Mieszkanie 36 mkw ul. Nowowiejska 1 Wrocław

Mieszkanie przy ul. Nowowiejska 1, Wrocław. Poniższy raport ma charakter poglądowy i prezentuje przybliżone informacje o przykładowym mieszkaniu w budynku. W celu uzyskania szczegółowych i aktualnych danych należy zamówić ekspertyzę nieruchomości.Położenie mieszkania


Mieszkanie położone jest przy ulicy Nowowiejska w budynku numer 1.

Gmina: Wrocław
Powiat: Wrocław
Województwo: dolnośląskie
Adres mieszkania: ul. Nowowiejska 1, Wrocław

Budynek: Mieszkanie połozone jest w budynku wielorodzinnymInformacje o stanie prawnym nieruchomości


Stan prawny mieszkania na ul. Nowowiejska 1 w Wrocławiu jest uregulowany. Oznacza to, że prawa do tego mieszkania określone są w dokumencie o nazwie księga wieczysta. To właśnie księgi wieczyste prowadzone są dla potrzeb ustalenia stanu prawnego nieruchomości (art.1 ust.1 ustawy o księgach wieczystych i hipotece). Informacje o aktualnym stanie prawnym nieruchomości zawarte są w księgach wieczystych lub w przypadku ich braku braku - w zbiorach dokumentów.

Przez nieruchomość o nieuregulowanym stanie prawnym rozumie się nieruchomość, dla której ze względu na brak księgi wieczystej, zbioru dokumentów albo innych dokumentów nie można ustalić osób, którym przysługują do niej prawa rzeczowe. Za brak uregulowanego stanu prawnego można również uznać niezgodność pomiędzy stanem prawnym ujawnionym w KW a faktycznym stanem prawnym. Regulacja stanu prawnego nieruchomości sprowadza się do wykazania aktualnego stanu prawnego dotyczącego danej nieruchomości.
Nieuregulowany stan prawny nieruchomości to nic innego jak niezgodność zapisów w księdze ze stanem faktycznym. Może być też tak, że księga zaginęła lub została częściowo lub całkowicie zniszczona.Numer księgi wieczystej


Przedmiotowe mieszkanie przy Nowowiejska w Wrocławiu ma założoną księgę wieczystą. Księgę wieczystą prowadzi Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Krzyków we Wrocławiu, IV Wydział Ksiąg Wieczystych (Podwale 30). Mieszkanie te zostało wyodrębnione z budynku jako inna nieruchomość. Oznacza to, że jest to prawnie niezależny przedmiot. Dla tego mieszkania została założona i jest prowadzona oddzielna niż dla budynku księga wieczysta.
Numer księgi wieczystej mieszkania na ul. Nowowiejska 1 w Wrocławiu to WR1K / 00******/ 5*.
*Po złożeniu zawiówienia na ustalenie numeru księgi wieczystej otrzymasz pełny numer księgi wieczystej dla tej nieruchomości (bez gwiazdek).


Jak zamówić ustalenie numeru księgi wieczystej?


Ustalimy dla Ciebie księgę wieczystą mieszkania przy ul. Nowowiejska 1. To w księdze wieczystej znajdują się wszystkie informacje dotyczące stanu prawnego nieruchomości. Księgi wieczyste zawierają najważniejsze dane o właścicielu mieszkania, powierzchni, kredycie hipotecznym, roszczeniach i prawach innych osób. W księgach wieczystych przedstawiono imię i nazwisko właściciela i współwłaścicieli. Z ksiąg wieczystych dowiesz się wszystkiego co należy wiedzieć przed zakupem mieszkania. Jeżeli chcesz otrzymać informacje o mieszkaniu przy ul. Nowowiejska 1 , Wrocław lub innym to zamów księgę wieczystą za jedyne 25,99 zł. Wystarczy podać adres nieruchomości.Przeznaczenie i powierzchnia mieszkania


Lokal przy Nowowiejska w Wrocławiu przeznaczony jest do celów mieszkalnych. W księdze wieczystej istnieje zapis ze przeznaczeniem tej nieruchomości jest lokal mieszkalny.

Przeznaczenie na cele mieszkalne oznacza, że lokal nie może być wykorzystywany na inne cele niż jako mieszkanie. Według § 3. Rozporządzenia Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie - przez mieszkanie należy rozumieć zespół pomieszczeń mieszkalnych i pomocniczych, mający odrębne wejście, wydzielony stałymi przegrodami budowlanymi, umożliwiający stały pobyt ludzi i prowadzenie samodzielnego gospodarstwa domowego.

Mieszkanie na ul. Nowowiejska 1 posiada powierzchnię 35.88 m2. Jest to powierzchnia najczęściej poszukiwana na rynku. Badania na rynku mieszkaniowym wskazują, że zdecydowana większość popytu koncentruje się wokół mieszkań określanych mianem małych lub średnich, co oznacza metraż między 30 a 60 m2. Zarówno na rynku pierwotnym, jak i wtórnym rośnie popyt na małe i średnie mieszkania.


Właściciel mieszkania


Mieszkanie przy ul. Nowowiejska 1 w Wrocławiu posiada więcej niż jednego właściciela. Właścicieli możesz sprawdzić w księdze wieczystej w dziale drugim. Po zamówieniu numeru księgi wieczystej lub ekspertyzy otrzymasz pełne informacje o nieruchomości przy ul. Nowowiejska 1 w Wrocławiu w tym informacje o właścicielu tego mieszkania.Kredyt hipoteczny


Mieszkanie nie ma kredytu hipotecznego. Informacje mogą być nieaktualne. W celu uzyskania pełnej informacji o mieszkaniu przy ul. Nowowiejska 1 w Wrocławiu należy zamówić numer księgi wieczystej lub ekspertyzę.
Jeżeli szukasz kredytu hipotecznego nasi niezależni specjaliści znajdą najlepszą ofertę dla mieszkania, ktróre chcesz kupić.

Poinformujemy Cię jaki bank udzieli najlepszego kredytu hipotecznego. Jaki bank da najlepsze warunki i zaoferuje najniższe oprocentowanie. Otrzymasz bezpłatną pomoc eksperta w wyborze najtańszej oferty kredytowej.Dowiesz się jaki bank ma najtańszą dla Ciebie ofertę kredytu hipotecznego i jakie są warunki przyznawania kredytu hipotecznego. Nie musisz już samodzielnie studiować ofert banków. Skorzystaj z pomocy specjalisty - niezależnego Doradcy Kredytowego. Pomoc doradcy jest całkowicie darmowa. Doradca obliczy Twoją zdolność kredytową i porówna ratę kredytu we wszystkich bankach, w których możesz otrzymać kredyt hipoteczny. Doradca pomoże Ci również w formalnościach i wypełnianiu dokumentów, a także w uzyskaniu najlepszych warunków w danym banku. Zostaw nam dane kontaktowe, a doradca oddzwoni do Ciebie!Przedmiotowa nieruchomość a otoczenie


Otoczenie jest bardzo istotnym atrybutem nieruchomości i często decyduje o akceptacji danego mieszkania. Na podstawie przeprowadzonej analizy niektóre sąsiedztwo cechuje się wysoką uciążliwością. Niepożądanymi sąsiadami mieszkań są hostele, dyskoteki, puby, całodobowe sklepy monopolowe i restauracje. Część mieszkańców Wrocławia nie akceptuje także takiego sąsiedztwa jak szkoły podstawowe, akademiki, przedszkola, kluby fitness i siłownie a nawet banki.
Bez wątpienia trzema najbardziej pożądanymi przez potencjalnych nabywców obiektami w sąsiedztwie kupowanej nieruchomości są: przystanek komunikacji miejskiej (ok. 77% wskazań), tereny zielone, czyli lasy, parki, łąki oraz sklep spożywczy. Wszystkie trzy z wyżej wymienionych podwyższają komfort codziennego życia mieszkańców Wrocławia – ułatwiają dojazd do pracy/szkoły, zapewniają miejsce do spacerów oraz kojarzą się ze spokojem i zwiększają wygodę codziennych zakupów (tych drobnych, dla których nie warto jechać do centrum handlowego czy hipermarketu). Powyższe sąsiedztwo jest preferowane przez klientów w każdej fazie cyklu życia. Dla klientów posiadających dzieci w odpowiednim wieku bardzo duże znaczenie miały ponadto bliskość przedszkola, szkoły podstawowej, przychodni oraz apteki – czyli obiektów, bez których ciężko wyobrazić sobie bieżące funkcjonowanie rodziny z dzieckiem.

Sąsiedztwo mieszkania przy ul. Nowowiejska 1


Do najbliższego otoczenia mieszkania przy Nowowiejska 1 należy:

Plus GSM - 24 m (ul. Nowowiejska 7) ,
T-Mobile - 224 m (ul. Jedności Narodowej 106) ,
Poczta Polska - 281 m (ul. Namysłowska 8) ,
Dino - 349 m (ul. Barlickiego 32) ,
Orange - 352 m (ul. Nowowiejska 39) ,
Poczta Polska - 375 m (ul. Nowowiejska 48) ,
Allianz Medica - 387 m (ul. Kluczborska 37) ,
Allianz Medica - 391 m (ul. Daszyńskiego 27) ,
PC Link - 429 m (ul. Jedności Narodowej 181) ,
INVEST-BANK - 477 m (ul. Jedności Narodowej 75) ,
Poczta Polska - 494 m (ul. Jedności Narodowej 185) ,
Lukas Bank - 526 m (ul. Jedności Narodowej 71) ,
Nordea Bank - 650 m (ul. Jedności Narodowej 51/53) ,
Alfa Star - 691 m (ul. Prusa 1) ,
Nokia - 702 m (ul. Mosbacha 8) ,
Bank Zachodni WBK - 702 m (ul. Jedności Narodowej 67) ,
mBank - 710 m (ul. Damrota 33) ,
Bank Pekao - 718 m (ul. Jedności Narodowej 203) ,
Bank Pekao - 730 m (ul. Sienkiewicza 8) ,
Renault - 736 m (ul. Sienkiewicza 10) ,
Poczta Polska - 737 m (ul. Jedności Narodowej 47) ,
Bank Zachodni WBK - 763 m (ul. Drobnera 38) ,
Alsen - 777 m (ul. Drobnera 34) ,
Telepizza - 777 m (ul. Drobnera 32) ,
Dr. Belter - 777 m (ul. Drobnera 32) ,
Plus GSM - 777 m (ul. Drobnera 34) ,
Poczta Polska - 782 m (ul. Bolesława Chrobrego 39) ,
BPH - 785 m (ul. Sienkiewicza 2) ,
GE Money Bank - 785 m (ul. Sienkiewicza 2)


Preferencje mieszkańców Wrocławia


Mieszkańcy Wrocławia najczęściej szukają mieszkań małych lub średnich o powierzchni między 30-60 m2. Tych transakcji jest najwięcej na rynku mieszkaniowym w Wrocławiu. Mieszkania powyżej 78 metrów kwadratowych są relatywnie rzadziej przedmiotem poszukiwań. Poza metrażem mieszkania, mieszkańcy Wrocławia zwracają również uwagę na liczbę pokoi w mieszkaniu. Najczęściej poszukiwane są mieszkania 2-pokojowe oraz 3-pokojowe.
Nabywcy z Wrocławia za niezbędne elementy mieszkań uznają piwnice i drzwi antywłamaniowe. Coraz częściej klienci z Wrocławia szukają wind i udogodnień dla osób niepełnosprawnych. Dziwić może niskie zainteresowanie parkingami podziemnymi. Być może jest to związane z wciąż wysoką ceną początkową oraz dalszymi opłatami.
Najważniejszym kryterium selekcji podczas poszukiwania mieszkania pozostaje cena – mieszkańcy Wrocławia kupują po prostu takie mieszkania, na jakie ich stać. Większość potencjalnych nabywców wskazywało ten czynnik jako decydujący przy wyborze lokalu mieszkalnego. Zdolność kredytowa to znaczące ograniczenie przy podejmowaniu decyzji o zakupie mieszkania. Funkcjonalność mieszkania, otoczenie, standard wykończenia, rozkład mieszkania, położenie na piętrze oraz usytuowanie względem stron świata to czynniki, które w najmniejszym stopniu decydują o wyborze mieszkania choć są często wymieniane przez nabywców mieszkań.


Ceny mieszkań
           przy ul. Nowowiejska 1 w Wrocławiu oraz okolicyPo przeanalizowaniu aktualnych ofert mieszkań w okolicy przedmiotowego mieszkania wynika, że średnia cena ofertowa jednego metra kwadratowego podobnych mieszkań w otoczeniu mieszkania przy ul. Nowowiejska 1 w Wrocławiu kształtuje się na poziomie 5 668 zł/ m2. Przy takiej cenie jednostkowej oferta za te mieszkanie powinna wynieść 204 048 zł. Ceny ofertowe są zazwyczaj nieco zawyżone gdyż pozostawiają pole do negocjacji. Statystycznie cena ofertowa jest o 4% - 9% wyższa od ostatecznej ceny transakcyjnej. Wskaźnik ten różni się w zależności od powierzchni mieszkania i lokalizacji oraz miasta.
Sugerowana cena transakcyjna mieszkania w budynku przy ul. Nowowiejska 1 w Wrocławiu o powierzchnii 35.88 m2 wynieść powinna 189 765 zł dając jednostkową cenę metra kwadratowego na poziomie 4 902 zł/ m2.

Nie posiadamy informacji aby jakieś mieszkanie w tym budynku było na sprzedaż lub wynajem. Jeżeli jesteś zinteresowany sprzedażą, wynajmem lub kupnem mieszkania w tym budynku napisz do nas a dodamy darmowe ogłoszenie.Zestawienie najważniejszych danych
          o mieszkaniu przy ul. Nowowiejska 1, Wrocław


Gmina: Wrocław
Województwo: dolnośląskie
Powiat: Wrocław
Przeznaczenie: mieszkanie
Adres mieszkania:

ul. Nowowiejska 1 , Wrocław

Informacje o budynku: Mieszkanie połozone jest w budynku wielorodzinnym
Powierzchnia przykładowego mieszkania w budynku: 35.88 m2
Średnia cena ofertowa jednego metra kwadratowego mieszkań w sąsiedztwie 5 668 zł/ m2
Sugerowana cena ofertowa mieszkania
Statystycznie cena ofertowa jest o 4% - 9% wyższa od ceny transakcyjnej
204 048 zł
Sugerowana cena transakcyjna 189 765 zł ( 4 902 zł/ m2 )

Właściciel mieszkania:

Właścicielem mieszkania jest osoba fizyczna
Dowiedz się kto jest właścicielem nieruchomości
Czy istnieją współwłaściciele: Mieszkanie posiada więcej niż jednego właściciela
Jest to
Właścicieli możesz sprawdzić w księdze wieczystej
Odrębność lokali w budynku: Mieszkanie jest odrębną nieruchomością (posiada inną księgę wieczystą niż budynek)
Data założenia księgi wieczystej: Brak informacji o dacie założenia księgi wieczystej
Czy mieszkanie posiada udział w gruncie: Lokal posiada udziały w działce, na której jest położony
Czy istnieją roszczenia, ograniczenia lub prawa osób trzecich: Brak wpisów w dziale III księgi wieczystej
Kredyt hipoteczny: Nieruchomość nie ma kredytu hipotecznego

Kod wydziału sądu rejonowego:

WR1K
Numer księgi wieczystej
WR1K / 00******/ 5
Po złożeniu zamówienia otrzymasz numer księgi wieczystej mieszkania lub innej nieruchomosci

Sąd prowadzący księgę wieczystą

Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Krzyków we Wrocławiu
Podwale 30
50-040 Wrocław
IV Wydział Ksiąg Wieczystych

Aktualność danych:

Uwaga!
Powyższe dane mogą być nieaktualne. Aby sprawdzić aktualne dane ustal numer księgi wieczystej

Najbliższe sąsiedztwo:

Plus GSM - 24 m
T-Mobile - 224 m
Poczta Polska - 281 m
Dino - 349 m
Orange - 352 m
Poczta Polska - 375 m
Allianz Medica - 387 m
Allianz Medica - 391 m
PC Link - 429 m
INVEST-BANK - 477 m
Poczta Polska - 494 m
Lukas Bank - 526 m
Nordea Bank - 650 m
Alfa Star - 691 m
Nokia - 702 m
Bank Zachodni WBK - 702 m
mBank - 710 m
Bank Pekao - 718 m
Bank Pekao - 730 m
Renault - 736 m
Poczta Polska - 737 m
Bank Zachodni WBK - 763 m
Alsen - 777 m
Telepizza - 777 m
Dr. Belter - 777 m
Plus GSM - 777 m
Poczta Polska - 782 m
BPH - 785 m
GE Money Bank - 785 m
Wykres
  Inne mieszkania i lokale w Wrocławiu


Nowowiejska 92, 57.6 m2
Mieszkanie ul. Nowowiejska 92 / 3, Wrocław
Księga wieczysta numer WR1K / 00*****0 / 0
Karpacka 23A, 16.9 m2
Mieszkanie ul. Karpacka 23A / 0, Wrocław
Księga wieczysta numer WR1K / 00*****2 / 5
Kasztelańska 1, 0 m2
Mieszkanie ul. Kasztelańska 1 / 12, Wrocław
Księga wieczysta numer WR1K / 00*****7 / 7
Litewska 6, 53.1 m2
Mieszkanie ul. Litewska 6 / 81, Wrocław
Księga wieczysta numer WR1K / 00*****0 / 8
Vivaldiego 7, 67 m2
Mieszkanie ul. Vivaldiego 7 / 6, Wrocław
Księga wieczysta numer WR1K / 00*****6 / 8
Nasturcjowa 7, 49.1 m2
Mieszkanie ul. Nasturcjowa 7 / 2, Wrocław
Księga wieczysta numer WR1K / 00*****6 / 5
Wyszyńskiego 29, 49 m2
Mieszkanie ul. Wyszyńskiego 29 / 58, Wrocław
Księga wieczysta numer WR1K / 00*****8 / 1
Promenada 15, 58.5 m2
Mieszkanie ul. Promenada 15 / 33, Wrocław
Księga wieczysta numer WR1K / 00*****4 / 9
Ciepła 15, 31.6 m2
Mieszkanie ul. Ciepła 15 / 31, Wrocław
Księga wieczysta numer WR1K / 00*****3 / 2
Górnickiego 21, 61 m2
Mieszkanie ul. Górnickiego 21 / 10, Wrocław
Księga wieczysta numer WR1K / 00*****7 / 8
Piastów 45, 83.6 m2
Mieszkanie al. Piastów 45 / 1, Wrocław
Księga wieczysta numer WR1K / 00*****2 / 2
Śliczna 45, 36 m2
Mieszkanie ul. Śliczna 45 / 17, Wrocław
Księga wieczysta numer WR1K / 00*****5 / 8
Hłaski 3, 16.5 m2
Mieszkanie ul. Hłaski 3 / 6, Wrocław
Księga wieczysta numer WR1K / 00*****0 / 8
Kiełbaśnicza 7, 67.1 m2
Mieszkanie ul. Kiełbaśnicza 7 / 8, Wrocław
Księga wieczysta numer WR1K / 00*****7 / 9
Kleczkowska 21, 50 m2
Mieszkanie ul. Kleczkowska 21 / 7, Wrocław
Księga wieczysta numer WR1K / 00*****0 / 2
Nowy Świat 34, 26.8 m2
Mieszkanie ul. Nowy Świat 34 / 8, Wrocław
Księga wieczysta numer WR1K / 00*****3 / 8


Zobacz wszystkie mieszkania Wrocław

Posiadamy informacje o mieszkaniach oraz lokalach użytkowych w tych budynkach przy Nowowiejska w Wrocławiu:

Nowowiejska 101
Nowowiejska 102
Nowowiejska 103
Nowowiejska 104
Nowowiejska 105
Nowowiejska 107
Nowowiejska 108
Nowowiejska 109
Nowowiejska 110
Nowowiejska 111
Nowowiejska 113
Nowowiejska 114
Nowowiejska 115
Nowowiejska 116
Nowowiejska 118
Nowowiejska 12
Nowowiejska 125
Nowowiejska 14
Nowowiejska 15
Nowowiejska 16
Nowowiejska 17
Nowowiejska 18
Nowowiejska 19
Nowowiejska 21
Nowowiejska 23
Nowowiejska 24
Nowowiejska 25
Nowowiejska 26
Nowowiejska 27
Nowowiejska 28
Nowowiejska 30
Nowowiejska 32
Nowowiejska 33
Nowowiejska 34
Nowowiejska 34A
Nowowiejska 38
Nowowiejska 40A
Nowowiejska 43
Nowowiejska 45
Nowowiejska 46
Nowowiejska 47
Nowowiejska 50
Nowowiejska 52
Nowowiejska 54
Nowowiejska 60
Nowowiejska 61
Nowowiejska 62
Nowowiejska 63
Nowowiejska 65
Nowowiejska 66
Nowowiejska 67
Nowowiejska 68
Nowowiejska 70
Nowowiejska 71
Nowowiejska 72
Nowowiejska 72A
Nowowiejska 74
Nowowiejska 74A
Nowowiejska 76
Nowowiejska 81
Nowowiejska 82
Nowowiejska 83
Nowowiejska 84
Nowowiejska 85
Nowowiejska 86
Nowowiejska 87
Nowowiejska 88
Nowowiejska 89
Nowowiejska 90
Nowowiejska 91
Nowowiejska 92
Nowowiejska 93
Nowowiejska 94
Nowowiejska 95
Nowowiejska 96
Nowowiejska 97
Nowowiejska 98
Nowowiejska 99
Nowowiejska 104A
Nowowiejska 39/41
Nowowiejska 56/58
Nowowiejska 7
Nowowiejska 1
Nowowiejska 10
Nowowiejska 100
Nowowiejska 112
Nowowiejska 12A
Nowowiejska 2
Nowowiejska 20
Nowowiejska 22
Nowowiejska 3
Nowowiejska 31
Nowowiejska 4
Nowowiejska 40
Nowowiejska 5
Nowowiejska 6
Nowowiejska 64
Nowowiejska 75
Nowowiejska 77
Nowowiejska 79
Nowowiejska 8
Nowowiejska 64-66
Nowowiejska 42-44


  Budowa ksiąg wieczystych

Księga wieczysta składa się z okładki i czterech działów. Okładka zawiera podstawowe informacje o księdze wieczytej. Jej numer, nazwę i adres sądu prowadzącego daną księgę wieczystą, datę założenia. Odpowiednio do różnorodności praw, które mogą zostać ujawnione w księdze wieczystej, ustalona dla niej została ściśle określona struktura, na którą składają się cztery działy podzielone na łamy.

Poniższa tabelka nie jest oryginałem księgi wieczystej nieruchomości przy ul. Nowowiejska 1 w Wrocławiu lecz jedynie jej przybliżoną imitacją. Prezentowane wpisy służą jedynie do celów poglądowych i edukacyjnych. Poniższa prezentacja ma za zadanie ułatwienie zrozumienia budowy księgi wieczystej i przedstawienie danych w niej zawartych. W celu uzyskania wglądu do oryginalnej i aktualnej księgi wieczystej przedmiotowej nieruchomości należy zamówić ustalenie numeru księgi wieczystej lub ekspertyzę nieruchomości. Jeżeli numer KW jest znany wglądu można dokonać poprzez przeglądarkę ksiąg wieczystych.

OKŁADKA

Rubryka 0.1 - Informacje podstawowe
-
Numer i nazwa pola Treść pola
1. Numer księgi WR1K / 0000**** / 5
2. Oznaczenie wydziału ---
A: nazwa sądu SĄD REJONOWY DLA WROCŁAWIA-KRZYKÓW WE WROCŁAWIU
B: siedziba sądu WROCŁAW
C: kod wydziału WR1K
D: numer wydziału IV
E: nazwa wydziału WYDZIAŁ KSIĄG WIECZYSTYCH
-
Numer i nazwa pola Indeks zmiany Treść pola
3. Typ księgi --- ---
-
-
Rubryka 0.2 - Dane o założeniu księgi wieczystej
-
Numer i nazwa pola Indeks zmiany Treść pola
1. Stan w czasie założenia --- ZAŁOŻENIE KSIĘGI WIECZYSTEJ DLA NIERUCHOMOŚCI, DLA KTÓREJ NIE BYŁA PROWADZONA KSIĘGA WIECZYSTA
2. Chwila zapisania księgi --- ---
3. Chwila ujawnienia księgi --- ---
4. Data założenia dotychczasowej księgi wieczystej --- ---
Rubryka 0.3 - Dane o zamknięciu księgi wieczystej
-
Numer i nazwa pola Indeks zmiany Treść pola
1. Chwila zamknięcia księgi --- ---
2. Podstawa zamknięcia księgi --- ---
Rubryka 0.4 - Podstawa zmiany
Brak wpisu

WNIOSKI I PODSTAWY WPISÓW W KSIĘDZE WIECZYSTEJ
Nr Zestawienie rubryk - podstaw wpisów
Brak wpisu


Dział pierwszy.

I dział – geodezyjne oznaczenie nieruchomości, adres nieruchomości, numer działki, numer (symbol) obrębu, przeznaczenie nieruchomości, historia nieruchomości (czy jest pierwszą księgą wieczystą dla danej nieruchomości, czy została założona w miejsce dawnej zaginionej księgi wieczystej dla tej nieruchomości, czy powstała po wydzieleniu z jakieś księgi wieczystej części nieruchomości, czy nieruchomość ulegała podziałowi, co wydzielono, do jakiego numeru działki i o jakiej powierzchni). - dział I-Sp 'Spis praw związanych z własnością' – to ewentualne prawa mające związek z prawem własności danej nieruchomości

Poniższa tabelka nie jest oryginałem księgi wieczystej nieruchomości przy ul. Nowowiejska 1 w Wrocławiu lecz jedynie jej przybliżoną imitacją. Prezentowane wpisy służą jedynie do celów poglądowych i edukacyjnych. Poniższa prezentacja ma za zadanie ułatwienie zrozumienia budowy księgi wieczystej i przedstawienie danych w niej zawartych. W celu uzyskania wglądu do oryginalnej i aktualnej księgi wieczystej przedmiotowej nieruchomości należy zamówić ustalenie numeru księgi wieczystej lub ekspertyzę nieruchomości. Jeżeli numer KW jest znany wglądu można dokonać poprzez przeglądarkę ksiąg wieczystych.

DZIAŁ I-O

Rubryka 1.1 - Wzmianki w dziale I-O

Rubryka 1.2 - Numer nieruchomości
-
Numer i nazwa pola Indeks Treść pola
Wpisu ---
1. Numer bieżący nieruchomości 1, 3, 4 1

Rubryka 1.3 - Położenie
-
Lp. Numer i nazwa pola Indeks Treść pola
Wpisu ---
1. 1. Numer porządkowy 1, 3, 4 1
2. Województwo 1, 3, 4 DOLNOŚLĄSKIE
3. Powiat --- WROCŁAW
4. Gmina 1, 3, 4 WROCŁAW
5. Miejscowość 1, 3, 4 WROCŁAW
6. Dzielnica --- ---
Rubryka 1.4 - Oznaczenie
-
Podrubryka 1.4.1 - Działka ewidencyjna
Brak wpisu

Podrubryka 1.4.2 - Budynek
Brak wpisu

Podrubryka 1.4.3 - Urządzenie
Brak wpisu

Podrubryka 1.4.4 - Lokal
-
Lp. Numer i nazwa pola Indeks Treść pola
Wpisu ---
1. 1. Identyfikator lokalu --- ---
2. Ulica 1, 3, 4 NOWOWIEJSKA
3. Numer budynku 1, 3, 4 1
4. Numer lokalu 1, 3, 4 **
5. Przeznaczenie lokalu 1, 3, 4 LOKAL MIESZKALNY
6. Opis lokalu 1. A: rodzaj izby 1, 3, 4 POKÓJ
B: liczba izb 1, 3, 4 *
2. A: rodzaj izby 1, 3, 4 KUCHNIA
B: liczba izb 1, 3, 4 1
3. A: rodzaj izby 1, 3, 4 ŁAZIENKA
B: liczba izb 1, 3, 4 1
4. A: rodzaj izby 1, 3, 4 WC
B: liczba izb 1, 3, 4 1
5. A: rodzaj izby 1, 3, 4 PRZEDPOKÓJ
B: liczba izb 1, 3, 4 1
7. Opis pomieszczeń przynależnych 1. A: rodzaj pomieszczenia 1, 3, 4 PIWNICA
B: liczba pomieszczeń 1, 3, 4 1
8. Kondygnacja 1, 3, 4 12
9. Przyłączenie - numer księgi wieczystej Numer księgi 1. 1, 3, 4 ---
10. Nieruchomość zabudowana budynkiem 1. A: numer księgi wieczystej --- ---
B: numer obrębu ewidencyjnego --- ---
C: numer działki ewidencyjnej --- ---
11. Odrębność 1, 3, 4 TAK

Rubryka 1.5 - Obszar
-
Numer i nazwa pola Indeks Treść pola
Wpisu ---
1. Obszar 1 35.88

Rubryka 1.6 - Zgodność z danymi ewidencji gruntów i budynków
Brak wpisu

Rubryka 1.7 - Podstawa oznaczenia (sprostowania)
Informacje znajdują się w zestawieniu rubryk podstaw wpisów umieszczonym na końcu treści księgi

Rubryka 1.8 - Dane o wniosku i chwili wpisu
Informacje znajdują się w zestawieniu rubryk danych o wnioskach i chwil wpisów umieszczonym na końcu treści księgi

Rubryka 1.9 - Komentarz
Brak wpisu

WNIOSKI I PODSTAWY WPISÓW W KSIĘDZE WIECZYSTEJ
Nr Zestawienie rubryk - podstaw wpisów
-
1 Dane o wniosku ----
Rubryka - Podstawa oznaczenia (sprostowania)
Lp. Numer i nazwa pola Indeks podst. Treść pola
Wpisu Wykr. ---
1. 1. Podstawa oznaczenia (sprostowania) --- --- ---
2. Data sporządzenia 2005-04-28
3. Nazwa organu ---
4. Siedziba organu ---
Położenie dokumentu
1. Położenie dokumentu 5. Numer karty akt --- --- 1-3
6. Numer księgi / /
-
3 Dane o wniosku ---
Rubryka - Podstawa oznaczenia (sprostowania)
Lp. Numer i nazwa pola Indeks podst. Treść pola
Wpisu Wykr. ---
1. 1. Podstawa oznaczenia (sprostowania) --- --- WYPIS Z REJESTRU GRUNTÓW
2. Data sporządzenia ---
3. Nazwa organu ---
4. Siedziba organu ---
Położenie dokumentu
1. Położenie dokumentu 5. Numer karty akt --- --- 6-7
6. Numer księgi / /
-

Nr Zestawienie rubryk - danych o wnioskach i chwil wpisów
-
1. Podrubryka - Dane o wniosku
Numer i nazwa pola Wpisu Treść pola Kod żąd.
1. Chwila wpływu --- ---
2. Rodzaj dziennika DZ. KW.
3. Numer dziennika --- WLZKW
4. Czy z urzędu NIE
Położenie wniosku 5. Numer karty akt 1-3
6. Numer księgi / /
Podrubryka - Chwila wpisu
1. Chwila wpisu --- ---
Wpisujący Imię ---
Nazwisko ---
Stanowisko REF

Druga część pierwszej księgi, oznaczana jako I-Sp zawiera prawa związane z własnością nieruchomości, a więc służebności, udziały we współwłasności, czy też termin na który zostało ustanowione użytkowanie wieczyste, a w przypadku lokali spółdzielczych wskazana jest spółdzielnia w której lokal się znajduje. Prawami związanym z własnością nieruchomości są: udział w nieruchomości wspólnej, służebność gruntowa. W KW, która prowadzona jest nie dla własności ale dla prawa spółdzielczego w dziale tym określa się rodzaj tego prawa wraz określeniem właściwej spółdzielni mieszkaniowej. W przypadku, gdy nieruchomość gruntowa oddana została w użytkowanie wieczyste, wskazuje się termin zakończenia użytkowania wieczystego oraz sposób korzystania z nieruchomości. W dziale tym wskazuje się, że z użytkowaniem wieczystym związana jest własność budynków lub innych urządzeń a także zamieszcza się ich opis. Podsumowując z działu I dowiesz się: gdzie nieruchomości jest położona: województwo, powiat, gmina, miejscowość, dzielnica, jak oznaczona jest nieruchomość : nr działki, obręb działki, adres, powierzchnie lokalu, obszar działki, czy działka jest zabudowana czy niezabudowana.

DZIAŁ II
- oznaczenie właściciela lub właścicieli (jeśli jest ich wielu) lub użytkownika wieczystego. Dział ten prezentuje aktualnego właściciela gruntu, na którym wznoszony jest budynek. W tym dziale podaje się także podstawę nabycia określonego prawa. W dziale tym często pojawiają się również wzmianki o wyodrębnieniu do osobnej księgi wieczystej mieszkań zakupionych przez innych Klientów.

DZIAŁ III
Dział trzeci obrazuje ciężary i ograniczenia dotyczące nieruchomości. W dziale trzecim ujawnia się ciężary i ograniczenia dotyczące nieruchomości. Czyli wpisuje się tutaj ograniczone prawa rzeczowe, takie jak służebności gruntowe lub osobiste, oraz użytkowanie, a także prawa i roszczenia osobiste, takie jak wzmianki o umowach przedwstępnych, prawu pierwokupu lub odkupu, najem, dzierżawę. W tym dziale zamieszcza się także wzmianki o ograniczeniach w rozporządzaniu prawem do nieruchomości, wynikające z ustaw szczególnych, czyli wszczęcie postępowania wywłaszczeniowego, upadłościowego lub układowego, lub wszczęciu egzekucji. Podstawą do wpisania roszczenia jest każdorazowo wniosek po podpisaniu umowy deweloperskiej (lub wcześniej umowy przedwstępnej) w formie aktu notarialnego. Sprawdź koniecznie czy ujawnione roszczenia i ewentualne wzmianki dotyczące roszczeń nie dotyczą Twego mieszkania. Jeżeli tak się stało, że masz zamiar nabyć mieszkanie, a w dziele III KW figuruje roszczenie lub wzmianka dotyczące Twego mieszkania koniecznie poproś o wykreślenie z KW tego roszczenia.

DZIAŁ IV

Kredyt hipoteczny

Znajdziemy tu informacje o hipotekach wraz z dokładnym określeniem cech hipoteki (m.in. wysokości hipoteki, waluty, zakresu, rodzaju czy pierwszeństwa). Znajdują się tu szczegółowe informacje o kredycie hipotecznym w tym: kwota, waluta kredytu, data zawarcia umowy kredytowej, bank, który udzielił kredytu a także okres kredytowania. W dziale tym może pojawić się również informacja o wzmiankach, które najczęściej dotyczą wniosku o wpisanie lub wykreślenie hipoteki.

Księga wieczysta to najważniejszy dokument nieruchomości. Sprawdź księgę wieczystą zanim podejmiesz decyzję o zakupie mieszkania lub lokalu. Nigdy nie lekceważ zapisów z księgi wieczystej - może to mieć poważne skutki prawne. Nieruchomość (działka, mieszkanie, lokal, budynek) bez założonej księgi wieczystej może nieść za sobą szereg zagrożeń. Pomożemy Ci znaleźć numer księgi wieczystej każdej nieruchomości. Wystarczy podać adres mieszkania lub lokalu.


Sprawdź nieruchomość: Wrocław księga wieczysta numer WR1K /00******/ 5 - mieszkanie ul Nowowiejska
Słowa kluczowe:
mieszkania nr kw po numerze działki
księga wieczysta przez internet kredyt bankowy
numer kw jak znaleźć numer kw po numerze działki
Ogłoszenie o sprzedaży mieszkania