Mieszkanie 54 m2 ul. Kolista 97 Bielsko-Biała

Tu powinna wyświetlić się mapka. Jeżeli nie widzisz mapki odśwież stronę (klawisz F5).
Bielsko-Biała przy ul. Kolista 97 - wybrane informacje o mieszkaniu. Poniższy raport ma charakter poglądowy i prezentuje przybliżone informacje o przykładowym mieszkaniu w budynku. W celu uzyskania szczegółowych i aktualnych danych należy zamówić ekspertyzę nieruchomości.Położenie mieszkania


Mieszkanie położone jest przy ulicy Kolista w budynku numer 97.

Gmina: Bielsko-Biała
Powiat: Bielsko-Biała
Województwo: śląskie
Adres mieszkania: ul. Kolista 97, Bielsko-Biała
Budynek: Mieszkanie połozone jest w budynku wielorodzinnymInformacje o stanie prawnym nieruchomości


Stan prawny mieszkania na ul. Kolista 97 w Bielsku-Białej jest uregulowany. Oznacza to, że prawa do tego mieszkania określone są w dokumencie o nazwie księga wieczysta. To właśnie księgi wieczyste prowadzone są dla potrzeb ustalenia stanu prawnego nieruchomości (art.1 ust.1 ustawy o księgach wieczystych i hipotece). Informacje o aktualnym stanie prawnym nieruchomości zawarte są w księgach wieczystych lub w przypadku ich braku braku - w zbiorach dokumentów.

Przez nieruchomość o nieuregulowanym stanie prawnym rozumie się nieruchomość, dla której ze względu na brak księgi wieczystej, zbioru dokumentów albo innych dokumentów nie można ustalić osób, którym przysługują do niej prawa rzeczowe. Za brak uregulowanego stanu prawnego można również uznać niezgodność pomiędzy stanem prawnym ujawnionym w KW a faktycznym stanem prawnym. Regulacja stanu prawnego nieruchomości sprowadza się do wykazania aktualnego stanu prawnego dotyczącego danej nieruchomości.
Nieuregulowany stan prawny nieruchomości to nic innego jak niezgodność zapisów w księdze ze stanem faktycznym. Może być też tak, że księga zaginęła lub została częściowo lub całkowicie zniszczona.Numer księgi wieczystej


Przedmiotowe mieszkanie przy Kolista w Bielsku-Białej ma założoną księgę wieczystą. Księga wieczysta dla tego mieszkania została założona dnia 18-01-1985. Księgę wieczystą prowadzi Sąd Rejonowy w Bielsku-Białej, VII Wydział Ksiąg Wieczystych ( 22). Mieszkanie te zostało wyodrębnione z budynku jako inna nieruchomość. Oznacza to, że jest to prawnie niezależny przedmiot. Dla tego mieszkania została założona i jest prowadzona oddzielna niż dla budynku księga wieczysta.
Numer księgi wieczystej mieszkania na ul. Kolista 97 w Bielsku-Białej to BB1B / 00******/ 7*.
*Po złożeniu zawiówienia na ustalenie numeru księgi wieczystej otrzymasz pełny numer księgi wieczystej dla tej nieruchomości (bez gwiazdek).


Jak zamówić ustalenie numeru księgi wieczystej?


Ustalimy dla Ciebie księgę wieczystą mieszkania przy ul. Kolista 97. To w księdze wieczystej znajdują się wszystkie informacje dotyczące stanu prawnego nieruchomości. Księgi wieczyste zawierają najważniejsze dane o właścicielu mieszkania, powierzchni, kredycie hipotecznym, roszczeniach i prawach innych osób. W księgach wieczystych przedstawiono imię i nazwisko właściciela i współwłaścicieli. Z ksiąg wieczystych dowiesz się wszystkiego co należy wiedzieć przed zakupem mieszkania. Jeżeli chcesz otrzymać informacje o mieszkaniu przy ul. Kolista 97 , Bielsko-biała lub innym to zamów księgę wieczystą za jedyne 25,99 zł. Wystarczy podać adres nieruchomości.Przeznaczenie i powierzchnia mieszkania


Lokal przy Kolista w Bielsku-Białej przeznaczony jest do celów mieszkalnych. W księdze wieczystej istnieje zapis ze przeznaczeniem tej nieruchomości jest lokal mieszkalny.

Przeznaczenie na cele mieszkalne oznacza, że lokal nie może być wykorzystywany na inne cele niż jako mieszkanie. Według § 3. Rozporządzenia Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie - przez mieszkanie należy rozumieć zespół pomieszczeń mieszkalnych i pomocniczych, mający odrębne wejście, wydzielony stałymi przegrodami budowlanymi, umożliwiający stały pobyt ludzi i prowadzenie samodzielnego gospodarstwa domowego.

Mieszkanie na ul. Kolista 97 posiada powierzchnię 53.74 m2. Jest to stosunkowo duża powierzchnia.
Bielsko-biała to miejsce, gdzie klient poszukuje najczęściej mieszkania o powierzchni od 51 do 60 m2. Takich transakcji jest najwięcej w Bielsku-Białej.


Właściciel mieszkania


Mieszkanie przy ul. Kolista 97 w Bielsku-Białej posiada więcej niż jednego właściciela. Właścicieli możesz sprawdzić w księdze wieczystej w dziale drugim. Po zamówieniu numeru księgi wieczystej lub ekspertyzy otrzymasz pełne informacje o nieruchomości przy ul. Kolista 97 w Bielsku-Białej w tym informacje o właścicielu tego mieszkania.Kredyt hipoteczny


Mieszkanie jest obciążone hipoteką (kredytem hipotecznym). W celu uzyskania szczegółowych informacji o kredycie hipotecznym należy zamówić ustalenie numeru księgi wieczystej lub ekspertyzę nieruchomości przy ul. Kolista 97 w Bielsku-Białej.
Informacje o kredycie hipotecznym znajdują się w dziale IV księgi wieczystej. Dowiesz się z tego działu jaka jest wysokość kredytu hipotecznego i waluta, jaki bank udzielił kredytu, jaki jest okres kredytowania.

Jeżeli szukasz kredytu hipotecznego nasi niezależni specjaliści znajdą najlepszą ofertę dla mieszkania, ktróre chcesz kupić.

Poinformujemy Cię jaki bank udzieli najlepszego kredytu hipotecznego. Jaki bank da najlepsze warunki i zaoferuje najniższe oprocentowanie. Otrzymasz bezpłatną pomoc eksperta w wyborze najtańszej oferty kredytowej.Dowiesz się jaki bank ma najtańszą dla Ciebie ofertę kredytu hipotecznego i jakie są warunki przyznawania kredytu hipotecznego. Nie musisz już samodzielnie studiować ofert banków. Skorzystaj z pomocy specjalisty - niezależnego Doradcy Kredytowego. Pomoc doradcy jest całkowicie darmowa. Doradca obliczy Twoją zdolność kredytową i porówna ratę kredytu we wszystkich bankach, w których możesz otrzymać kredyt hipoteczny. Doradca pomoże Ci również w formalnościach i wypełnianiu dokumentów, a także w uzyskaniu najlepszych warunków w danym banku. Zostaw nam dane kontaktowe, a doradca oddzwoni do Ciebie!Przedmiotowa nieruchomość a otoczenie


Otoczenie jest bardzo istotnym atrybutem nieruchomości i często decyduje o akceptacji danego mieszkania. Na podstawie przeprowadzonej analizy niektóre sąsiedztwo cechuje się wysoką uciążliwością. Niepożądanymi sąsiadami mieszkań są hostele, dyskoteki, puby, całodobowe sklepy monopolowe i restauracje. Część mieszkańców Bielska-Białej nie akceptuje także takiego sąsiedztwa jak szkoły podstawowe, akademiki, przedszkola, kluby fitness i siłownie a nawet banki.
Bez wątpienia trzema najbardziej pożądanymi przez potencjalnych nabywców obiektami w sąsiedztwie kupowanej nieruchomości są: przystanek komunikacji miejskiej (ok. 77% wskazań), tereny zielone, czyli lasy, parki, łąki oraz sklep spożywczy. Wszystkie trzy z wyżej wymienionych podwyższają komfort codziennego życia mieszkańców Bielska-Białej – ułatwiają dojazd do pracy/szkoły, zapewniają miejsce do spacerów oraz kojarzą się ze spokojem i zwiększają wygodę codziennych zakupów (tych drobnych, dla których nie warto jechać do centrum handlowego czy hipermarketu). Powyższe sąsiedztwo jest preferowane przez klientów w każdej fazie cyklu życia. Dla klientów posiadających dzieci w odpowiednim wieku bardzo duże znaczenie miały ponadto bliskość przedszkola, szkoły podstawowej, przychodni oraz apteki – czyli obiektów, bez których ciężko wyobrazić sobie bieżące funkcjonowanie rodziny z dzieckiem.

Sąsiedztwo mieszkania przy ul. Kolista 97


Do najbliższego otoczenia mieszkania przy Kolista 97 należy:

abc - 277 m (ul. Gościnna 45) ,
Delikatesy Centrum - 496 m (ul. Karpacka 194A) ,
abc - 646 m (ul. Karpacka 183)


Preferencje mieszkańców Bielska-Białej


Mieszkańcy Bielska-Białej najczęściej szukają mieszkań małych lub średnich o powierzchni między 30-60 m2. Tych transakcji jest najwięcej na rynku mieszkaniowym w Bielsku-Białej. Mieszkania powyżej 78 metrów kwadratowych są relatywnie rzadziej przedmiotem poszukiwań. Poza metrażem mieszkania, mieszkańcy Bielska-Białej zwracają również uwagę na liczbę pokoi w mieszkaniu. Najczęściej poszukiwane są mieszkania 2-pokojowe oraz 3-pokojowe.
Nabywcy z Bielska-Białej za niezbędne elementy mieszkań uznają piwnice i drzwi antywłamaniowe. Coraz częściej klienci z Bielska-Białej szukają wind i udogodnień dla osób niepełnosprawnych. Dziwić może niskie zainteresowanie parkingami podziemnymi. Być może jest to związane z wciąż wysoką ceną początkową oraz dalszymi opłatami.
Najważniejszym kryterium selekcji podczas poszukiwania mieszkania pozostaje cena – mieszkańcy Bielska-Białej kupują po prostu takie mieszkania, na jakie ich stać. Większość potencjalnych nabywców wskazywało ten czynnik jako decydujący przy wyborze lokalu mieszkalnego. Zdolność kredytowa to znaczące ograniczenie przy podejmowaniu decyzji o zakupie mieszkania. Funkcjonalność mieszkania, otoczenie, standard wykończenia, rozkład mieszkania, położenie na piętrze oraz usytuowanie względem stron świata to czynniki, które w najmniejszym stopniu decydują o wyborze mieszkania choć są często wymieniane przez nabywców mieszkań.


Ceny mieszkań
           przy ul. Kolista 97 w Bielsku-Białej oraz okolicyPo przeanalizowaniu aktualnych ofert mieszkań w okolicy przedmiotowego mieszkania wynika, że średnia cena ofertowa jednego metra kwadratowego podobnych mieszkań w otoczeniu mieszkania przy ul. Kolista 97 w Bielsku-Białej kształtuje się na poziomie 4 322 zł/ m2. Przy takiej cenie jednostkowej oferta za te mieszkanie powinna wynieść 233 388 zł. Ceny ofertowe są zazwyczaj nieco zawyżone gdyż pozostawiają pole do negocjacji. Statystycznie cena ofertowa jest o 4% - 9% wyższa od ostatecznej ceny transakcyjnej. Wskaźnik ten różni się w zależności od powierzchni mieszkania i lokalizacji oraz miasta.
Sugerowana cena transakcyjna mieszkania w budynku przy ul. Kolista 97 w Bielsku-Białej o powierzchnii 53.74 m2 wynieść powinna 217 051 zł dając jednostkową cenę metra kwadratowego na poziomie 3 738 zł/ m2.

Nie posiadamy informacji aby jakieś mieszkanie w tym budynku było na sprzedaż lub wynajem. Jeżeli jesteś zinteresowany sprzedażą, wynajmem lub kupnem mieszkania w tym budynku napisz do nas a dodamy darmowe ogłoszenie.Zestawienie najważniejszych danych
          o mieszkaniu przy ul. Kolista 97, Bielsko-Biała


Gmina: Bielsko-biała
Województwo: śląskie
Powiat: Bielsko-Biała
Przeznaczenie: mieszkanie
Adres mieszkania:

ul. Kolista 97 , Bielsko-biała

Informacje o budynku: Mieszkanie połozone jest w budynku wielorodzinnym
Powierzchnia przykładowego mieszkania w budynku: 53.74 m2
Średnia cena ofertowa jednego metra kwadratowego mieszkań w sąsiedztwie 4 322 zł/ m2
Sugerowana cena ofertowa mieszkania
Statystycznie cena ofertowa jest o 4% - 9% wyższa od ceny transakcyjnej
233 388 zł
Sugerowana cena transakcyjna 217 051 zł ( 3 738 zł/ m2 )

Właściciel mieszkania:

Właścicielem mieszkania jest osoba fizyczna
Dowiedz się kto jest właścicielem nieruchomości
Czy istnieją współwłaściciele: Mieszkanie posiada więcej niż jednego właściciela
Jest to wspólność ustawowa majątkowa małżeńska
Właścicieli możesz sprawdzić w księdze wieczystej
Odrębność lokali w budynku: Mieszkanie jest odrębną nieruchomością (posiada inną księgę wieczystą niż budynek)
Data założenia księgi wieczystej: 18-01-1985
Czy mieszkanie posiada udział w gruncie: Lokal posiada udziały w działce, na której jest położony
Czy istnieją roszczenia, ograniczenia lub prawa osób trzecich: Brak wpisów w dziale III księgi wieczystej
Kredyt hipoteczny: Nieruchomość jest obciążona hipoteką

Kod wydziału sądu rejonowego:

BB1B
Numer księgi wieczystej
BB1B / 00******/ 7
Po złożeniu zamówienia otrzymasz numer księgi wieczystej mieszkania lub innej nieruchomosci

Sąd prowadzący księgę wieczystą

Sąd Rejonowy w Bielsku-Białej
22
43-300 Bielsko-Biała
VII Wydział Ksiąg Wieczystych

Aktualność danych:

Uwaga!
Powyższe dane mogą być nieaktualne. Aby sprawdzić aktualne dane ustal numer księgi wieczystej

Najbliższe sąsiedztwo:

abc - 277 m
Delikatesy Centrum - 496 m
abc - 646 m
Wykres
  Inne mieszkania i lokale w Bielsku-Białej


Olszówka 12, 61.2 m2
Mieszkanie ul. Olszówka 12 / 9, Bielsko-Biała
Księga wieczysta numer BB1B / 00*****1 / 6
Armii Wojska Polskiego 5, 63.3 m2
Mieszkanie ul. Armii Wojska Polskiego 5 / 6, Bielsko-Biała
Księga wieczysta numer BB1B / 00*****1 / 5
Wapienicka 7, 55.3 m2
Mieszkanie ul. Wapienicka 7 / 82, Bielsko-Biała
Księga wieczysta numer BB1B / 00*****3 / 0
Lipnicka 15, 92 m2
Mieszkanie ul. Lipnicka 15 / 7, Bielsko-Biała
Księga wieczysta numer BB1B / 00*****7 / 5
Jutrzenki 3, 43.8 m2
Mieszkanie ul. Jutrzenki 3 / 65, Bielsko-Biała
Księga wieczysta numer BB1B / 00*****0 / 6
Spółdzielców 18, 46.2 m2
Mieszkanie ul. Spółdzielców 18 / 20, Bielsko-Biała
Księga wieczysta numer BB1B / 00*****8 / 4
Akademii Umiejętności 68, 49.6 m2
Mieszkanie ul. Akademii Umiejętności 68 / 3, Bielsko-Biała
Księga wieczysta numer BB1B / 00*****0 / 9
Reja 21, 46.1 m2
Mieszkanie ul. Reja 21 / 57, Bielsko-Biała
Księga wieczysta numer BB1B / 00*****2 / 6
Skoczowska 4, 57.6 m2
Mieszkanie ul. Skoczowska 4 / 27, Bielsko-Biała
Księga wieczysta numer BB1B / 00*****2 / 2
Drzymały 5, 62.1 m2
Mieszkanie ul. Drzymały 5 / 1, Bielsko-Biała
Księga wieczysta numer BB1B / 00*****0 / 1
Jutrzenki 7, 46.6 m2
Mieszkanie ul. Jutrzenki 7 / 4, Bielsko-Biała
Księga wieczysta numer BB1B / 00*****4 / 1
Goleszowska 16, 43.7 m2
Mieszkanie ul. Goleszowska 16 / 9, Bielsko-Biała
Księga wieczysta numer BB1B / 00*****1 / 7
Energetyków 2, 72.6 m2
Mieszkanie ul. Energetyków 2 / 18, Bielsko-Biała
Księga wieczysta numer BB1B / 00*****1 / 9
Starobielska 3, 43.3 m2
Mieszkanie ul. Starobielska 3 / 65, Bielsko-Biała
Księga wieczysta numer BB1B / 00*****6 / 9
Sternicza 10, 46.2 m2
Mieszkanie ul. Sternicza 10 / 58, Bielsko-Biała
Księga wieczysta numer BB1B / 00*****0 / 3
Jutrzenki 26, 42.9 m2
Mieszkanie ul. Jutrzenki 26 / 7, Bielsko-Biała
Księga wieczysta numer BB1B / 00*****2 / 4


Zobacz wszystkie mieszkania Bielsko-Biała

Posiadamy informacje o mieszkaniach oraz lokalach użytkowych w tych budynkach przy Kolista w Bielsku-Białej:

Kolista 105O
Kolista 105I
Kolista 41
Kolista 38
Kolista 94
Kolista 105F
Kolista 105J
Kolista 46
Kolista 105L
Kolista 105K
Kolista 122
Kolista 71
Kolista 105M
Kolista 105N
Kolista 105E
Kolista 105H
Kolista 49
Kolista 42
Kolista 126
Kolista 67
Kolista 4
Kolista 56
Kolista 66
Kolista 83
Kolista 92A
Kolista 107
Kolista 107A
Kolista 6
Kolista 83A
Kolista 97
Kolista 105G


  Budowa ksiąg wieczystych

Księga wieczysta składa się z okładki i czterech działów. Okładka zawiera podstawowe informacje o księdze wieczytej. Jej numer, nazwę i adres sądu prowadzącego daną księgę wieczystą, datę założenia. Odpowiednio do różnorodności praw, które mogą zostać ujawnione w księdze wieczystej, ustalona dla niej została ściśle określona struktura, na którą składają się cztery działy podzielone na łamy. Zawiera ona działy, z których:

Poniższa tabelka nie jest oryginałem księgi wieczystej nieruchomości przy ul. Kolista 97 w Bielsku-Białej lecz jedynie jej przybliżoną imitacją. Prezentowane wpisy służą jedynie do celów poglądowych i edukacyjnych. Poniższa prezentacja ma za zadanie ułatwienie zrozumienia budowy księgi wieczystej i przedstawienie danych w niej zawartych. W celu uzyskania wglądu do oryginalnej i aktualnej księgi wieczystej przedmiotowej nieruchomości należy zamówić ustalenie numeru księgi wieczystej lub ekspertyzę nieruchomości. Jeżeli numer KW jest znany wglądu można dokonać poprzez przeglądarkę ksiąg wieczystych.

OKŁADKA

Rubryka 0.1 - Informacje podstawowe
-
Numer i nazwa pola Treść pola
1. Numer księgi BB1B / 0000**** / 7
2. Oznaczenie wydziału ---
A: nazwa sądu SĄD REJONOWY W BIELSKU-BIAŁEJ
B: siedziba sądu BIELSKO-BIAŁA
C: kod wydziału BB1B
D: numer wydziału VII
E: nazwa wydziału WYDZIAŁ KSIĄG WIECZYSTYCH
-
Numer i nazwa pola Indeks zmiany Treść pola
3. Typ księgi --- ---
-
-
Rubryka 0.2 - Dane o założeniu księgi wieczystej
-
Numer i nazwa pola Indeks zmiany Treść pola
1. Stan w czasie założenia --- ZAŁOŻENIE KSIĘGI WIECZYSTEJ DLA NIERUCHOMOŚCI, DLA KTÓREJ NIE BYŁA PROWADZONA KSIĘGA WIECZYSTA
2. Chwila zapisania księgi --- ---
3. Chwila ujawnienia księgi --- ---
4. Data założenia dotychczasowej księgi wieczystej --- 18-01-1985
Rubryka 0.3 - Dane o zamknięciu księgi wieczystej
-
Numer i nazwa pola Indeks zmiany Treść pola
1. Chwila zamknięcia księgi --- ---
2. Podstawa zamknięcia księgi --- ---
Rubryka 0.4 - Podstawa zmiany
Brak wpisu

WNIOSKI I PODSTAWY WPISÓW W KSIĘDZE WIECZYSTEJ
Nr Zestawienie rubryk - podstaw wpisów
Brak wpisu


Dział pierwszy.

W pierwszym dziale podane jest oznaczenie nieruchomości lub prawa spółdzielczego oraz wpisy praw związanych z wiecznością. Część pierwsza oznaczana jest jako dział I-O w której wpisuje się dane, służące oznaczeniu nieruchomości jak: położenie, powierzchnia, sposób korzystania.

Poniższa tabelka nie jest oryginałem księgi wieczystej nieruchomości przy ul. Kolista 97 w Bielsku-Białej lecz jedynie jej przybliżoną imitacją. Prezentowane wpisy służą jedynie do celów poglądowych i edukacyjnych. Poniższa prezentacja ma za zadanie ułatwienie zrozumienia budowy księgi wieczystej i przedstawienie danych w niej zawartych. W celu uzyskania wglądu do oryginalnej i aktualnej księgi wieczystej przedmiotowej nieruchomości należy zamówić ustalenie numeru księgi wieczystej lub ekspertyzę nieruchomości. Jeżeli numer KW jest znany wglądu można dokonać poprzez przeglądarkę ksiąg wieczystych.

DZIAŁ I-O

Rubryka 1.1 - Wzmianki w dziale I-O

Rubryka 1.2 - Numer nieruchomości
-
Numer i nazwa pola Indeks Treść pola
Wpisu ---
1. Numer bieżący nieruchomości 1, 3, 4 1

Rubryka 1.3 - Położenie
-
Lp. Numer i nazwa pola Indeks Treść pola
Wpisu ---
1. 1. Numer porządkowy 1, 3, 4 1
2. Województwo 1, 3, 4 ŚLĄSKIE
3. Powiat --- BIELSKO-BIAŁA
4. Gmina 1, 3, 4 BIELSKO-BIAŁA
5. Miejscowość 1, 3, 4 BIELSKO-BIAŁA
6. Dzielnica --- ---
Rubryka 1.4 - Oznaczenie
-
Podrubryka 1.4.1 - Działka ewidencyjna
Brak wpisu

Podrubryka 1.4.2 - Budynek
Brak wpisu

Podrubryka 1.4.3 - Urządzenie
Brak wpisu

Podrubryka 1.4.4 - Lokal
-
Lp. Numer i nazwa pola Indeks Treść pola
Wpisu ---
1. 1. Identyfikator lokalu --- ---
2. Ulica 1, 3, 4 KOLISTA
3. Numer budynku 1, 3, 4 97
4. Numer lokalu 1, 3, 4 **
5. Przeznaczenie lokalu 1, 3, 4 LOKAL MIESZKALNY
6. Opis lokalu 1. A: rodzaj izby 1, 3, 4 POKÓJ
B: liczba izb 1, 3, 4 *
2. A: rodzaj izby 1, 3, 4 KUCHNIA
B: liczba izb 1, 3, 4 1
3. A: rodzaj izby 1, 3, 4 ŁAZIENKA
B: liczba izb 1, 3, 4 1
4. A: rodzaj izby 1, 3, 4 WC
B: liczba izb 1, 3, 4 1
5. A: rodzaj izby 1, 3, 4 PRZEDPOKÓJ
B: liczba izb 1, 3, 4 1
7. Opis pomieszczeń przynależnych 1. A: rodzaj pomieszczenia 1, 3, 4 PIWNICA
B: liczba pomieszczeń 1, 3, 4 1
8. Kondygnacja 1, 3, 4 2
9. Przyłączenie - numer księgi wieczystej Numer księgi 1. 1, 3, 4 ---
10. Nieruchomość zabudowana budynkiem 1. A: numer księgi wieczystej --- ---
B: numer obrębu ewidencyjnego --- ---
C: numer działki ewidencyjnej --- ---
11. Odrębność 1, 3, 4 TAK

Rubryka 1.5 - Obszar
-
Numer i nazwa pola Indeks Treść pola
Wpisu ---
1. Obszar 1 53.74

Rubryka 1.6 - Zgodność z danymi ewidencji gruntów i budynków
Brak wpisu

Rubryka 1.7 - Podstawa oznaczenia (sprostowania)
Informacje znajdują się w zestawieniu rubryk podstaw wpisów umieszczonym na końcu treści księgi

Rubryka 1.8 - Dane o wniosku i chwili wpisu
Informacje znajdują się w zestawieniu rubryk danych o wnioskach i chwil wpisów umieszczonym na końcu treści księgi

Rubryka 1.9 - Komentarz
Brak wpisu

WNIOSKI I PODSTAWY WPISÓW W KSIĘDZE WIECZYSTEJ
Nr Zestawienie rubryk - podstaw wpisów
-
1 Dane o wniosku ----
Rubryka - Podstawa oznaczenia (sprostowania)
Lp. Numer i nazwa pola Indeks podst. Treść pola
Wpisu Wykr. ---
1. 1. Podstawa oznaczenia (sprostowania) --- --- ---
2. Data sporządzenia 2005-04-28
3. Nazwa organu ---
4. Siedziba organu ---
Położenie dokumentu
1. Położenie dokumentu 5. Numer karty akt --- --- 1-3
6. Numer księgi / /
-
3 Dane o wniosku ---
Rubryka - Podstawa oznaczenia (sprostowania)
Lp. Numer i nazwa pola Indeks podst. Treść pola
Wpisu Wykr. ---
1. 1. Podstawa oznaczenia (sprostowania) --- --- WYPIS Z REJESTRU GRUNTÓW
2. Data sporządzenia ---
3. Nazwa organu ---
4. Siedziba organu ---
Położenie dokumentu
1. Położenie dokumentu 5. Numer karty akt --- --- 6-7
6. Numer księgi / /
-

Nr Zestawienie rubryk - danych o wnioskach i chwil wpisów
-
1. Podrubryka - Dane o wniosku
Numer i nazwa pola Wpisu Treść pola Kod żąd.
1. Chwila wpływu --- ---
2. Rodzaj dziennika DZ. KW.
3. Numer dziennika --- WLZKW
4. Czy z urzędu NIE
Położenie wniosku 5. Numer karty akt 1-3
6. Numer księgi / /
Podrubryka - Chwila wpisu
1. Chwila wpisu --- ---
Wpisujący Imię ---
Nazwisko ---
Stanowisko REF

Część druga oznaczana jest jako dział I-Sp – w której ujawnia się prawa związane z własnością nieruchomości, a więc takie prawa, które przysługują osobie będącej każdorazowym właścicielem nieruchomości. Prawami związanym z własnością nieruchomości są: udział w nieruchomości wspólnej, służebność gruntowa. W KW, która prowadzona jest nie dla własności ale dla prawa spółdzielczego w dziale tym określa się rodzaj tego prawa wraz określeniem właściwej spółdzielni mieszkaniowej. W przypadku, gdy nieruchomość gruntowa oddana została w użytkowanie wieczyste, wskazuje się termin zakończenia użytkowania wieczystego oraz sposób korzystania z nieruchomości. W dziale tym wskazuje się, że z użytkowaniem wieczystym związana jest własność budynków lub innych urządzeń a także zamieszcza się ich opis. Reasumując z działu I dowiesz się: gdzie nieruchomości jest położona: województwo, powiat, gmina, miejscowość, dzielnica, jak oznaczona jest nieruchomość : nr działki, obręb działki, adres, powierzchnie lokalu, obszar działki, czy działka jest zabudowana czy niezabudowana.

DZIAŁ II
Do działu drugiego wpisuje się właściciela nieruchomości i użytkownika wieczystego. II dział – informacje dotyczące właściciela (imię, nazwisko, imiona rodziców, PESEL, osoby prawne, instytucje – REGON), podstawy nabycia (umowa, repertorium, jaki notariusz), data wpływu wniosku, data dokonania wpisu. Jeżeli w dziale tym pojawia się wzmianka konieczne jest sprawdzenie czy złożony w Sądzie wniosek nie dotyczy zmiany właściciela gruntu.

DZIAŁ III
Dział trzeci obrazuje ciężary i ograniczenia dotyczące nieruchomości. III dział – wszystkie obciążenia nieruchomości ujawnione łącznie z podstawami, czyli dokumentami Czyli wpisuje się tutaj ograniczone prawa rzeczowe, takie jak służebności gruntowe lub osobiste, oraz użytkowanie, a także prawa i roszczenia osobiste, takie jak wzmianki o umowach przedwstępnych, prawu pierwokupu lub odkupu, najem, dzierżawę. Dział ten również może zawierać wpisy roszczeń innych Klientów o wybudowanie i przeniesienie własności lokali. Podstawą do wpisania roszczenia jest każdorazowo wniosek po podpisaniu umowy deweloperskiej (lub wcześniej umowy przedwstępnej) w formie aktu notarialnego. Sprawdź koniecznie czy ujawnione roszczenia i ewentualne wzmianki dotyczące roszczeń nie dotyczą Twego mieszkania. Jeżeli tak się stało, że masz zamiar nabyć mieszkanie, a w dziele III KW figuruje roszczenie lub wzmianka dotyczące Twego mieszkania koniecznie poproś o wykreślenie z KW tego roszczenia.

DZIAŁ IV

Dział czwarty zawiera wpisy hipoteczne. IV dział – hipoteka i roszczenia z nią związane. Znajdują się tu szczegółowe informacje o kredycie hipotecznym w tym: kwota, waluta kredytu, data zawarcia umowy kredytowej, bank, który udzielił kredytu a także okres kredytowania. W dziale tym może pojawić się również informacja o wzmiankach, które najczęściej dotyczą wniosku o wpisanie lub wykreślenie hipoteki.

Księga wieczysta to najważniejszy dokument nieruchomości. Sprawdź księgę wieczystą zanim podejmiesz decyzję o zakupie mieszkania lub lokalu. Nigdy nie lekceważ zapisów z księgi wieczystej - może to mieć poważne skutki prawne. Nieruchomość (działka, mieszkanie, lokal, budynek) bez założonej księgi wieczystej może nieść za sobą szereg zagrożeń. Pomożemy Ci znaleźć numer księgi wieczystej każdej nieruchomości. Wystarczy podać adres mieszkania lub lokalu.


Sprawdź nieruchomość: Bielsko-Biała księga wieczysta numer BB1B /00******/ 7 - mieszkanie ul Kolista
Słowa kluczowe:
numer kw po numerze działki
operaty szacynkowe
wypis z ksiegi wieczystej Numer księgi wieczystej po nazwisku
Umeblowane mieszkania