanie i przeniesienie własności lokali. Podstawą do wpisania roszczenia jest każdorazowo wniosek po podpisaniu umowy deweloperskiej (lub wcześniej umowy przedwstępnej) w formie aktu notarialnego. Sprawdź koniecznie czy ujawnione roszczenia i ewentualne wzmianki dotyczące roszczeń nie dotyczą Twego mieszkania. Jeżeli tak się stało, że masz zamiar nabyć mieszkanie, a w dziele III KW figuruje roszczenie lub wzmianka dotyczące Twego mieszkania koniecznie poproś o wykreślenie z KW tego roszczenia.

DZIAŁ IV

Informacje o kredycie hipotecznym

Znajdują się tu szczegółowe informacje o kredycie hipotecznym w tym: kwota, waluta kredytu, data zawarcia umowy kredytowej, bank, który udzielił kredytu a także okres kredytowania. W dziale tym może pojawić się również informacja o wzmiankach, które najczęściej dotyczą wniosku o wpisanie lub wykreślenie hipoteki.

Księga wieczysta to najważniejszy dokument nieruchomości. Sprawdź księgę wieczystą zanim podejmiesz decyzję o zakupie mieszkania lub lokalu. Nigdy nie lekceważ zapisów z księgi wieczystej - może to mieć poważne skutki prawne. Nieruchomość (działka, mieszkanie, lokal, budynek) bez założonej księgi wieczystej może nieść za sobą szereg zagrożeń. Pomożemy Ci znaleźć numer księgi wieczystej każdej nieruchomości. Wystarczy podać adres mieszkania lub lokalu.


Sprawdź nieruchomość: Wrocław księga wieczysta numer WR1K /00******/ 8 - mieszkanie ul Orzechowa
Słowa kluczowe:
Numer księgi wieczystej po adresie
numer elektronicznej księgi wieczystej znajdzksiege
wydział ksiąg wieczystych wpis do ksiegi wieczystej
księga wieczysta po nazwisku wyszukiwarka kw po adresie