Położenie mieszkania


Mieszkanie położone jest przy ulicy Wapienna w budynku numer 16.
Gmina Wrocław, województwo dolnośląskie

Księga wieczysta


Stan prawny niniejszego mieszkania jest uregulowany. Oznacza to, że prawa do tego mieszkania określone są w dokumencie o nazwie księga wieczysta.
To właśnie księgi wieczyste prowadzone są dla potrzeb ustalenia stanu prawnego nieruchomości (art.1 ust.1 ustawy o księgach wieczystych i hipotece).
Informacje o aktualnym stanie prawnym nieruchomości zawarte są w księgach wieczystych lub w przypadku jej braku braku - w zbiorach dokumentów.

Przez nieruchomość o nieuregulowanym stanie prawnym rozumie się nieruchomość, dla której ze względu na brak księgi wieczystej, zbioru dokumentów albo innych dokumentów nie można ustalić osób, którym przysługują do niej prawa rzeczowe. Za brak uregulowanego stanu prawnego można również uznać niezgodność pomiędzy stanem prawnym ujawnionym w KW a faktycznym stanem prawnym. Regulacja stanu prawnego nieruchomości sprowadza się do wykazania aktualnego stanu prawnego dotyczącego danej nieruchomości.
Nieuregulowany stan prawny nieruchomości to nic innego jak niezgodność zapisów w księdze ze stanem faktycznym. Może być też tak, że księga zaginęła lub została częściowo lub całkowicie zniszczona.

Numer księgi wieczystej


Opisywane mieszkanie przy Wapienna w Wrocławiu ma założoną księgę wieczystą. Księgę wieczystą prowadzi Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Krzyków we Wrocławiu, IV Wydział Ksiąg Wieczystych (Podwale 30). Mieszkanie te zostało wyodrębnione z budynku jako inna nieruchomość. Oznacza to, że jest to prawnie niezależny podmiot. Dla tego mieszkania została założona i jest prowadzona oddzielna niż dla budynku księga wieczysta. Numer księgi wieczystej tego mieszkania to WR1K / 00******/ 7.

Dlaczego numer księgi wieczystej oraz numer oraz numer lokalu ma gwiazdki ?

Znajdź księgę wieczystą mieszkania przy ul. Wapienna 16. To w księdze wieczystej znajdują się wszystkie informacje dotyczące stanu prawnego nieruchomości. Księgi wieczyste zawierają najważniejsze informacje o właścicielu mieszkania, powierzchni, kredycie hipotecznym, roszczeniach i prawach innych osób, lokalizacji. W księgach wieczystych przedstawiono imię i nazwiasko właściciela i współwłaścicieli. Z ksiąg wieczystych dowiemy się wszystkiego co należy wiedzieć przed zakupem mieszkania.Jeżeli chcesz otrzymać informacje o mieszkaniu przy ul. Wapienna 16 , Wrocław lub innym to zamów księgę wieczystą za jedyne 25,99 zł.

Przeznaczenie i powierzchnia mieszkania


Lokal przeznaczony jest do celów mieszkalnych. W księdze wieczystej istnieje zapis ze przeznaczeniem tej nieruchomości jest lokal mieszkalny.

Przeznaczenie na cele mieszkalne oznacza, że lokal nie może być wykorzystywany na inne cele niż jako mieszkanie. Według § 3. Rozporządzenia Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie- przez mieszkanie należy rozumieć zespół pomieszczeń mieszkalnych i pomocniczych, mający odrębne wejście, wydzielony stałymi przegrodami budowlanymi, umożliwiający stały pobyt ludzi i prowadzenie samodzielnego gospodarstwa domowego.

Mieszkanie na ul. Wapienna 16 posiada powierzchnię 66.26 m2. Jest to stosunkowo duża powierzchnia.
Wrocław to miejsce, gdzie klient poszukuje najczęściej mieszkania o powierzchni od 51 do 60 m2.

Poza metrażem mieszkania, mieszkańcy Wrocławia podejmują swoje decyzje biorąc również pod uwagę liczbę pokoi w mieszkaniu. Klienci z Wrocławia poszukują głównie mieszkań dwu i trzypokojowych.

Właściciel mieszkania


Mieszkanie przy ul. Wapienna 16 w Wrocławiu posiada więcej niż jednego właściciela. Właścicieli możesz sprawdzić w księdze wieczystej w dziale drugim.

Kredyt hipoteczny


Mieszkanie nie ma kredytu hipotecznego
Jeżeli szukasz kredytu hipotecznego nasi niezależni specjaliści znajdą najlepszą ofertę dla mieszkania, ktróre chcesz kupić.

Poinformujemy Cię jaki bank udzieli najlepszego kredytu hipotecznego. Jaki bank da najlepsze warunki i zaoferuje najniższe oprocentowanie. Otrzymasz bezpłatną pomoc eksperta w wyborze najtańszej oferty kredytowejDowiesz się jaki bank ma najtańszą dla Ciebie ofertę kredytu hipotecznego i jakie są warunki przyznawania kredytu hipotecznego. Nie musisz już samodzielnie studiować ofert banków skorzystaj z pomocy specjalisty - niezależnego Doradcy Kredytowego. Pomoc doradcy jest całkowicie darmowa . Doradca obliczy Twoją zdolność kredytową i porówna ratę kredytu we wszystkich bankach, w których możesz otrzymać kredyt hipoteczny. Doradca pomoże Ci również w formalnościach i wypełnianiu dokumentów, a także w uzyskaniu najlepszych warunków w danym banku. Zostaw nam dane kontaktowe, a doradca oddzwoni do Ciebie!

Nieruchomość a otoczenie


Otoczenie jest bardzo istotnym atrybutem nieruchomości i często decyduje o akceptacji danego mieszkania. Na podstawie przeprowadzonej analizy niektóre sąsiedztwo cechuje się wysoką uciążliwością. Niepożądanymi sąsiadami mieszkań są hostele, dyskoteki, puby, całodobowe sklepy monopolowe i restauracje. Część mieszkańców Wrocławia nie akceptuje także takiego sąsiedztwa jak szkoły podstawowe, akademiki, przedszkola, kluby fitness i siłownie a nawet banki.
Bez wątpienia trzema najbardziej pożądanymi przez potencjalnych nabywców obiektami w sąsiedztwie kupowanej nieruchomości są: przystanek komunikacji miejskiej (ok. 77% wskazań), tereny zielone, czyli lasy, parki, łąki oraz sklep spożywczy. Wszystkie trzy z wyżej wymienionych podwyższają komfort codziennego życia mieszkańców Wrocławia – ułatwiają dojazd do pracy/szkoły, zapewniają miejsce do spacerów oraz kojarzą się ze spokojem oraz zwiększają wygodę codziennych zakupów (tych drobnych, dla których nie warto jechać do centrum handlowego czy hipermarketu). Powyższe sąsiedztwo jest preferowane przez klientów w każdej fazie cyklu życia. Dla klientów posiadających dzieci
w odpowiednim wieku bardzo duże znaczenie miały ponadto bliskość przedszkola, szkoły podstawowej, przychodni oraz apteki – czyli obiektów, bez których ciężko wyobrazić sobie bieżące funkcjonowanie rodziny z dzieckiem.

Sąsiedztwo mieszkania przy ul. Wapienna 16Do najbliższego otoczenia mieszkania przy Wapienna 16 należy:

Allianz - 171 m (ul. Gajowa 76) ,
Megabajt - 198 m (ul. Hubska 96) ,
abc - 244 m (ul. Wesoła 41) ,
Lidl - 326 m (ul. Hubska 84-86) ,
Bank Zachodni WBK - 342 m (ul. Gliniana 40) ,
Q-Service - 362 m (ul. Paczkowska 26) ,
Concordia - 373 m (ul. Boczna 2) ,
abc - 375 m (ul. Łódzka 10) ,
Poczta Polska - 474 m (ul. Hubska 112-118) ,
Ruch - 548 m (ul. Hubska 8) ,
Dino - 588 m (ul. Ciepła 9-11) ,
Poczta Polska - 588 m (ul. Ciepła 9-11) ,
Pizza Hut - 593 m (ul. Kamienna 145) ,
Shell - 593 m (ul. Kamienna 145) ,
Bank Zachodni WBK - 593 m (ul. Kamienna 145) ,
Hyundai - 593 m (ul. Kamienna 145) ,
Suzuki - 593 m (ul. Kamienna 145) ,
InPost Paczkomat - 623 m (ul. Bardzka 1C) ,
Kaufland - 623 m (ul. Bardzka 1C) ,
Poczta Polska - 643 m (ul. Widna 6) ,
minibank - 648 m (ul. Borowska 114) ,
Carrefour - 648 m (ul. Borowska 114) ,
Play - 651 m (ul. Bardzka 1A) ,
McDonald's - 698 m (ul. Bardzka 1) ,
Ford - 698 m (ul. Bardzka 1) ,
NESTE - 738 m (ul. Bardzka 6) ,
Volkswagen - 760 m (ul. Piękna 21) ,
InPost Paczkomat - 768 m (al. Armii Krajowej 1) ,
Tikkurila - 771 m (ul. Nyska 59-61)


Preferencje mieszkańców Wrocławia


Mieszkańcy Wrocławia za niezbędne elementy mieszkań uznają piwnice i drzwi antywłamaniowe. Coraz częściej klienci z Wrocławia szukają wind i udogodnień dla osób niepełnosprawnych. Dziwić może niskie zainteresowanie parkingami podziemnymi. Być może jest to związane z wciąż wysoką ceną początkową oraz dalszymi opłatami.
Najważniejszym kryterium selekcji podczas poszukiwania mieszkania pozostaje cena – mieszkańcy Wrocławia kupują po prostu takie mieszkania, na jakie ich stać. Pokazują to analizy dotyczące garaży i miejsc parkingowych – w ostatnich latach za własne miejsce do parkowania trzeba było płacić deweloperom nawet do 30 tys. zł.Tabelaryczne zestawienie najważniejszych danych o mieszkaniu przy ul. Wapienna 16, Wrocław.

Gmina: Wrocław
Województwo: dolnośląskie
Powiat: Wrocław
Przeznaczenie: mieszkanie
Adres mieszkania:

ul. Wapienna 16 , Wrocław

Powierzchnia przykładowego mieszkania w budynku: 66.26 m2
Czy istnieją współwłaściciele: Mieszkanie posiada kilku właścicieli
Właścicieli możesz sprawdzić w księdze wieczystej

Właściciel mieszkania lub lokalu użytkowego:

Dowiedz się kto jest właścicielem nieruchomości
Odrębność lokali w budynku: Mieszkanie jest odrębną nieruchomością (posiada inną księgę wieczystą niż budynek)
Data założenia księgi wieczystej: Brak informacji o dacie założenia księgi wieczystej
Numer księgi wieczystej
WR1K / 00******/ 7
Po złożeniu zamówienia otrzymasz numer księgi wieczystej mieszkania lub innej nieruchomosci

Sąd prowadzący księgę wieczystą

Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Krzyków we Wrocławiu
Podwale 30
50-040 Wrocław
IV Wydział Ksiąg Wieczystych

Najbliższe sąsiedztwo:

Allianz - 171 m
Megabajt - 198 m
abc - 244 m
Lidl - 326 m
Bank Zachodni WBK - 342 m
Q-Service - 362 m
Concordia - 373 m
abc - 375 m
Poczta Polska - 474 m
Ruch - 548 m
Poczta Polska - 588 m
Dino - 588 m
Suzuki - 593 m
Bank Zachodni WBK - 593 m
Shell - 593 m
Hyundai - 593 m
Pizza Hut - 593 m
InPost Paczkomat - 623 m
Kaufland - 623 m
Poczta Polska - 643 m
minibank - 648 m
Carrefour - 648 m
Play - 651 m
McDonald's - 698 m
Ford - 698 m
NESTE - 738 m
Volkswagen - 760 m
InPost Paczkomat - 768 m
Tikkurila - 771 m
Carrefour - 928 m
Wykres

Inne mieszkania w Wrocławiu :

Zobacz wszystkie mieszkania Wrocław


Sprawdź inne mieszkania Wrocław :

Gajowa 20, 41.7 m2
Mieszkanie ul. Gajowa 20 / 2, Wrocław
Księga wieczysta numer WR1K / 00*****1 / 3
Oporowska 5, 26.2 m2
Mieszkanie ul. Oporowska 5 / 11, Wrocław
Księga wieczysta numer WR1K / 00*****0 / 8
Marchewkowa 7, 36.1 m2
Mieszkanie ul. Marchewkowa 7 / 12, Wrocław
Księga wieczysta numer WR1K / 00*****3 / 4
Mosbacha 9, 61.2 m2
Mieszkanie ul. Mosbacha 9 / 6, Wrocław
Księga wieczysta numer WR1K / 00*****7 / 6
Gorlicka 68, 78.1 m2
Mieszkanie ul. Gorlicka 68 / 15, Wrocław
Księga wieczysta numer WR1K / 00*****2 / 8
Reja 89, 30.3 m2
Mieszkanie ul. Reja 89 / 2, Wrocław
Księga wieczysta numer WR1K / 00*****3 / 4
Czarnieckiego 9, 63.8 m2
Mieszkanie ul. Czarnieckiego 9 / 44, Wrocław
Księga wieczysta numer WR1K / 00*****1 / 7
Inżynierska 78, 46.7 m2
Mieszkanie ul. Inżynierska 78 / 4, Wrocław
Księga wieczysta numer WR1K / 00*****0 / 7
Jemiołowa 51, 34.8 m2
Mieszkanie ul. Jemiołowa 51 / 8, Wrocław
Księga wieczysta numer WR1K / 00*****9 / 4
Kościelna 24, 41.5 m2
Mieszkanie ul. Kościelna 24 / 11, Wrocław
Księga wieczysta numer WR1K / 00*****3 / 8
Wojrowicka 42, 62.4 m2
Mieszkanie ul. Wojrowicka 42 / 19, Wrocław
Księga wieczysta numer WR1K / 00*****0 / 2
Kiełczowska 129, 39.3 m2
Mieszkanie ul. Kiełczowska 129 / 2, Wrocław
Księga wieczysta numer WR1K / 00*****4 / 2
Budziszyńska 17, 60.5 m2
Mieszkanie ul. Budziszyńska 17 / 4, Wrocław
Księga wieczysta numer WR1K / 00*****9 / 4
Vivaldiego 25, 70.3 m2
Mieszkanie ul. Vivaldiego 25 / 6, Wrocław
Księga wieczysta numer WR1K / 00*****0 / 8
Żytnia 13, 36 m2
Mieszkanie ul. Żytnia 13 / 15, Wrocław
Księga wieczysta numer WR1K / 00*****2 / 7
Tarnogajska 33, 62.2 m2
Mieszkanie ul. Tarnogajska 33 / 4, Wrocław
Księga wieczysta numer WR1K / 00*****1 / 4


Posiadamy informacje o mieszkaniach oraz lokalach użytkowych w tych budynkach przy Wapienna w Wrocławiu:

Wapienna 15
Wapienna 16
Wapienna 18
Wapienna 19
Wapienna 22
Wapienna 23
Wapienna 24
Wapienna 25
Wapienna 26
Wapienna 27
Wapienna 27A
Wapienna 28
Wapienna 35
Wapienna 13
Wapienna 17
Wapienna 20
Wapienna 29
Wapienna 31

W KW nieruchomość oznaczona jest jako lokal mieszkalny i jest położona przy ul. Wapienna 16. Dział pierwszy zawiera opis położenia nieruchomości. Przedmiotowy lokal nie posiada wpisów w dziale trzecim. Przedmiotowa nieruchomość nie posiada wpisów związanych z hipoteką. Według wpisów w księdze wieczystej nieruchomość ma powierzchnię 66.26 m2. Własność przedmiotowego lokalu obejmuje również udział w gruncie.
Sprawdź także: Wzmianki w księdze wieczystej Wrocław

Księga wieczysta to najważniejszy dokument nieruchomości. Sprawdź księgę wieczystą zanim podejmiesz decyzję o zakupie mieszkania lub lokalu. Nigdy nie lekceważ zapisów z księgi wieczystej - może to mieć poważne skutki prawne. Nieruchomość (działka, mieszkanie, lokal, budynek) bez założonej księgi wieczystej może nieść za sobą szereg zagrożeń. Pomożemy Ci znaleźć numer księgi wieczystej każdej nieruchomości. Wystarczy podać adres mieszkania lub lokalu.


Sprawdź nieruchomość: Wrocław ksiega wieczysta numer WR1K /00******/ 7 - mieszkanie ul Wapienna
Słowa kluczowe:
księga mieszkania Elektroniczna księga wieczysta
internetowy rejestr ksiąg wieczystych księga wieczysta online kto jest właścicielem
EKW nowy numer księgi wieczystej
Mieszkania od komornika Wycena mieszkania online